Zamakanje / Voda v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

kakšna nova ideja??? :|
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če ti zamaka med dežje, ko pa pereš avto ne, išči vzrok drugje. Preglej koloteke, pod avtomobila... nekje, kjer ne pride voda zraven pri pranju/polivanju z vodo.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ni čisto tako...
Avto pereš pol ure, dež pa namaka ure in ure.
Visokotlačni čistilec za tistih 5 minut ni nič tudi če v luknje špricaš.
Avtokleparji/ličarji imajo tudi kak predelan tuš, s katerim po več kot cel šiht namakajo popravljan del avta v iskanju puščanja.
V nekaj (deset) urah voda pride marsikam, kamor jo pod tlakom v nekaj minutah niti približno ne spraviš.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

Silverman se strinjam s teboj.
Voda je v avtu ne glede al se vozi al ne... tako da kot si rekel dez avto namka ure in ure... sumimo na kaksen porozen var oziroma lepilo ki je popustilo nekje med karoserijo in prednjim levim blatnikom... ampak zgolj sumimo... jutri imamo namen razdret. Bom porocal..
je imel kdo tezavo da je voda tekla iz zadnje luci naprej mogoce?
Slisi se nemogoce ampak u tem primjru zdej je vse mogoce ](*,) ](*,)
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Vem za par primerov, kjer je zamakalo pri zadnji luči. Preveri
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

Jutri popoudn takoj prevjrmi in porocam kaj smo ugotovili..
katastrofa res katastrofa! Kaj takega pa se ne, ne slisu ne vidu :-({|=
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Nič takega. Sem že imel dva avta, ki sta zamakala na zadnjih lučeh/vezni steni
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

Zadnja luc ni bila krivec smo prevjrili.
Razdrzli smo sprednji levi del avta in V spodnjem levem kotu pod sipo na novo, komplet obnovili obstojeci premaz s tem namenjenim sredstvom. Vse je spet bilo stvar ugibanja kje voda pronica pod voznikove noge. Po logicnem razmisljanju od tam ampak pri tem primeru je logika kdpovedala tedn nazaj ze :D Jutri grem avto polit po ze znanem mestu in bomo videli ali se bo na podu pojavila kapljica.
Res upam da ne :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9771
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Si prebral kaj o izkušnjah drugih od prve strani dalje?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

MaStr napisal/-a:Si prebral kaj o izkušnjah drugih od prve strani dalje?
Nic od tega ni bilo. Ugotoviteu je naslednja, voda pronica nekje prek vara, zalotanega ali zakovicenega spoja v sasijo in iz tam se potem pojavi kapljica pod rocico za odpiranje pokrova motorja. Kaj bomo tocno naredili se ne vemo, najverjetneje bomo avto se enkrat razdrli in vse spoje premazali z tesnilno maso..
Mocili smo postopoma po korakih, napak je skrita v sasiji avta :|
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Je bil avto totalka in slabo popravljen?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9771
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Alfisti, mar zaradi zamašenih odtokov ne vteka voda tudi nekje pri požarni steni?


Justgoanddrive, tole si prebral?
vučko napisal/-a:Moj problem z zamakanjem je identičen. Na sovoznikovi strani se na pragu pojavijo kapljice. To je zelo lepo vidno, ko v mokrem vremenu delaš ovinke in v desnih ovinkih se lužica, ki se nabira v kanalu med tesnilom, zlije po preprogi.

Imel sem malo več časa in pregledal zadevo. Najprej sem poiskal sledove ocejanja vode. Ti so bili lepo vidni na vratih pod zvočnikom. Nato sem snel oblazinjenje vrat, odvil plehnato zaščito in pripravil šprico od steleksa polno vode ter šprical.

Zadeva pa je sledeča:

Voda se po brisalcu (to je vodoravno zunanje tesnilo na stranskih vratih) zaradi naklona, pa tudi drugače, steka v smeri ogledala. Na mestu stika z vertikalnim tesnilom ponikne v vrata, ter se po robu šipe odceja na sponko pomika šip, na katero je privita šipa. Sponka je še tako nesrečno narejena, da se voda na njej odceja na stran notranjosti. Ko kapljica pade, pa pade na letev za pomik šip, ki je zopet tako nesrečno vpeta, da voda preko nje steče skozi odprtino za zvočnike, ki je v plehu , pod zvočnik, od tam pa se odceja na oblogo in po notranji strani vrat v kanal na pragu.

Začasna rešitev, da se ne bi vozili v podbornici je, da si z izolir trakom začasno prilepiš manjšo cevčico iz plastike na mestu pod zvočnikom, ki bo skrbela, da tesnilo ne bo tako dobro tesnilo in bo voda odtekala. Vrhnji rob cevi mora biti pod robom tesnila seveda.

