Have Engine Checked (H.E.C.) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ko clovek bere o takih napakah in koliko stanejo, bi predvideval, da so Alfe samo za gledat v salonih... :(
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

kaj ti bass si tuki kritik na forumu al kaj.. v vsakem sporočilu vsepovsod vidim da neki kritiziraš

drugače pa..da se da sčistit nism vedu..sm pa slišu d se da dobit obnovljene za tm 200€ komad
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Družba!
Ni avtov, ki so narejeni za "kratke" vožnje, in ni avtov ki so narejeni za "dolge" vožnje (karkoli že pod tema pojmoma kdo razume).

Avtomobil (ko že beseda pove :wink: ), je narejen za vožnjo.

Kratko, dolgo, počasno, hitro, vsako...
Če je vse zabasano ker nekdo vozi kratke vožnje, je to znak, da so v alfinem (in v vsaki drugi firmi, da ne bo pomote) razvojnem oddelku raje vrtali po nosu, kot da bi pošteno opravili svoje delo. In ravno alfa-klubi pa forumi bi morali pritiskati na tovarno, naj stvari porihtajo - saj bi jih itak morali že zdavnaj - ne pa da nekateri po forumu zadeve še celo opravičujejo, češ: taka pa onaka vožnja pa nevemkajše.
Avto mora delat! Brezhibno! Al pa marš v keson! Samo ne po enem ali dveh letih, kot tu berem o havarijah ampak tam po 15, 20 letih mogoče...

EGR, senzor tlaka, MAF, mehanika variabilne geometrije turbine se enostavno ne bi smeli zabasat, slabo delovat, pokvarit itd. med trajanjem življenske dobe avta. Za te dele uporabnik sploh ne bi smel vedet da so v avtu, ne pa da jih menjava po tekočem traku (in osiromaši družinski proračun, pol je pa še stara tečna :evil: )!!!
Saj to so menda vitalni deli, a ne?

Kaj pri frčoplanu se tudi kar takole tu pa tam kake dize zamašijo in oni pač doli padejo ter fatalno končajo???

Verjetno da pač nabavijo kvalitetne komponente, ne pa kontejnerskega klumpa iz Koreje ipd., ki potem seveda crkuje.

Naj vsem novo leto prinese delujoče EGR, MAF, tlačne in ostale senzorje, skratka, naj vam tudi bolidi novejšega letnika delujejo tako prijazno kot moja 33-ka!

Srečno 2010 vsem na forumu!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Treentar napisal/-a:Družba!
Ni avtov, ki so narejeni za "kratke" vožnje, in ni avtov ki so narejeni za "dolge" vožnje (karkoli že pod tema pojmoma kdo razume).

Avtomobil (ko že beseda pove :wink: ), je narejen za vožnjo.

Kratko, dolgo, počasno, hitro, vsako...
Če je vse zabasano ker nekdo vozi kratke vožnje, je to znak, da so v alfinem (in v vsaki drugi firmi, da ne bo pomote) razvojnem oddelku raje vrtali po nosu, kot da bi pošteno opravili svoje delo. In ravno alfa-klubi pa forumi bi morali pritiskati na tovarno, naj stvari porihtajo - saj bi jih itak morali že zdavnaj - ne pa da nekateri po forumu zadeve še celo opravičujejo, češ: taka pa onaka vožnja pa nevemkajše.
Avto mora delat! Brezhibno! Al pa marš v keson! Samo ne po enem ali dveh letih, kot tu berem o havarijah ampak tam po 15, 20 letih mogoče...

EGR, senzor tlaka, MAF, mehanika variabilne geometrije turbine se enostavno ne bi smeli zabasat, slabo delovat, pokvarit itd. med trajanjem življenske dobe avta. Za te dele uporabnik sploh ne bi smel vedet da so v avtu, ne pa da jih menjava po tekočem traku (in osiromaši družinski proračun, pol je pa še stara tečna :evil: )!!!
Saj to so menda vitalni deli, a ne?

Kaj pri frčoplanu se tudi kar takole tu pa tam kake dize zamašijo in oni pač doli padejo ter fatalno končajo???

Verjetno da pač nabavijo kvalitetne komponente, ne pa kontejnerskega klumpa iz Koreje ipd., ki potem seveda crkuje.

Naj vsem novo leto prinese delujoče EGR, MAF, tlačne in ostale senzorje, skratka, naj vam tudi bolidi novejšega letnika delujejo tako prijazno kot moja 33-ka!

