Have Engine Checked (H.E.C.) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfa ?
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Feb 04, 2010 10:52 pm

hvala vsem za odgovor....
biilo je točno to kaj ste rekli , zamašil se je DPF filter... mehanik se je malo naganjo po avtocesti in še jaz sem se danes vozil pod večimi obrati in lučka se mi še ni prižgala in upam da sem ga spucal in da je stvar rešena... ker če pa je baje preveč zamašen je pa ta zadeva zelo draga tam nekje 1000 e ....

še enkrat hvala za odgovore :)
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

alfa ? napisal/-a:hvala vsem za odgovor....
biilo je točno to kaj ste rekli , zamašil se je DPF filter... mehanik se je malo naganjo po avtocesti in še jaz sem se danes vozil pod večimi obrati in lučka se mi še ni prižgala in upam da sem ga spucal in da je stvar rešena... ker če pa je baje preveč zamašen je pa ta zadeva zelo draga tam nekje 1000 e ....

še enkrat hvala za odgovore :)
Tako ravnanje, brez nekesheme vodi v menjavo dpf-ja.
Če bi bilo vse tip-top na avtu(recimo egr, pa naprimer zadnji program v centrali)) se nebi zamašil dpf.
Pojdi na servis z examiner-jem, pa naj ti sprožijo prisiljeno regeneracijo...

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
alfa ?
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Feb 04, 2010 10:52 pm

aja... toto regeneracijo delajo samo na oradnih alfa servisih al kak ? ker ta mehanik pri kerem sem bil mi ni dal te moznosti :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tud mehanik, ki je na pol sposoben in zna uporabljati računalnik, bi moral vedeti za to opcijo...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce nima testera, prisilne regeneracije ne more naredit
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če nima testerja... to pove dovolj... ;)
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Kaj ti bo tester? Kaka regeneracija?


SlikaSlika


Slika

Predlagam vstop skozi sesalni kolektor, tako bo čiščenje sicer malo zamudno ampak bolj temeljito.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

haha raufnkerr heh

ja tribes, je kar precej mehanikov ki nimajo testerja
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Meni nikoli ne bo jasno kam vse ljudje vozite svoje avtomobile na servis.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Teo napisal/-a:Meni nikoli ne bo jasno kam vse ljudje vozite svoje avtomobile na servis.
X2
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Teo napisal/-a:Meni nikoli ne bo jasno kam vse ljudje vozite svoje avtomobile na servis.
A se temu sploh lahko reče "servis"?
Med pisanjem prejšnjega komentarja, sem si mislil, a nebi raje zbrisal, pa nič komentiral, ker meni je samoumevno, da se avto pelje na servis, sploh avto star okoli 3-4 leta, ma mi ni dalo miru in sem čakal na odgovor.
Zdej ga imam, vsaj delno, rabljene Alfe so res prepoceni, ker potem jih kupujejo ljudje, ki nimajo za OSNOVNO vzdrževanje, kaj šele za kak izredni servis. Pa ne me narobe razumet, jaz tudi nimam za metat denar skoz okno in če se le da, veliko zadev tudi kupim "od konkurence", pri določenih pa ne popustim....

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Na žalost moram spet potožiti, da so se tresljaji sedaj v hladnejših dneh spet pojavili.
Ko smo zamenjali injektorje je delala mašina normalno. Ko je bila hladna ni nič cukala, prosti tek je bil normalen.
Sedaj se pa spet pojavljajo tresljaji pri hladnejših temp. Včasih tudi ko prevozim recimo 40 km in ko stojim na mestu je prosti tek nemiren kar se dobro občuti.
Je mogoče to lahko povezano tudi z termostatom? Ker če se v hladnejših dneh vozim normalno se mašina segreje na maximalno 80°. Edino ko ga tiščim se dvigne na 90° ampak čez minuto ko se vozim normalno, spet pade pod 80 včasih tudi malo nižje. Poleti je pa vedno na 90°
Pri vožnji se za enkrat ne občuti nobenih tresljajev. Edino ko avto stoji v prostem teku. Čuti se pa kot, da mašina na rahlo poskakuje :?
Joj le kaj bo spet narobe :(
BOSTJAN
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO

Tudi meni se je prižgalo opozorilo HAVE ENGINE CHECKED in lučka za motor. Avto je sicer deloval normalno in izpušna cev je bila kot običajno čista-siva, po cca. 250km mešane vožnje sem priklopil avto na tester, ki je izpisal napako EGR ventila. Ventil sem temeljito očistil, vključno z elektro magnetom, ki ga poganja. Po nekaj zagonih in kilometrih se je NAPAKA SAMA POBRISALA! (159SW 1,9jtd 16V 120 000km)
q4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 8:53 am

Denis 159 napisal/-a:Na žalost moram spet potožiti, da so se tresljaji sedaj v hladnejših dneh spet pojavili.
Ko smo zamenjali injektorje je delala mašina normalno. Ko je bila hladna ni nič cukala, prosti tek je bil normalen.
Sedaj se pa spet pojavljajo tresljaji pri hladnejših temp. Včasih tudi ko prevozim recimo 40 km in ko stojim na mestu je prosti tek nemiren kar se dobro občuti.
Je mogoče to lahko povezano tudi z termostatom? Ker če se v hladnejših dneh vozim normalno se mašina segreje na maximalno 80°. Edino ko ga tiščim se dvigne na 90° ampak čez minuto ko se vozim normalno, spet pade pod 80 včasih tudi malo nižje. Poleti je pa vedno na 90°
Pri vožnji se za enkrat ne občuti nobenih tresljajev. Edino ko avto stoji v prostem teku. Čuti se pa kot, da mašina na rahlo poskakuje :?
Joj le kaj bo spet narobe :(
In kaj je bilo potem narobe??
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Nič novega. Zamenjal bom termostat, ker sedaj se mi ogreje max. na 70°, včeraj pri zagonu mi je izpisalo, da so grelne svečke fuč tako, da bomo še te zamenjali in pa dal bom nadgraditi software, ker sem na alfaowner.com zasledil temo z istim problemom, tudi video je bil posnet in so bili isti zvoki, odpravilo se je pa s software upgrade. In še na forumu je nekdo napisal, da je po menjavi injektorjev potrebno to narediti, drugače so problemi pri mrzlem zagonu.
Odgovori
  • Informacija