Če mene kdo vpraša je to tipična konstrukcijska napaka vrat. Sicer sedaj rešujejo to s tesnili, morali bi pa vodi, ki pride po šipi spremeniti smer. To bi bilo izvedljivo z drugačno sponko, ki bi upoštevala stekanje vode in če že kaplja, naj kaplja proti zunanjemu plehu, na pa proti notranjemu in po vodilih za šipe.

Jaz imam trenutno rešitev s cevko in vode v kabino ni. Najprej pa bom probal zamenjat samo horizontalni brisalec, če bo še curilo pa tudi vse ostale. Je pa prvi avto v katerega mi zamaka, pa sem vozil tudi Diano in ni bilo problema (je silikon vse rešil) :D .
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

:-) Je res, sam pri tej pocinkani sten na vratih je bila rešitev zamenjava penastega tesnila (nadaljevanje teme) in pa zatesnitev skoznih lukenj skozi to steno. Od takrat.. tok-tok b.p. Je pa res, da je ta izsekana luknja na steni vrat namenjena temu, da voda odteče s tega tesnila in ne nastaja stolpec vode visok ca 2 cm med plehi torej med pločevino vrat in notranjo kovinsko steno vrat(za tiste, ki jo imajo).
justgoanddrive
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 6:03 pm

MaStr napisal/-a:Alfisti, mar zaradi zamašenih odtokov ne vteka voda tudi nekje pri požarni steni?


Justgoanddrive, tole si prebral?
vučko napisal/-a:Moj problem z zamakanjem je identičen. Na sovoznikovi strani se na pragu pojavijo kapljice. To je zelo lepo vidno, ko v mokrem vremenu delaš ovinke in v desnih ovinkih se lužica, ki se nabira v kanalu med tesnilom, zlije po preprogi.

Imel sem malo več časa in pregledal zadevo. Najprej sem poiskal sledove ocejanja vode. Ti so bili lepo vidni na vratih pod zvočnikom. Nato sem snel oblazinjenje vrat, odvil plehnato zaščito in pripravil šprico od steleksa polno vode ter šprical.

Zadeva pa je sledeča:

Voda se po brisalcu (to je vodoravno zunanje tesnilo na stranskih vratih) zaradi naklona, pa tudi drugače, steka v smeri ogledala. Na mestu stika z vertikalnim tesnilom ponikne v vrata, ter se po robu šipe odceja na sponko pomika šip, na katero je privita šipa. Sponka je še tako nesrečno narejena, da se voda na njej odceja na stran notranjosti. Ko kapljica pade, pa pade na letev za pomik šip, ki je zopet tako nesrečno vpeta, da voda preko nje steče skozi odprtino za zvočnike, ki je v plehu , pod zvočnik, od tam pa se odceja na oblogo in po notranji strani vrat v kanal na pragu.

Začasna rešitev, da se ne bi vozili v podbornici je, da si z izolir trakom začasno prilepiš manjšo cevčico iz plastike na mestu pod zvočnikom, ki bo skrbela, da tesnilo ne bo tako dobro tesnilo in bo voda odtekala. Vrhnji rob cevi mora biti pod robom tesnila seveda.

Če mene kdo vpraša je to tipična konstrukcijska napaka vrat. Sicer sedaj rešujejo to s tesnili, morali bi pa vodi, ki pride po šipi spremeniti smer. To bi bilo izvedljivo z drugačno sponko, ki bi upoštevala stekanje vode in če že kaplja, naj kaplja proti zunanjemu plehu, na pa proti notranjemu in po vodilih za šipe.

Jaz imam trenutno rešitev s cevko in vode v kabino ni. Najprej pa bom probal zamenjat samo horizontalni brisalec, če bo še curilo pa tudi vse ostale. Je pa prvi avto v katerega mi zamaka, pa sem vozil tudi Diano in ni bilo problema (je silikon vse rešil) :D .
sem prebral celotno temo.. zal ni to problem
komandantmark
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Maj 25, 2019 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni

Ima kdo kaksen link oz nasvet, kje bi dobil tesnilni trak(peno), za zadihtat stik med notranjim kovinskim panelom in vrati?


Gre za klasicno tezavo, ocitno je originalna tesnilna pena razpadla in me zato po vsakem dezju na levi strani zadaj in pa na sovoznikovi strani pricaka mokra preproga. Mokro je samo po tleh, ni nobene sledi o namoceni tapeti na pragu. Odtocni kanal pod havbo je pravtako cist in suh.


lp
Odgovori
  • Informacija