Have Engine Checked (H.E.C.) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

mene pa zanima, če se dajo injektorji še kje drugje stestirat kot pa na pooblaščenem servisu..danes so mi v Adrii rekli, da bom mogu avto nekaj dni pri njih pustiti, ker jih pošljejo nekam na obalo??
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Ko sem imel sam enak "have engine checked" sem se komaj privozil do doma. EGR sem kupil čisto brez veze, čisto brez veze pa je bilo tudi starega očistit. Fora pa je bila na strani EGR ventila in to na strani sesalnega kolektorja, kjer so saje popolnoma zamašile reže kjer plin vstopa v kolektor.

Tako da vsem najprej svetujem naj vseeno temeljito očistijo EGR, naj pa temeljito očistijo tudi tiste reže. Naprimer s sesalcem in plastično palčko oziroma čopičem. Nekateri mehaniki to kar spihajo z zrakom, vendar pa nad tem sam nisem ne vem kako navdušen.

Na koncu pa je potrebno seveda zbrisat napako iz dnevnika, da se motor povrne v normalno stanje. za kar pa potrebujete EOBD kabel in kak programček, ki se razume na resetiranje.
IGATOMB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 12:59 pm

Meni se je prav tako pojavila rumena "have engine check"....
Zena se je vozila z vecno rumeno lucko (bencin na koncu), javilo, da kahko naredi se male razdalje...
Ko napolnim, do konca se je pojavila "have...." lucka. Takoj sem se vsedel v avto pa 200kmh do maribora in nazaj pa je lucka nehala goreti. :)

Vseeno me zanima (nisem lih mehanik) ali bi bilo potrebno iti na servis? (pise da se imam cca 20.000 do naslednjega). Ali je zadeva o.k.

No to je prva napaka, ki mi jo je javilo sploh.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja škodil ne bo če jo boš na tester prklopu,...
danijelmlakar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Feb 23, 2006 3:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

jaz imam popolnoma isti problem. Lučka have engine checked. Grem na servis in javi zamasen filter delcev. Mehanik reče naj počakam da se malo zapelje po avtocesti , pride nazaj lučka več ne gori! Včeraj se je stvar ponovila, moja žena je šla v ljubljano in me panična kliče da gori lučka spet. Stisne po AC do 180kmh, lučka ugasne in je mir. Zaenkrat seveda.
Zdaj pa me zanima nekaj. Je že kdo slišal kdaj, da je dobro na polni tank dizla dolit kake 3 litre bencina in ga malo po AC žgat? Baje ti poveča oktane in dobro spuče filter! Kaj mislite o tem. Jaz osebno tega ne upam naredit! A je že kdo to probal? Baje nima kaj bit....ampak raje slišim mnenje kakega drugega mehanika....
HVALA
Alfa 33 1.3
Alfa 145 1.6 Boxer
Alfa 156 1.8 16V
Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm
Alfa Brera 2.4 JTDm
Blindek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Po Jan 08, 2007 7:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljutomer

raje uporabi prav za to namenjena sredstva

sem imel doma nek italjanski izdelek katerega so zelo hvalili, tudi smrdel je tako da kar vse smeti dobesedno razžre :mrgreen:
danijelmlakar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Feb 23, 2006 3:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

kako se pa mu reče?
Ker tisti dodatek za disel od STP-ja je baje brezveze!!!
Alfa 33 1.3
Alfa 145 1.6 Boxer
Alfa 156 1.8 16V
Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm
Alfa Brera 2.4 JTDm
Blindek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Po Jan 08, 2007 7:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljutomer

mislim, da še imam nekje doma napisano kako se reče

bom napisal če najdem

je pa sredstvo tudi zelo hvaljeno na drugih forumih, kot tudi od zanesljivih mehanikov
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

danijelmlakar napisal/-a:kako se pa mu reče?
Ker tisti dodatek za disel od STP-ja je baje brezveze!!!
men se ni zdel čist brezveze
se je pa fajn peljat po AC nekaj cajta da ima nek smisl
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
alfa ?
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Feb 04, 2010 10:52 pm

pozdravljeni...

