Navigacija Blue&me/Navteq: nadgradnja/update - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

http://www.shrani.si/f/1y/h9/fmDg0ZP/navi-1.jpg
Teh 5 tipk moraš utipkati v določenem času,drugače se ne inštalira,če se prav spomnim! Preberi par postov nazaj,mislim,da imaš točen postopek na 5 strani (boško)! Tudi pri meni ni v 1 uspelo!
alfaromeo159sw
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Mar 07, 2011 5:46 pm

sem delal po totem postopku, kaj si isto naredil, trip, pa tam šel pod setup pa kliknil čist zadnji zavihek.. kjer se ti odpre meni za nastavitve merskih enot... nato pa še audio mute in te vrglo nazaj na začetni meni
alfaromeo159sw
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Mar 07, 2011 5:46 pm

deluje:)
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

Glede kart 2010/2011. Niso tako dobre kot bi mislili. Še posebej, če ste navajeni na Garminove Adria route karte, boste nad Navteq-ovimi razočarani. Vsaj jaz sem.
Namreč, veliko cest ni vrisanih kot npr. gorenjska avtocesta (novi del, mislim, da je bil narejen 2007/08), cesta čez Zagorje ob Savi (mimo špara + rondo), najverjetneje manjka tudi primorska avtocesta od Razdrtega proti Gorici in štajerska proti Murski Soboti. To pomeni, da manjka dosti cest, katere so bile narejene cca 4-5 let nazaj, tako, da sploh ne vidim kakšne so prednosti kart 2010/2011.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

m1ch0 napisal/-a:Glede kart 2010/2011. Niso tako dobre kot bi mislili. Še posebej, če ste navajeni na Garminove Adria route karte, boste nad Navteq-ovimi razočarani. Vsaj jaz sem.
Namreč, veliko cest ni vrisanih kot npr. gorenjska avtocesta (novi del, mislim, da je bil narejen 2007/08), cesta čez Zagorje ob Savi (mimo špara + rondo), najverjetneje manjka tudi primorska avtocesta od Razdrtega proti Gorici in štajerska proti Murski Soboti. To pomeni, da manjka dosti cest, katere so bile narejene cca 4-5 let nazaj, tako, da sploh ne vidim kakšne so prednosti kart 2010/2011.
...tudi sam sem enakega mnenja....upajmo da bo naslednaj verzija boljša.
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

cenzura :O
Zadnjič spremenil medhotman, dne Po Mar 28, 2011 7:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

cenzura :O
Zadnjič spremenil medhotman, dne Po Mar 28, 2011 7:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Se bom vzdržal komentarja! -H- [-o< -H- [-X #-o :)
sylver23
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: So Maj 17, 2008 7:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode, Izola

Ta zadnji zemljevid od Navteq-a, ki se imenuje 2010/2011 v resnici vsebuje zemljevide od 2009/Q2. To so zelo stari podatki in res ne razumem Navteq-a, zakaj ne vnesejo nove podatke, saj jih imajo!

Slovenijo imajo 99% pokrito z vsemi posodobitvami. Kako to vem? Enostavno zato, ker imam veliko različnih navigacijskih naprav, kjer testiram samo pokritost od Navteq, Monolit, Tele Atlas itd...

Primer: za Igo navigacijo obstajajo zemljevidi od različnih proizvajalcev. Poskusil sem od Navteq-a ta zadnjo različico (2010.12) in je Slovenije res v nulo pokrita (tudi nova krožna križišča so vrisana, zelo podrobne številke naslovov, tudi veliko novih odsekov, avtocest...) skratka - upam, da bodo te nove zemljevide izdali kmalu (še pred poletjem - maja, junija) :)

Čeprav dvomim, da bodo ker pri njih je praksa, da izdajo 1x na leto cd s "posodobitvami", no morda 2x če se le čudež zgodi. Zelo malo podpore dajejo svojih uporabnikom, ki imajo vgrajene navigacije v avtomobile.

Ampak če pomislimo na hitro, zakaj je temu tako? Enostavno - odgovor se skriva zgoraj, kot sem že napisal. Navteq izdeluje zemljevide za več naprav (igo, igo primo, navigon, original navigacije v avtomobilih ...itd) in če bi recimo izdali popolnoma nov osvežen zemljevid z zadnjimi podatki za avtomobile, potem folk ne bi imel sploh potrebe po temu, da bi si kupili navigacijske naprave, kot so :
- navigon (kateri uporablja Navteq karte)
- igo (iste karte)
- igo primo (iste karte)
- še nekaj takih naprav je, ki uporabljajo iste karte

Torej tukaj se gre za "pospeševanje prodaje" naknadnih navigacij. Recimo podjetje, ki izdeluje navigacije IGO ima sklenjeno pogodbo z Navteq-om, da mu 2x ali 3x na leto posodobijo zemljevide celotne evrope in zato Navteq dobi mastne dinarčke :D

Medtem ko pa tisti, ki imajo original navigacijo v alfah pa nimajo nobene prioritete, saj jih nobena pogodba ne obvezuje in Navteq nima popolnoma nobenega dobička, če posodobi zemljevide pravočasno. Poleg tega, če bi to počeli, bi se občutno zmanjšala prodaja teh dodatnih navigacij in s tem bi se zmanjšal prihod dobička v podjetja itd...

Skratka - sprijaznimo se s tem, da imajo prednost tisti, ki dodatno plačujejo.

Enako velja za Tele Atlas, za katerega velja, da je največji operater za pokrivanje celotnega sveta kar se cestnih navigacij tiče.
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

OK, zdele sem mal z*eban in možgani ne delajo glih najbolj, ampak...če imam navigacijo v avtu, zakaj bi kupoval še posebej avtomobilski GPS bilokaterega proizvajalca?? Ne rečem, če imaš že od prej katerega, da ga uporabiš namesto tistega v avtu, osebno pa še drugega nebi šel kupovat. Do zdaj mi je še vse najdu, če pa kdaj ne bo najdu vaške gostilne v Dolenji Žagi, pa bog pomagi.
sylver23
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 201
Pridružen: So Maj 17, 2008 7:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode, Izola

Se strinjam s tabo - zakaj bi kupoval novo dodatno navigacijo če že imaš v avtu..Pač tistim, ki ni dovolj tako podrobna pokritost z zemljevidom 2009/Q2 si bo moral omisliti pač neko dodatno navigacijo (igo, garmin, navigon, tom tom... itd..) kjer bo več krat na leto dobil update zemljevida.

Hotu sem samo prikazat, kako deluje princip izdaje zemljevidov za avtomobile z navigacijami in za posamezne napravice, za katere dodatno plačaš :mrgreen:
red159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Maj 20, 2011 11:05 am
Član Alfa Kluba: 0

Zdravo!
Pravkar kupil mojo drugo Alfo! :D
159 2.4 l 2006
Ma kdo CD, al pa ve lin od dowloadov za upgrade navigacije(radia) in karte za navigacijo?

Dam najmanj za pivo!
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Premalo bo treba še za kakšno pico zraven dat! :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

red159 napisal/-a:Zdravo!
Pravkar kupil mojo drugo Alfo! :D
159 2.4 l 2006
Ma kdo CD, al pa ve lin od dowloadov za upgrade navigacije(radia) in karte za navigacijo?

Dam najmanj za pivo!
Tukaj sem že pred časom objavil linke viewtopic.php?t=24128
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
red159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Maj 20, 2011 11:05 am
Član Alfa Kluba: 0

saj sem reku najmanj za pivo!

lahk tud za družinsko.. :)
Odgovori
  • Informacija