Have Engine Checked (H.E.C.) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

eno neumestno vprašanje, mogoče kdo ve kje dobit nove vakum cevke, zdaj imam malo mešano, vse rabljene, iskal sem že po trgovinah z avto deli, pa nimajo nikjer. bil sem na avto triglav pa hočejo za vsako cevko posebaj od 20-30 €.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pojdi do Prita, oz podobne trgovine in kupi na meter take cevke (ponavadi imajo še ojačane). Cena par €/meter.
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

sem že bil v prit ampak najmanjše z notranjim premerom 5mm imajo zunanji premer res prevelik, sem mislil če se dobi kje navadna gumijasta cevka
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Morali bi jo imeti v vsaki trgovini z avtodeli. Nisem imel še nikoli problemov je dobiti v različnih trgovinah. V Eurotonu sem jo nazadnje vzev. Drugače je praktično enaka tudi cevka za gorivo. Vse pa imajo na metre
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Išči silikonske vakuum cevke kot npr TE, oz. notranji diameter npr 3 ali 4 mm, kot ti paše oziroma kot imaš to sedaj. Malo moraš poiskat po netu in iskati debelino stene vsaj 3 mm. Jaz sem jih dal take v avto kake 6 let nazaj in še vedno so OK. Tiste za gorivo jaz ne bi dajal noter. Debelejša je stena boljše je s stališča togosti cevi oz. odziva turbine, vsaj tako sem enkrat prebral na nekih turbo forumih, pri alfi verjetno tega ne boš opazil. Originali so plastične cevi z gumi nastavki in verjetno da ne ravno brez razloga!
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zakaj te pa zunanji premer moti?
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

saj sedaj imam take gor od prita, ampak me pač zanima če se kje v slo dobi take kot na ebay, silikonske prav za vakum krmiljenja turbine
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Za krmiljenje vakkumov mora biti trda cev!

Če je mehka, jo v primeru podtlaka lahko stisne skupaj in ni več pretoka!
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Za v pomoč nekaj slikic:
Cevke: leva 5 mm luknja, desna 4 mm luknja, zunanji premer 10 mm
Slika

sprednja stran: kjer so vezice je luknja malo manj na tesno (4 mm cev). Načeloma ne bi bile potrebne zaradi tega ker je zadeva pod vakumom ampak od viška ne boli glava.
Slika

zadnja stran pri vakum rezervoarju (kdor ga pač ima): debela stena zagotavlja da se cevka v zavoju ne "podre"
Slika

Tole imam kot sem rekel gor že kake 6 let in cevke so prožne kot prvi dan ko sem jih dal gor.

Jaz bi se pomatral pa jih naročil, oz. mogoče bi kak kvalificiran mehanik vedel kje se jih kupi. Zadeva je sila preprosta in brez potrebe po kakih najlon kolenih ipd.

LP
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Osebno bi se losal boxa za vakum. samo nadloga je in potencialni fail + daljse cevi. jaz bi direkt pelal brez boxa...( tako so naredili pri oplih ker so skos neki puscali teli boxi )
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

take cevke sem mislil ja. sicer imam zdaj nekaj iz prita gor ampak mi niso najbolj všeč :)

kaj je potem sploh namen vakum rezervarja?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vakum rezervoar skrbi za odzivnost vakumskega sistema.

To se pozna recimo kadar prestavljaš, ko se obrati motorja in obremenitev spremeni in mora VNT na hitro popravit, takrat bo brez rezervoarja motor slabše odziven.

Če rezervoar nebi bil potreben, ga v tovarni nebi montirali na avto. Odstranitve ne priporočam.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

opel je to fabrisko odstranil s teh motorjev.... torej kaj dosti nesme vplivat na odzivnost glede nato da naj bi bila to njihova "modifikacija" ter par malenkosti zraven.... Je pa to OPEL :)
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Russ sem slisal, da imas reseno. Nebi si mislil, da lahko tko zafurajo.
In odAlfala sta domov
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

ja res je :) turbina je zdaj nova, se mi zdi da alfa še nikol prej ni tok dober letela, res pa da sem se kar nekaj časa peljal z potolčeno turbino.

ja jaz si tudi nebi mislil, ampak sem vesel da zdaj dela, čeprav je šlo kar nekaj živcev in pa tudi denarja..
Odgovori
  • Informacija