Srečno 2010 vsem na forumu!
WORD! =D>
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

V bisvtu to ni najbolj res. Motorji so povečini narejeni tako, da za svoje optimalno delovanje rabijo 90 °C. Če pa ti greš vsaki dan in narediš dve tri minutni vožnji in to z dizlom, ki se tako ali tako počasneje ogreva, s tem uničuješ materijale precej precej bolj kot če bi delal relacije.

Na relicji denimo motor 98% svojega delovanja opravi na optimalni temp., če pa vsak dan delaš 3 minutne vožnje pa pomeni, da motor ves čas dela na nizkih temperaturah. In s tem ga unićuješ, vsak motor, ker motorji niso sklonstruirani tako, da optimalno delajo pri recimo 40 °C.

Hladnega mtoorja se tudi ne priganja v obrate a ne? Ali bi po tvojem tudi to moral preživeti brez problema?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

lizard: prehitro bereš :wink: beri, kot bi moral ljubiti: počasi :D

Pritiskanje motorja v hladnem nima zveze z vožnjo na kratke relacije in predstavlja namerno uničevanje motorja in njegovih komponent (toliko o strojništvu ve vsaka baba :mrgreen: ).

Have a :P day!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Moje pisanje je letelo bolj na denisa 159, ki ima služno 1 km vstran in je za to vsak dan uporabljal avto.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Stay cool!
Le kaj bi čevlje trgal, če se lahko komot pelješ... =D>
Končno na ta način prav krepko pomagaš tej ubogi državi z davščinami.
Razen tega je za avto najslabše, če samo ždi v garaži in rjove... pardon, rjavi tjavendan... :?

Živeli Slovenci, živele Slovenke!
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

res da sm vozu tako kratko relacijo ampak mrzuga nikol nism teru..v službo in iz nje sm ga greu par minutk ampak ne do 90 stopinj..drugače pa vedno kadar se kam odpravljam obvezno segrejem na 90..nikol se še nism pelu z ohlajenim..edino to k sm se vozu v službo..
zdej pač morm nabavt šobe za drugi in tretji cilinder(350€ komad?) in avto naj bi biu spet kot nov :) ..ampak je to normalno, da se tko hitro zjebe to?..pri 125 tisoč prevoženih?..je pa tut to, da bogve kolk jih ima v resnici..

Lp
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

upam da lahko kar tu vprasam. gre se za avto alfo 159 1.9jtdm 16v

meni se tudi priziga ta lucka in napis in sem ga peljal na servis in je nekaj z pritiskom pri turbo. prvic smo scistili lopute in senzor in je bilo en teden mir nato spet. drugic scistil egr ventil in pregled vseh cevk. in spet tri dni in spet lucka. tretjic pa "ciscenje" turbine 10 ur dela in nov elektroventil nekaj tednov mir nato spet in sem pac 500km lucko ignoriral in je ugasnila. sedaj po enem mescu pa spet lucka in sedaj ne vem kaj naj naredim ali naj se vozim na servis ali kaj naj, ker ce vse to sestejete ni bilo poceni glede na to da se ni porihtano ali je to kaksna reklamacija mozna ali kaj podobnega?

ne gre se mi za toliko za denar, ki sem ga zapravil, nebi bilo problema, ce bi vse delalo zaj kot je treba
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Se par mesecev pa se bos navadil na lucko :) .

Meni se je tudi prizgala pri 156, par dni nazaj zaradi pritiska turbine, lahko, da je kaksna cevka zamrznila, sedaj ko je mrzlo...
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

saj to mi vsak rece navadi se :D

lahk da je res zima kriva ker je mal tezje zjutraj vzgal(ni garaze) pa zaj sem bil na smucanju in -15 zunaj in se pozna pri vzigu, ker potem vse normalno dela
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

sem mislil da je vse normalno in na zalost sem se motil. avto nima vec prave moci, da se pelat vendar ne gre kot bi moral. zgleda da bo treba spet na tester
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

chocki napisal/-a:sem mislil da je vse normalno in na zalost sem se motil. avto nima vec prave moci, da se pelat vendar ne gre kot bi moral. zgleda da bo treba spet na tester
Imaš resetiran servisni interval?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

ja mam se 24000km lahk naredim do servisa
Odgovori
  • Informacija