Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Enthusiast: Zaenkrat mi na naslovu, ki si mi ga dal, ne morejo nič pomagati.
Vseeno hvala. Nadaljna pomoč in predlogi dobrodošli...
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

škoda, good luck!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobil končnik!!! Bom dal popravit zadevo, takoj, ko bom imel malo več časa - čet. , najkasneje v petek. Prišel me bo celih 50€ (!!!) + delo in optika. Upam, da je to - to, če ne bo pa treba kar k Zegi. Kulanco so mi zavrnili (prasci ljubljanski - nič osebnega). Zega pa ima cel volanski komplet za 300€ + delo in sicer od 2000km vožene 159ice, ki si je bog ve kaj zgodilo in je 100% dobra...
Bom sporočil, kako je šlo in bom kasneje delal reklamo za servis, kateri mi je priskrbel končnik in opravil vse potrebno. Da bi le vse dobro šlo.....
LP
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

dobro porihtaj
Uroš
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Končno našel čas za popravilo in glej ga zlomka, poslali so napačen končnik.
Novi najverjetneje pride v petek.... Ko bo kaj novega, vam sporočim. LP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

KONČNIK POPRAVLJEN oz. ZAMENJAN !!!! Avto spet, kot nov. Za končnik, zamenjavo in optiko sem dal pa kar krepko pod 100€... \:D/ \:D/ :ylsuper: \:D/ \:D/
Nabavo končnika in popravilo so mi uredili pri (upam, da mi admini ne bodo zamerili) Vulkanizerstvo ČOP na Jesenicah. Poleg vulkanizerstva in optike opravljajo tudi hitre servise. Fantom se moram zares zahvaliti, saj sem na njihov račun prišparal najmanj 350€ (veliko več, kot sem plačal!!). Ne zastopim pa dejstva, da uradni servisi (ne bom komentiral kateri) "ne morejo" dobiti le končnika češ, da (še) ne obstaja. V čem je "keč"?
Hvala tudi vsem, ki ste mi na kakršenkoli način skušali pomagati na tem forumu.
LP - MaStr
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

"Keč" je v tem, da ne obstaja kot originalni rezervni del. Tudi za 156 tovarna "ne predvideva", da bo dobil luft, če pa že, želijo zamenjati celo volansko letev. Je pa bil moj uradni serviser pošten in mi je povedal, da se da dobiti neoriginalnega.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

MaStr napisal/-a:KONČNIK POPRAVLJEN oz. ZAMENJAN !!!! Avto spet, kot nov. Za končnik, zamenjavo in optiko sem dal pa kar krepko pod 100€... \:D/ \:D/ :ylsuper: \:D/ \:D/
Nabavo končnika in popravilo so mi uredili pri (upam, da mi admini ne bodo zamerili) Vulkanizerstvo ČOP na Jesenicah. Poleg vulkanizerstva in optike opravljajo tudi hitre servise. Fantom se moram zares zahvaliti, saj sem na njihov račun prišparal najmanj 350€ (veliko več, kot sem plačal!!). Ne zastopim pa dejstva, da uradni servisi (ne bom komentiral kateri) "ne morejo" dobiti le končnika češ, da (še) ne obstaja. V čem je "keč"?
Hvala tudi vsem, ki ste mi na kakršenkoli način skušali pomagati na tem forumu.
LP - MaStr
Tole se pa splača zapomnit in spravit nekam na varno, za vse prihodnje lastnike 159-k. Kje si pa končnik nabavil, al so ti vse na servisu zrihtali?
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vso zadevo so zrihtali oni (saj sem napisal :D). Jaz sem samo pripeljal-plačal-odpeljal ... Lahko povem le to, da bi kakšna druga (nepoznana) stranka, plačala kakšnih 40€ več..., pa še vseeno je to več kot ugodno.
LP
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Svaka čast, če bom kdaj kupil 159-ko, vem kako se to zrihta.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Problem pri teh letvah je da je manšeta iz gumiplastike in ker je pomaknjena preveč nazven je izpostavljena šodru, zato potem ta manšeta poči in začne zatekat voda not. Fantje sej ni problem dobit samo drug končnik, ampak je problem ker not letev čist zarjavi in potem je tut nevarnost, da letev razbije. Delam na pooblaščenem servisu Alf in iz prve roke povem da smo zamenjali že precej volanskih letev. Ampak smo menjali cele, ker so bile pod garancijo. Avto, ki pa ni več pod garancijo pa se stranka pol sama odloči al zamenjamo samo končnik al celo letev. Samo skoraj pri useh letvah je bila not rja in zato ni več uporaba. Servo olje je pa kot gnojnica. Resitev je, da letev lepo razdreš, zamenjaš manšete iz gumiplastike s čist gumijastimi in namažeš not letev s mastjo, da jo zaščitiš. potem pa sigurno ne bo več problemov.
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kje si bil pol leta nazaj??!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Mastr..... glede na to da se javljaš po tolkem času, predvidevam da avto štima še vedno.... :D


Good Job :mrgreen:

LP David
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Hvala bogu in naj tako tudi ostane [-o< .
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

sam sem imel podobno iskušnjo z Toyota Rav4 letnik 2007 z 50kkm. Luft v volanu pri le določenem obračanju in vožnji čez neravnine. Pojavljali so se čudni zvoki in tresenje v volanu.

Na srečo vse brez problema in hitro zamenjali v garanciji. Nimam pa pojma ali vse ali le zglob.

Samo kot tolažba, da se dogaja tudi pri drugih...

lp vsem!
Odgovori
  • Informacija