Veliki servis - AR 159/ Brera/ Spider ...(vsi motorji)

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

No, na dveh pooblaščeni servisih so mi rekli, da veliki servis znaša cca 500€ z delom vred, kar se mi zdi kar sprejemljiva cena predvsem iz naslednjih vidikov:
- garancija na opravljeno delo & dele
- poznavanje tipa avtomobila in motorja (no, vsaj upam :roll: )
- originalni deli
- štempelj + račun

in predvsem glavni razlog - moje neznanje in nesposobnost na tem področju, hkrati ne poznam nikogar, ki bi bil maher za alfe...ne bi pa rad, da bi se nekdo učil ravno na moji :doubt:

Povrh vsega pa tudi popoldanci ne delajo zastonj, deli tudi niso zastonj. Kot primer - na svojem sedanjem oz odhajajočem avtu sem 2x delal veliki servis, prvič ob nakupu na pooblaščenem servisu (cena dobrih 400€), drugič pri nepooblaščenem serviserju (sicer uradna avtomehanična delavnica), cena cca 300€.

Se pravi, razlike je cca 100-200€, kar je zanemarljivo malo na pram vrednosti avta (npr 10+ k€), da bi tu šparal. Pa ne me narobe razumet - nimam viška denarja, za ta denar se npr dober mesec vozim zastonj, imam 1 vikend smučanja, ipd... sam je treba gledati tudi na morebitno škodo oz težave, če gre kaj narobe...vsaj po mojem mnenju.

Hvala vsem konstruktivnim za odgovore, spamerjem pa #-o

Pa lep dan še naprej :wink: :D
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Seveda, 2 leti garancije tudi ni kar tako,kar je bil point mojega prvega posta v tej temi...da se za 100 eur zivciras a bo snelo al ne bo snelo...

Uspesen nakup in servisiranje!
svizec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: So Avg 15, 2009 11:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ptuj

Pozdravljeni!

Ker je že ravno debata kdo kje in kje koliko bom pa še jaz pristavil svoj piskerček na velikem sevisu na moji 156 jtd sem bil pri bližnjem popoldancu in mi je za material snel 320eur-vsi jermeni,vodna pumpa rolce,napenjaci,olje,vsi filtri in in še rokico stabilizatorja je menjal.Za delo pa je zaračunal 100 eur.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Boš videl, ko boš peljal avtomobil na servis, predračun je že bil okoli 600€, vendar ne bodi presenečen, če se bo cena na koncu gibala med 800-900€. Ti bodo že še kaj našli, kar je potrebno "nujno" zamenjati. :mrgreen:

Tako, da imej kakih 100€ v rezervi :wink:
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

2,4 JTDm 200 konjev-Stepančič
Velik servis: jermeni, napenjalci, črpalka,olja, filtri, hladilna+nastavitev luči, nastavitev radia...kompleten hitri pregled vozila pa še kaj bi se našlo.
Po predračunu 710€, potem 700€.
Garancija 2leti na delo in material.

Za tak denar se ne mislim in se ne bo jebal in iskal pri popoldancih takšnega in drgačnega slovesa (pač moje mnenje!).

p.s.Sem bil pozitivno presenečen, ko so mi sami dodali plastično zaščito na akumulatorja (je nisem imel), negativno pa, ker nisem dobil alfe oprane (to sem pričakoval). Skupno pa sem bil več kot zadovoljen (tako s samim delom kot tudi z odnosom prodajalcem in tudi z ceno!!!).
Život je takav, čupav i dlakav, glup i zajeban a samo je jedan!!!
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

To je za 20 ventilarja zelo zelo dobra cena!!
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

laški napisal/-a:2,4 JTDm 200 konjev-Stepančič
Velik servis: jermeni, napenjalci, črpalka,olja, filtri, hladilna+nastavitev luči, nastavitev radia...kompleten hitri pregled vozila pa še kaj bi se našlo.
Po predračunu 710€, potem 700€.
Garancija 2leti na delo in material.

Za tak denar se ne mislim in se ne bo jebal in iskal pri popoldancih takšnega in drgačnega slovesa (pač moje mnenje!).

p.s.Sem bil pozitivno presenečen, ko so mi sami dodali plastično zaščito na akumulatorja (je nisem imel), negativno pa, ker nisem dobil alfe oprane (to sem pričakoval). Skupno pa sem bil več kot zadovoljen (tako s samim delom kot tudi z odnosom prodajalcem in tudi z ceno!!!).
Lahko bi objavil račun, da vidim, kje sem jaz več plačal....račun za isto zadevo je bil okroglih 1keur. Je pa res, da sem imel še nekaj drugega zraven....

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Mene je prišlo okroglo 700€ velik servis.... :D
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

havana_club napisal/-a:Mene je prišlo okroglo 700€ velik servis.... :D
Pooblaščeni?
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Jp.... ASI Idrija.... in sem bil zelo zadovoljen z uslugo... :D
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Počasi bom začel nabavljati material za veliki servis in me zanima ali sem še kaj pozabil dodati?
Untitled.png
Kit komplet zobatega jermena vsebuje:
Zobati jermen
Vodna crpalka
Napenjalni valj, zobati jermen
Preusmerjevalni valj/vodilni valj, zobati jermen
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Na motorno olje ne pozabi :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Hehe to itak.

Kit komplet vsebuje vse kar rabim ali rabim še posebej kak napenjalec ali pa jermen?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

js sem menjal se jermenico, so ble neke tezave okoli tega na forumu ce se prav spomnim
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Torej takole.. morda še kaj? Mikro jermen oz. komplet rebrastega jermena? https://www.rezervniavtodeli24.si/7059775-skf
Untitled.png
Odgovori
  • Informacija