mam eno vprašanje in upam da mi lahko pomagate..? včeraj se mi pižgala lučka za motor in mi potovalni napisal have engine cheked... avto sem danes peljal na servis in čakam da mmi ga jutri pregledajo.. stvar pa je taka da nekaj ur po tem ko se mi je lučka prižgala je motor izgubil moč turbo ni nikakor prišel preko 0.8bara.. danes zjutraj pa prižgem in sped dela normlano nekaj časa potem pa ista zgodba .. je že imel kdo kaj takega ?? da približno vem kaj me čaka :) hvala za vse odgovore
alfa ?
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Feb 04, 2010 10:52 pm

:)
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

To je ponavadi samo safety mode, da ne pride do še večjih okvar. Lahko pa tudi ne, težko reči. Boš že videl, lahko samo kakšna počena/sneta cev, lahko pa kaj dosti hujšega.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

danijelmlakar napisal/-a:jaz imam popolnoma isti problem. Lučka have engine checked. Grem na servis in javi zamasen filter delcev. Mehanik reče naj počakam da se malo zapelje po avtocesti , pride nazaj lučka več ne gori! Včeraj se je stvar ponovila, moja žena je šla v ljubljano in me panična kliče da gori lučka spet. Stisne po AC do 180kmh, lučka ugasne in je mir. Zaenkrat seveda.
Zdaj pa me zanima nekaj. Je že kdo slišal kdaj, da je dobro na polni tank dizla dolit kake 3 litre bencina in ga malo po AC žgat? Baje ti poveča oktane in dobro spuče filter! Kaj mislite o tem. Jaz osebno tega ne upam naredit! A je že kdo to probal? Baje nima kaj bit....ampak raje slišim mnenje kakega drugega mehanika....
HVALA
pejt na tester, kjer ti opravijo regeneracijo filtra dlecev, in bo mir

ker so kratke razdalje, in se motor ne priganja v obrate, se zamasi, in ga ej treba regenerirati, mors met vsaj cetrt tanka polhnga, ker to zge navto v izpuh, in se iz aupuha slisi kot da bi imel jet pogon od f16

ker nisem sigurno da to sama dela(nekateri vw sami naredijo), je treba na tester in regenerirat

pa po avtocesti se pejlat s 3jo brzino na obratih, edino tako ga scistis, na 2000 obratov ne bo prav nic spucalo filtra delcev
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Crazy Alfista napisal/-a:
danijelmlakar napisal/-a:jaz imam popolnoma isti problem. Lučka have engine checked. Grem na servis in javi zamasen filter delcev. Mehanik reče naj počakam da se malo zapelje po avtocesti , pride nazaj lučka več ne gori! Včeraj se je stvar ponovila, moja žena je šla v ljubljano in me panična kliče da gori lučka spet. Stisne po AC do 180kmh, lučka ugasne in je mir. Zaenkrat seveda.
Zdaj pa me zanima nekaj. Je že kdo slišal kdaj, da je dobro na polni tank dizla dolit kake 3 litre bencina in ga malo po AC žgat? Baje ti poveča oktane in dobro spuče filter! Kaj mislite o tem. Jaz osebno tega ne upam naredit! A je že kdo to probal? Baje nima kaj bit....ampak raje slišim mnenje kakega drugega mehanika....
HVALA
pejt na tester, kjer ti opravijo regeneracijo filtra dlecev, in bo mir

ker so kratke razdalje, in se motor ne priganja v obrate, se zamasi, in ga ej treba regenerirati, mors met vsaj cetrt tanka polhnga, ker to zge navto v izpuh, in se iz aupuha slisi kot da bi imel jet pogon od f16

ker nisem sigurno da to sama dela(nekateri vw sami naredijo), je treba na tester in regenerirat

pa po avtocesti se pejlat s 3jo brzino na obratih, edino tako ga scistis, na 2000 obratov ne bo prav nic spucalo filtra delcev

Regeneracija se dela avtomatsko vsakih cca 800-1000km oz odvisno kako ji zapaše, glede na tvojo vožnjo. Poraba skoč medtem k dela in potem je okej. Če delaš kratke relacije se ti lahko zapaca in ti morajo na servisu sprožit to regeneracijo.

Bencina pa ne vlivaj notr!

Vidi se pa to da ko pelješ in daš nogo dol s plina kazalec od turbobara pade na 0. na mestu ko je pod štantgasom pa dela na 0,15 ali 0,20 bara.

Ni nobene panike.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Pri kratkih relacijah je problem, da se avto dostikrat ugasne med regeneracijo. ne vem, zakaj ne morejo naštimati, da se ti med regeneracijo prižge lučka "dont' turn engine off".
Odgovori
  • Informacija