Have Engine Checked (H.E.C.) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Pozdravljeni,

meni se je tudi že drugič prižgal tale "čarobni napis" (Have Engine Checked), prvič pred dobrima dvema mesecema in spet ponovno pred tremi dnevi.
Obakrat se mi je prižgal, ko sem zjutraj zaštartal avto, nikoli med vožnjo.
Pri mehaniku se je izpisala napaka kot kaže slika.
Prvič je mehanik zbrisal napako in avto je normalno delal, zdaj jo je tudi zbrisal in avto spet normalno gre.
Torej, zamenjam tale senzor ali tiči kje drugje problem? Ne hodi se mi na vsake dva meseca do mehanika brisat tole napako, pa tudi v save mode se mi ne vozi avta :)

Hvala res.
Priponke
Napaka.JPG
Napaka.JPG (51.1 KiB) Pogledano 2864 krat
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Kupi si lasten tester cca 20eur pa sam briši sproti napako :D
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Veron napisal/-a:Kupi si lasten tester cca 20eur pa sam briši sproti napako :D
:lol: :lol: za 20€ je pa že za razmislit, toliko sem dal za brisanje teh dveh napak #-o #-o ](*,)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ni res, manj stane kabel :) Edino malo čakaš, da Kitajci pošljejo.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Napaka bo verjetno na konektorju ali na napeljavi do tega senzorja...
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

TribesMan napisal/-a:Napaka bo verjetno na konektorju ali na napeljavi do tega senzorja...
Če prav razumem se gre za tale senzor oziroma naj bi bila napaka na konektorju tega senzorja oz njegove napeljave?:
Priponke
senzor.JPG
senzor.JPG (39.73 KiB) Pogledano 2823 krat
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Pozdravljeni,


evo nekaj casa je bil mir avto je lepo vlekel brez napak ko sem zamenjal overboost senzorju,vakumski ventil, ter ocistil egr ventil. Pred priblizno štirimi dnevi zopet vrze napako Have Engine Checked avto je vrglo v safe mode, sem se ustavil, ugasnil avto prizgal avto vleče normalno, samo napaka ostaja ter lucka gori na stevcu. Avto je sel na tester, kjer je mehanik ugotovil že to kar je prvič govoril da VNT bo treba obnoviti na turbini. Zdaj vprašanje ali naj dam obnoviti samo ta VNT ali naj grem iskat rabljeno turbino, za katero sem ze dobil kontakt in prodajalec pravi da je brezhibna. In me zanima ce bi vzel drugo turbino ali je to samo staro dol novo gor ali je treba se kaj zamenjat oz nastaviti. Logicno mi je da bom se zamenjal olje ter oljni filter. Kaj vi pravite?


Hvala,Lp

Alen
Samo italijan :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Garež iz vnt-ja lahko spuca vsak mehanik, z aktuatorji pa načeloma ni težav (da bi puščal, pa še to ni problem preverit).
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
cilindr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jan 20, 2013 4:32 pm

Zdravo

Upam da ste vsi zdravi oz corona free;)

Imam Alfo 159 1.9. 8v. 245.000 prevoženih.

Tudi meni je Alfa prižgala slavno lučko HEC. :-({|=
Prvič se mi je to zgodilo po dolgi vožnji je avto kar na vsem lepem izgubil moč ( šel v safe mode). Po ponovnem zagonu je lepo vse delovalo.
Po pregledu tribes mana - ugotovljena napaka na visokotlačni pumpi.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Zdravo

159 2.0 mi je vrglo v safe mode (hec lucka), na testerju pokaze samo 02,8c,25,63.. kakšna ideja? ob brisanju napake se le ta kmalu pokaze nazaj (ko je mehanik dodajal gas ne, ko ga spusti se pa pojavi lucka za motor)

Hvala

ps: pred kratkim smo menjali alternator (prikazana lucka kot akumulator), star ni polnil, ko sem ga peljal k mehaniku je pocasi zacela odpovedovat vsa napetost od luci do zgigavcev ipd.
kak dan ali dva za tem se je spet zacela pojavljat lucka (akumulator)

update: zablindirani silikonski cevki je odpadu vrh in je zrak vleklo (pri hladilniku)
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Imam en problem, ki se pojavi samo v dežju #-o . Gre se za 159 1.9 150km. Egr je blindiran, dpf odstranjen. Najprej se je problem pojavil občasno ob mokrem vremenu, da avto ni šel, enostavno ni bilo pritiska turbine nato pa kot da ne bi bilo nič avto spet leti.
Vmes se mi je enkrat prižgala HEC lučka. Sem priklopil in izpisalo je napaki P0235 (boost pressure sensor) in P2226 (atmospheric pressure sensor). Ko sem pobrisal napaki je bilo kar nekaj časa mir nato pa spet problem, samo, da zdaj ni nobene lučke avto pa ob vsakem dežju ne gre. Gas je skoraj neodziven boosta ni. Ponavadi če prestavim nižje na višjih obratih gre pa spet ne gre pa gre itd.. Včasih tudi če se voziš nekje 1500rpm do dobrih 2000rpm je vredu potem pa tema. Potem pa spet, ko ni dežja kot da ne bi bilo nič, mogoče še malo pocuka potem pa mir do naslednjega dežja #-o .
Do zdaj sem sčistil map, ki je bil res zapacan vendar ni bilo razlike. Tudi konektor in kabli so videti čisto vredu. Pregledal sem kable in konektor tega ventila za turbino, ki je spredaj. Tudi to zgleda vredu, edino, če sam ventil kaj šteka, samo je spet čudno, da bi štekal samo ob dežju... Tudi vakum cevke so videti vredu.
Očitno je problem vlaga samo ne vem kje. Čudno mi je, da ne vrže več ven napake.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

MAP senzor ...
viewtopic.php?f=34&t=42665&hilit=napaka" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Poglej kakšne vrednosti parametra "boost pressure" dobiš ko je motor ugasnjen...
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Izklopi maf pa probaj. Če bo avto letel,pol je maf krivec. Kje pa stoji cager za boost,ko daš sam kontakt? Je čist na 0 al se dvigne čez 0?
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Hvala za odgovore. Trenutno itak dela brez problema tako, da ne vem kako je s temi parametri. Sem preveril cager za boost. Ko dam kontakt se dvigne iz nule. Bom spremljal naslednjič, kaj bo, ko se pojavi napaka. Se mi pa zdi, da je nazadnje ta cager tudi nekaj čudno trokiral.
Odgovori
  • Informacija