Veliki servis - AR 159/ Brera/ Spider ...(vsi motorji)

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
matej00
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: So Jan 03, 2009 9:37 pm

Lep pozdrav
Pa je prišel čas ko bo treba naredit veliki servis 120000, kaj priporočate, direkt na pooblaščen servis( dobil predračun pa mi cena nikakor ni všeč) ali kupit material pa mehanik zamenja vse skupi-velik cenejša varianta!Kaj predstavla tista dvoletna garancija ki jo dobiš na material vgrajen na pooblaščenem servisu? Na sploh kaj menite o vgrajenem materialu- ki je "neoriginal", izdeluje ga pa ponavadi ista firma kot original?

mal se razpište:)


Lp matej
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Če imaš relativno nov avto z znano zgodovino ga pelji na pooblaščenega zaradi kakovosti in garancije. Če si član kluba imaš se mi zdi 20% popusta na delo pri Zegi itd...
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

Niti pod razno se mi nebi luštalo dati menjati na original servis. Če dvomiš v ponaredke pejt na orig. servis in kupi vse dele, menja pa ti naj en popoldanec, ki obvlada zadevo ali kakšen s.p., ki tudi obvlada. Mislim, da boš prišparal najmanj 200€ ali še več.....
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

dnovak24 napisal/-a: Mislim, da boš prišparal najmanj 200€ ali še več.....
bi bil presenečen....
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Seveda...ko bo pa kej utrgalo pa šlo narobe bo pa vsak dvignil roke "nisem jst kriv"

Pelji na pooblaščen servis, daj notri original robo, dobil boš garancijo na kose ter na delo!

Pri tako novem avtomobilu kot je 159, mi niti na kraj pameti nebi padlo, da bi jo dal šraufat nekomu pod kozolec, da bi z tem prišparal tistih nekaj evrov, ki jih lahko zapraviš za vikend ko greš na morje...ali pa v dveh recimo...

Če gledam pa iz stališča kupca tega avtomobila, bi me pa sploh odvrnilo od nakupa, da nebi imel praktično nobenega dokazila o opravljenem velikem servisu, kar zame pomeni tudi štempelj v knjižici in ne samo račun za kose.

Lp
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

bistri kaj pa tisti ki si avto sami rihtamo? kar je dostikrat bolje poštimano kot na pooblaščenem servisu, za kar sem se tudi prepričal.

lp
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

jaz vem, da sem na velikem servisu prišparal 500€, in vzamem teh 500€ v zakup če bo karkoli pršlo+ še dodam 500 zram in mam jurja in mi naredi marsikdo generalko na motorjo, če že hočete da grem v ekstreme.

500€ je velik denar, ok za 159tko ki stane od 12 jurčkov pa naprej je zanemarljivo pa vseeno.

Kva ti pa na pooblaščenem bolje naredi, računa ti vsako malenkost, da se na koncu držiš za glavo ko bereš račun. Poglejte si temo, kjer uporabniki prilagajo račune. Joj, joj.....
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

sry ampak 500€ pa ne vem če se da prišparat :(
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

dele sem dal notri ponaredke, olje pravo in je razlike 500€, skoraj 600€, kajti moj mehanik ima rabata 30% na vse dele.....

Veliki servis je 900€ za 2.4 JTD.

Itak bom naslednji glavni servis delal čez recimo 50 tisoč, kar znese čez 3 leta.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Ok vsak ima po malo prav...te reči grejo pač tako, da moraš izbrati pravega serviserja, najbolje tega ki je do sedaj šraufal avto...najslabše za avto je, da ga vsakič drug majster mal pošraufa, na avtu mora delat nekdo ki ga pozna.

Kdor si šraufa sam doma, verjetno ne vidi smisla da bi peljal na pooblaščen servis, se strinjam, samo ko pa je govora o 3 leta stari AR 159, mi je pa smešno, ko samo pomislim, da bi to nekdo šraufal pod kozolcem...meni osebno pri nakupu to veliko pomeni, kako in kje je bil avto vzdrževan...


Zajebe ti pa lahko tako pooblaščenc, kot Janez pod kozolcem...samo da če je pravi serviser, bo tudi cena prava, tako pooblaščen, kot nepooblaščen...samo pri enem pa imaš štempelj v knjižici :wink:

Precej lažje boš pa prepričal pooblaščenca v popravilo njegove lastne napake, kot popoldanca.

Lp


p.s. Nekateri ki imate 30% popusta na dele pri svojih mehanikih, morate upoštevati tudi to, da ostali nimajo te možnosti...

Imajo pa možnost kot člani, dobiti lepe popuste pri naših partnerjih za delo in kose.
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

_BiStRi_ napisal/-a:Ok vsak ima po malo prav...te reči grejo pač tako, da moraš izbrati pravega serviserja, najbolje tega ki je do sedaj šraufal avto...najslabše za avto je, da ga vsakič drug majster mal pošraufa, na avtu mora delat nekdo ki ga pozna.

Kdor si šraufa sam doma, verjetno ne vidi smisla da bi peljal na pooblaščen servis, se strinjam, samo ko pa je govora o 3 leta stari AR 159, mi je pa smešno, ko samo pomislim, da bi to nekdo šraufal pod kozolcem...meni osebno pri nakupu to veliko pomeni, kako in kje je bil avto vzdrževan...


Zajebe ti pa lahko tako pooblaščenc, kot Janez pod kozolcem...samo da če je pravi serviser, bo tudi cena prava, tako pooblaščen, kot nepooblaščen...samo pri enem pa imaš štempelj v knjižici :wink:

Precej lažje boš pa prepričal pooblaščenca v popravilo njegove lastne napake, kot popoldanca.

Lp


p.s. Nekateri ki imate 30% popusta na dele pri svojih mehanikih, morate upoštevati tudi to, da ostali nimajo te možnosti...

Imajo pa možnost kot člani, dobiti lepe popuste pri naših partnerjih za delo in kose.

Popolnoma se strinjam s tvojim postom!
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

kaj pa če narediš prvi veliki servis pri cirka 140 tisoč prevoženih?..Kakšna so tveganja tuki sploh?
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

Nebi tega sprobaval jaz....
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

,,originalle ricambi,, deli imajo 2 letno garancijo samo v primeru da jih vgradi pooblaščen serviser,
se pa strinjam, da naj šraufa in prčka po avtu čim manj različnih popoldanskih ,,majstrov,, , če imaš z enim dobre izkušnje - naj dela le-ta, ne da pelješ vsakič drugemu samo zato ker najdeš 50€ cenejšega
Slika
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Človek se nauči čez čas kje se splača šparat kje pa ne recimo a veš...

Menjaš zajle za ročno, to zna vsak, tud navadn servis ali s.p....Delaš velik servis je že fino da model pozna jtd motor vsaj...magari pol to doma sestav...

Ko pa menjavaš recimo ventilator kabine na 166tki in vidiš da ni tko na easy...:) daš pa na uradn servis ker prideš z stroški na 0 ker oni vejo postopek zajebane menjave, popoldanc bo rabu pa 2x vec casa...no tud pr jermenu je tko no fajn je da ve mehanik točn postopek, ker specifike so različne pr razlicnih motorjih...jermen se da menjat na veliko nacinov...sam on najcenejši ni cool ;)

Pa to od človeka ko res ne da od sebe kr tko denar....treba je vedet kje šparat, kje pa ne...idealno je da najdeš alfa mehanika ki popoldne še fuša...to je zmaga heheh ;) ne js ga nimam sem pa zainteresiran če kdo takega pozna...
Odgovori
  • Informacija