Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

@Bearex ok zdaj moram pa še jaz nekaj povedati.
Prej si govoril o servisni mreži da je dobra??? Kera servisna MREŽA že ??
Stepančič in zega (ki ju pohvalijo) še ne zagotavljata in ne izpolnjujeta definiceje servisna mreža!!
Povej mi en dober servis v LJ !!! Sedaj boš zopet rekel da Ljubljančani pričakujemo vse v bližini....sorry ampak če si znamka kot je Alfa ne zasluši super servisa v Glavnem mestu, potem je to absurd in idiotizem!!!
PS: poglej si servisno mrežo Renoja (pustimo ob strani zakaj je tako velika :mrgreen: ), ampak temu lahko rečeš mreža.
To da se ti voziš vsak dan toliko km je tvoj problem/ veselje kar koli že, tudi sam se rad vozim, vendar ne da peljem avto na servis 100km od doma da bom dobil ustrezno znanje / popravilo!!! Saj v končni fazi je le avto in ne neka hi-tec ekskluzivna zadeva.
Stalnoi govoriš da je avto (dizel) za delati kilometre.....ok to je res, vednar pa ni res, da ti mora avto začet srat, če delaš "premalo" kilometrov, druga stvar je vsak dan po mestu 3 km, pol se sprešuješ zakaj je zamorjena in vsi filtri zamašeni...

V glavnem eni preveč kritizirajo pokvarljivost, malo je tudi resnice na tem, drugi pa čisto preveč zagovarjate Alfo, pa ne glede na to da je resnica bolj črna :doubt:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tudi mene moti, če se določene stvari ne argumentirajo, zato sem pa tudi napisal kaj vse se je dogajalo, kar marsikdo nebi, saj bi se bal za nadaljno prodajo, misloč da ker je zamenjal to in to, da mu bo to škodovalo.

Kdaj pa kdaj pa tudi lahko kako krepko povem čez znamko, glede na to da vozim alfe že od 20. leta. Zagovarjam jo že tako ali tako non stop.....ker še vedno preveč ljudi verjame stilu "baba čula, baba rekla".

Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zanimiva debata, predvsem komentar Jessyke je zelo zelo zanimiv. Še kake dva meseca nazaj ko je začela prodajati avto je vsa namigovanja o tem da nekaj ni OK z avtom striktno zanikala, zdaj pa izvemo da je preveč stal na servisu...

Drugače pa ja, servisna mreža je tko tko, na koncu ugotoviš da še tista dva serviserja ki ju vsi opevajo nista bogvekaj... ampk tko je pri vseh znamkah...
Naj povem zanimivo štorijo s fotrovim avtom, izpred nekaj let, ko je bil še dokaj nov in ga je še vozil na uradne servise. Šel je na servis pri 45000km standardna zadeva, menjava olja... kličejo da bo treba prednje zavorne ploščice zamenjat... OK, če je treba je treba, čeprav se mu je čudno zdelo, ker je le dober mesec pred tem ko je menjal gume gledal tudi bremze in meril debelino diskov in so bili še preko 21.5mm (novi 22mm), pa tudi ploščice je rekel da so imele še precej mesa. Zamenjajo, fotr plača, gre domov...
Iz firbca sname dol kolo, pogleda diske... izmeri in 19.5mm (meja za menjavo je 20mm)...
Frajerji so vzeli njegove diske, jih namontirali nekomu drugemu in mu zaračunali nove, fotru pa so dali stare izrabljene diske in seveda nove plošice, ker s starimi (na pol obrabljenimi) bi bila zadeva že nevarna zaradi premale debeline diskov...
Seveda se je stvar potem uredila, tako da je fotr dobil nove diske, pa še celoten servis zastonj... ampk to nekako ni to kar človek pričakuje od "servisne mreže"...

Prav tako ko smo glih pri volanih 159, tudi na njegovem avto je šel volanski drog (servo ojačevalec) bila je standardna napaka, odpravili na servisu po treh letih (avto že iz garancije) free of charge...

Point mojega posta je... barabe so povsod... vsi avti se kvarijo...

Ja Alfe se kvarijo, mogoče res mal bolj kot ostali, al pa tudi ne... večinoma je vse odvisno od sreče in tega kako nekdo dela z avtom...
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

No sej moj point je dobro povzel Tribes. Barabe so povsod, in nobena znamka ni imuna na napake. Je pa res da prej čuješ 5 ljudi ki se derejo, kot pa 20 ki se smejejo.

Mreža je taka kot je in za to je kriv izključno uvoznik, ker nima meril in se za Alfo sploh ne briga. Sej če že v salon prideš te noben ne povoha.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Sem nov na forumu, imam alfo 159 1.9 JTDm (150 KM), 2006, uvoženo iz Italije. Že od samega začetka se mi pri vožnji po neravninah preko volano slišijo čudni zvoki (pokanje oz, kot, da bi pokala plastika), pri sami počasni vožni oz. obračanju pa ni slišati nobenih čudni zvokov. Mislim, da bom moral tudi jaz na pregled volanske letve :( Drugače pa jo že vozim skoraj eno leto in nimam nikakršnih drugih problemov.
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

TribesMan napisal/-a:Zanimiva debata, predvsem komentar Jessyke je zelo zelo zanimiv. Še kake dva meseca nazaj ko je začela prodajati avto je vsa namigovanja o tem da nekaj ni OK z avtom striktno zanikala, zdaj pa izvemo da je preveč stal na servisu...
Jst sem napako na svojem avtu popravila, šel je EGR ventil (zato je avto cukal in bil brez moči), katerega sem pri Zegi tudi popravila, ko sem se peljala od njega na poti domu po cca 70 km, se je pokvarila druga stvar in sem se samo obrnila sredi poti in se peljala nazaj do Zege, da je popravil še drugo stvar... In šele potemo sem prodala avto.. tako da ne bodite pametni..

