Veliki servis - AR 159/ Brera/ Spider ...(vsi motorji)

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Bilo bi logično, da bi menjal tudi mikro jermen in napenjalce oziroma rolice, ki spadajo zraven. Za jermenico pa ne vem, če jo je potrebno kar tako brez razloga menjati. Škodi pa seveda ne
Pa filter goriva tudi ne vem zakaj bi vzel tega, ker tukaj so razlike v ceni res zelo velike. Sam sem vzel pol cenejšega pa ni z njim nobenih težav.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tko je.
Kar se pa filtrov tiče, pa poglej kako primerjalno slikco, kjer je Mahle enak Framu (oziroma so filtri od Mahle v Fram škatlah) ... torej popolno sranje, s hudo ceno, ki se je tudi s palico nočem dotaknit.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

No saj kar se tiče znamke filtrov, je to najmanjši problem oz. se enostavno zamenja. Hvala za nasvete, komplet mikro jermena bom pa nekje pri nas vzel, ker ga pri tej spletni trgovini izgleda nimajo na zalogi.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Povprašaj Filipa @Killergame17 ali v njegovi trgovini http://www.alfa-parts.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Moj nasvet. Ob velikem servisu menjaj še jermenico.
Na moji 2.4 je prejšnji teden odletela jermenica za mikro jermen. Vprašanje kdaj oz če je sploh bila že kdaj menjana. Avto ima za sabo skoraj 200 kkm, letos poleti oz v jeseni pa bi delal 2. redni servis.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Uf, glede filtrov prisegam na Mann in pika. So dražji, ampak za to ceno dobiš tudi več filtra. No, razen filtra kabine, ki ga raje menjam bolj pogosto za isti denar na koncu.

Povedal bom tudi zakaj. Pri zračnem ima Mann največ reber, pri oljnem ima najboljša (bela mehka) tesnila in izvedbo, ki se ni spremenila odkar pomnim, pri gorivu je filtrirni del večji. Preizkusil sem UFI in Fiamm (ali nekaj podobnega) filter goriva, ko sem ju po menjavi rezal da bi ocenil umazanost sem malo za šalo iskal filtrirni element, ki je v prejšnjem Mann filtru zavzel velik del prostora. Pri zračnem ima Purflux pol manj reber, pri oljnem pa nisem navdušen nad pretrdimi oringi, ki lahko spuščajo olje mimo v drenažno cev pod filtrom ter plastičnimi prirobnicami s filcem ki mi ne deluje zanesljivo (plastika pa to).

Razlika med filtri pri katerih veš da bodo preživeli tudi kako malo bolj grobo ravnanje - obremenitev napram "lite" verzijam kjer prihraniš največ 20-30 eur po kompletu je pač premajhna.

Je pa tud res da dam v avto raj mal boljši material, ker potem delo opravita Desanka in Levanka v garaži na tleh :D

Načeloma pa je tako, da t.i. servis delam na 3 leta neglede na kilometre, ker sem imel z odpovedjo jermana po dobrih 3,5 letih enkrat dovolj dobro šolo.
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Jermenica je bila menjana pri 120k km, sedaj bo kmalu 200k km oz. je že 5 let odkar sem delal 1. veliki servis, tako da bom jermenico zopet zamenjal. Če se že podira mašina, je vseeno tistih 60€ gor ali dol.
Glede filtrov pa sem dosedaj oljni in zračni večinoma kupoval od Mahle, filter goriva Champion in še nisem imel kakšnih težav. Olje tako ali tako menjam na 15-20k km in takrat tudi zamenjam vse filtre.
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

Pozdravljeni za info pripenjam od stepančiča info predracun
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

Hm...izpise da mora bit vsaj 0 pixlov... ocitno ne znam slike nalozit... pomoc?
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Pod oknom za prispevek, zavihek "naloži priponko", choose file, dodaj datoteko, ne gre?
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

:-k ne... enostavno mi ne nalozi...
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Potem pa najbrž nisi prebral do konca...
Slika mora biti široka vsaj 0 pikslov in visoka vsaj 0 pikslov ter široka največ 1024 pikslov in visoka največ 1024 pixels pikslov. Poslana slika je široka ??? pikslov in visoka ??? pikslov.
Koliko imaš namesto ??? ? Malce pomanjšaj če je treba.
Več res ne gre, razen ako probaš zazipat in dat zip kot prilogo (nisem še probal ako je zip dovoljen in koliko je max. velikost, ampak za probat je...)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

Pa je slo
Priponke
1del
1del
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

2del
Priponke
2
2
AR.alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 26, 2018 9:04 am

Se opravicujem da sem moral pol slike obrezat...a to je to... in hvala za pomoc
Odgovori
  • Informacija