Zvočniki / Katere zvočnike - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Imam namen menjati prednji in zadnji sistem zvočnikov..

Prednji vem da so 16 premera..

Zanima me velikost zadnjega sistema.. in ali je že kdo probu narazen dobit zadnji del da je prišu do zvočnikov..
Zadnjič spremenil Jessyka, dne Če Apr 16, 2009 7:32 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Tud zadaj imaš šestnajstico. Skupaj imaš 4 niskotonce (160mm) in spredaj dva tweeter-ja (visokotonca) 19mm, zadaj pa tweeter-ja 11mm. Če imaš BOSE imaš še v armaturki en centerfill in zadaj subwoofer 250mm. Zadaj v polici (levo od wooferja) ima BOSE še ojačevalec. Sam sem bil z original ozvočenjem zadovoljen, pogrešal sem le nekaj bassa. Verjetno je original BOSE prava zadeva. Nekaj časa sem iskal woofer, ki bi ga stlačil v originalno luknjo in želel dokupiti še ojačevalec. Prednost tega je neizguba prtljažnega prostora.
Ker nisem dobil ustreznega zvočnika, original pa ni poceni, sem kupil aktivni woofer. Če bom potreboval celoten prtljažnik ga pa v minuti odstranim. Prednost tega je tudi, da ga lahko uporabim v drugih avtih...če se bova z alfo kdaj razšla. Originalnih zvočnikov pa nisem menjal.
Veliko sreče pa nadgradnji sistema! :)
LP
Saso
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

P.S. Ne razumem zakaj bi dajala zadnje sedeže ven. A nimaš zadnjih zvočnikov v vratih? :oops:
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Nimam bose ozvočenja.

So sigurno tudi zadaj 16ke, ker so ponavad zadaj manjši kot spredaj..?
Zadnjič spremenil Jessyka, dne Če Apr 16, 2009 7:33 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Pri 3vratnih ne moreš zraven :) Sedaj imaš 4+ vratnega
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Je sploh možno v predel, ki je namenjen orig.wooferju in je kvadrataste oblike, montirati normalni okrogli woofer?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Jessyka V Elearn-u piše, da so tudi zadnji 160mm. Ven jih nisem jemal, a tud vizualno izgledajo enaki.


Mastr Kvadratne oblike je le spodnji del nosilca zvočnika. Če greš z roko skozi odprtino boš vidu, da je notranji-zgornji rob okrogel - premer dobrih 250mm.

Signal za na ojačevalec sem vzel s kabla, ki gre na zvočnik v zadnjih vratih - pod srednjo spodnjo plastiko (v obliki narobe obrnjenega T). Pozitivni pol imaš že potegnen v prtljažnik na levi strani (predpriprava za BOSE). Imaš tud vijak za maso. Remote sem vzel kar z zadnjih luči.
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

TNX !
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Štef, Yagi-San in tudi ostali:
Če želim woofer montirati v za-to planirano mesto (luknjo) v polici, je nujno oz. priporočljivo, da je woofer freeair model, ali je lahko tudi "navaden"?

Primera:
-navaden (box & tuba vgradnja):
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... specs.html

freeair:
http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... index.html

Mnenja in predlogi dobrodošli. Woofer premera 25 - 30 cm, cena: do 100€, kajti ne mislim (več) imeti poskakujočega avtomobila, za to ceno pa se da dobiti že dovolj močan bas - leta pač #-o(hec) . Base želim samo malo poglobiti, ter jih, ko bom hotel, tudi čutiti. Cca.350W nom. moči bo čisto zadosti (se motim?)... Tudi ojačevalec, ki bi naj bil nekakšen optimum za tako moč, lahko predlagate.

Hvala za odgovore in LP
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

če hočeš med globoke base se ti splača vzet 300mm. 300W maš več kot dovolj.
sicer pa jst prodajam od impacta 300mm v škatli 290W RMS + ojačevalec, če koga zanima.
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Oj!
Bojim se, da brez predelav police vanjo ne boš stlačil večjega wooferja od 25cm (tak je original). Pa še tu si omejen zaradi spodnje nosilne košare, ki ima majhno odprtino.
Sam sem nekaj časa iskal 25cm freeair (mislim, da je vsekakor priporočljiva uporaba freeair zvočnika, mrbit je za nezahtevne dober tud navaden, razmišljal pa sem tudi o dodelavi ohišja na spodnji strani police ) nizkotonca, a sem obupal, ker primernega nizkotonca nisem dobil. Če mi je ustrezala cena in moč, je bil pa magnet zvočnika v dimenzijah, ki ne ustrezajo odprtini v polici. Problem je ker nimaš le luknje za 25cm zvočnik, ampak imaš pod njo tudi kovinsko košaro, ki jo nisem želel rezati.
Tako sem pristal na 30cm Aktivnem wooferju (RMS-a ima 200W), ojačevalec imam zmontiran na ohišju. Po potrebi celotno škatlo v 2 minutah odstranim iz prtljažnega prostora. Prenesem pa jo lahko tudi v drug avto. Moč in kvaliteta mi zadoščata (potenciometer za glasnost wooferja imam nekje na polovici). Moram pa reči, da je celoten sistem sedaj bolj občutljiv na kvaliteto predvajane glasbe. Nekateri koncertni komadi, ki sem jih posnel z emule in so bili vidno nekvalitetni že prej, sedaj woofer še potencira...vse bobni, ni v redu reprodukcija. A to je le pri komadu ali dveh. Sem šel sprobat tud h kolegu, ki ima original woofer pa mu špila enako. Pač moram uporabljat kvalitetne posnetke.
Zadevo sem sicer kupil v Nemčiji v Conradu in za komplet (ojačevalec, ohišje in zvočnik) odštel okoli 100 Eur.
LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

minimi napisal/-a:če hočeš med globoke base se ti splača vzet 300mm. 300W maš več kot dovolj.
sicer pa jst prodajam od impacta 300mm v škatli 290W RMS + ojačevalec, če koga zanima.
Imaš ZS
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Freeair ti jaz odsvetujem, prav tako tubo. Lahko se iz polyestra naredi ali pa predelea škatla in daš noter lepo eno 10" !


@ Jesska: jaz prodajam komplet vse od BOSE, če bi te slučajno zanimalo !




Yagi-san
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zakaj odsvetuješ? Premalo bas efekta?

Jessyka prodaja svojo, kolikor vem...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

MaStr napisal/-a:Zakaj odsvetuješ? Premalo bas efekta?

Jessyka prodaja svojo, kolikor vem...

Pri Freeair-u potrebuješ še en sub, da sploh premakne drugega.....en sub premika z potiskom zraka tudi drugega. Tuba je bolj tko-tko....v avtoakustiki je nihče ne uporablja. Točnega razloga ti nebi znal povedat, mislim pa da je nekaj na tuningu same škatle in prilagajanja igranja. Zdaj, če si ti gre samo za dodajanje nizkih frekvenc ( npr. od 40-60Hz) potem OK, če bi pa rad nekaj od igranja pa odvsetujem. Jaz osebno bi ti priporočil 10" ali 12" sub od DD....lahko tudi DLS 12W katerega zelo hvalijo in je bolj SQ naravnan. Dober sub, za malo denarja (čeprav to ne gre skupaj) je pa od Blaupunkt-a 12" !


Yagi-san
Odgovori
  • Informacija