Sploh pa je dovolj OFF-TOPICK, tema je bila namenjena volanski letvi :roll:
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jessyka napisal/-a:Sploh pa je dovolj OFF-TOPICK, tema je bila namenjena volanski letvi :roll:
Prav imaš.
Predlagam, da vse OT premaknete v rubriko "159-problem"
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Jessyka
Zdaj si me pa razočarala ,vseeno je bila tvoja izjava malo pretirana,da ne misliš imet avta ker boš predolgo časa prebila na servisih!! tako je če kupiš rabljen bilokateri avto ,če ne veš njegov izvor.Imam že peto alfo sedaj tako kot si imela ti lih tako uvoženo iz Italije .Bil majhen problemček,ker je stala nekaj časa, pri Zegi naredil servis iz zdaj je OK,vendar se ne sekiram glede tega.
Avto smo dobili po zelo nizki ceni to se moremo zavedat.
Alfisti vzamemo vse v zakup ,ker imamo poseben odnos do te znamke,odvisno je od posameznika kako vzame avto eni imajo samo ,da se lahko prevažajo iz enega konca na drugi.
Malo si recimo preberite italjanski forum lastnikov alf 159,tudi tam se izkaže veliko problemov niti eden pa je ne bo menjal !!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Alfa156 sport napisal/-a: Malo si recimo preberite italjanski forum lastnikov alf 159,tudi tam se izkaže veliko problemov niti eden pa je ne bo menjal !!
In kateri so ti problemi poleg volanske letve oz. koncnika? Nekateri so imeli tezave s pisom vetra okoli vetrobranskega stekla.

LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kakor jaz spremljal alfaowner.com forum za 159 težko rečem da ima neke hude standardne probleme. Največ težav ima pomojem folk z DPFji pri dizlih, ali zaradi kratkih relacij, ali zaradi čipanja, sam to ni glih "napaka"
"Problematična" naj bi bila tudi 2.2 bencinska mašina, uporabniki govorijo o nekem "hesitationu" pri pospeševanju, vendar se nisem nikoli poglabljal v to kaj točno je problem, vendar vem da je popravljivo, nekateri celo priporočajo čipanje kot eno od rešitev problema.
Drugih težav z motorji načeloma ni (EGR se rad zapaca pri ljudeh ki delajo kratke relacije...)
Obraba notranjih robov gum se pojavlja pri nekaterih TI (19" felge, znižano podvozje). Problemov z rokami in gumicami ni videti veliko... bolj izjema kot pravilo.
Črički v kabini in piš vetra so bili bolj problemi prvih modelov, zadnje čase o tem ni več slišati.
Mogoče je velikokrat slišati tudi kakšno na račun porabe. Dizli 1.9 so med 7 in 8l več ali manj, 2.4 pa en liter višje, sam spet odvisno od primera do primera...
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Morm mal :lol:
ziga22 napisal/-a:Dejstvo je, da ima čisto vsaka znamka svoje težave. Zaenkrat čez 159 nisem slišal nobenih posebnih pritožb, ne pri serviserju ne pri lastnikih. Vedno so pa neke težavice, nekaj procentov avtov je zelo pogosto na servisu, ostalih cca 95% pa brez težav.
Glede na to, da je v sosednji temi že celih 7 lasntikov, verjetno vsak dan govoriš z najmanj 3mi in nobeden nima težav :rofl:

@Foggy - se bo treba več vozit, da bo Alfa manj crkovala :lol:

Glede tistega koliko ljudi joče in potem znamka u kurcu - zanimivo je brat v galeriji&video skoraj vsako temo kako se začne. Alfa bla bla ful dobra, feeling,....potem na koncu pa to pa to pa to sem že menjal. In finale - to pa to pa to še pa bo perfect :rofl:

Škoda je znamke sploh pa 159, ker zgleda za popizdit dobra in je zložena res solidno oz. kompaktno. Žal to ni tako na zunanjosti, ampak ajt to se požre.

Je pa pri "naši" 159 tudi šla volanska letev. Izven garancije, ampak mislim, da je potem AR krila 50% vseh stroškov. V malo več kot 2 letih je edino amortizer crknil na zadnji havbi, zbledel znak in so dali sedaj zlatega (super kontrast z zadnjim, ko je še stock in srebrn :roll: ), radio je imel enkrat prebliske in optiko je bilo treba narediti. Res pa je, da se avto vozi penzionistično.

Na DE forumih ne najdem kaj dosti težav z dotičnim modelom. Največ se bunijo na račun menjalnika, ki se mal "zatika" - GM #-o baje se ne da rešit. Žal je Bravo tudi ta menjalnik dobil :doubt:

Sem pa videl masaker pri 159 od Unicornovega očeta. Tesnila različne barve okoli stekel, kablji pod volanom dol visijo, "flatspot" pri 3500rpm pri pospeševanju, EGR fuč, DPF fuč, volanska letev fuč, gume pod 10k km pobralo spredaj, ročka od menjalnika dobila "lufta" in miga sem in tja,.....je pa prvi lastnik :doubt:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja ozi a nisi vedel alfe slovijo po udobnosti, ma kako športno srce pa oblika, udobnost je pomembna :mrgreen:
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

uglavnem koliko vas je manjavalo volansko letev in ali so napako odpravili ali jo bo treba na 100k menjat
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem moral menjati pri cca. 60.000km
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

pa so jih kej izbolšal al ne so kej rekli
Odgovori
  • Informacija