Regeneracija ali samočiščenje na 2.4 JTDm?

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

ne vem zakaj ni opozorila za regeneracijo...??? sedaj ko tko študiram, se je lahko meni in tudi mnogim drugim že večkrat zgodilo, da smo ugasnli avto med regeneracijo...

ker meni včiraj ni bilo nič jasno po tistem ko se mi je Check engine prižgal... sem že mislu da je turbina šla, ker avto ni hutu vlečt... #-o
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Noben avto na svetu uporabnika ne obvešča kdaj se izvaja DPF regeneracija. Povprečnega uporabnika to pač ne zanima. Ker povprečen uporabnik kupi avto ki je primeren njegovim relacijam. 10km v službo in nazaj pač ni primerna relacija za dizla z DPFjem. Žal...

Kot sem že rekel, kadar se izvaja regeneracija to vidiš po temu da ima izpuh malce drugačen zvok (bobneč?) in če gledaš prikazovalnik pritiska turbine ta pade takoj na 0 ko spustiš gas. Če pa se regeneracija ne izvaja pa pada počasi pa še to ne pade skor nikoli na 0.

Ko gre turbina to vidiš kot bel oblak dima za seboj... tako da boš vedel za drugič :D
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

No no, noben avto razen električnega ni za kratke relacije, če že gremo v to temo...

In ja, alfa bi morala biti tisti edini avto (izjema), ki te opozarja na regeneracijo, ker bi tako na enostaven način rešila problematičnost DPF-ja.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pomojem je alfa še edina kjer maš nadzor nad izvajanjem regeneracije. Turbo/bar gauge....
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

ka pa vem... pred Alfo sem imel Audi 2.0 TDI, še prej pa BMW 525D, oba s DPF, pa nisem imel nikoli s tem probleme, pa delam približno iste premike - kilometre...

pač nimam sreče z Alfo... danes se mi je prižgala lučka-spirala za grelne svečke ob vžigu in je še en čas gorela in mislim da utripala... najboljš da vseh pet zamenjam...
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Regeneracija se sproži avtomatsko na vsake toliko časa (čist natančno ne vem kdaj)-motor mora doseči določeno temperaturo.
Edini pokazatelj je nekoliko višja poraba-pa še to je relativno. Jaz naprimer nisem vedel če mi jo dela ali ne. Sem pa to zvedel na servisu, kjer so mi povedali da se mi je nazadnje naredila ravno ko sem prišel do njih (avtocesta+malo easy vožnje). Zvedel sem tudi,da imam dpf filter zamašen minimalno (22%) od dovoljenih oz.kritičnih 76%.
Lahko pa jo vsak sproži umetno oz.pod prisilo: min 10km se mora peljati z obrati na 3.500 (najbolje po avtocesti), potem, da se vse lepo spuče pa še naj malo na easy cruza...
Lahko se sproži tudi na mestu samem (obrati nekaj minut na 3.500) in če je dpf fejst zamašen se bo takrat orng pokadilo iz avspuha, drugače pa sam malo.
Život je takav, čupav i dlakav, glup i zajeban a samo je jedan!!!
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

Zdravo,

No meni se občasno zgodi na 1.9 mjet motorju, da začnejo obrati pod prostim tekom skakat, ne preveč - mogoče od 800-1100 rpm. Avto nikoli ne ugasne. To se zgodi v križišču ponavadi ampak zelo redko (mogoče enkrat na 2 tedna), ko se vozim ni nikakršnih problemov. To tresenje se pojavi samo občasno in ne traja dolgo (kako minuto nekje). Ali je to regeneracija ali mogoče (bognedaj :mrgreen: ) kaj drugega?

Hvala za odgovore!
Odgovori
  • Informacija