Zamakanje / Voda v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Schonicu
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 129
Pridružen: Ne Sep 09, 2012 5:28 pm
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Točno tako... Avto na dez, vsaj na kratko (urco-dve), pa pod tapeto in pragom nabasat papirja!
2005-2008 Alfa 33 1,3 ie Boxer SW 4x4 / 93.let
2008-2010 Suzuki Grand Vitara 1.6i 4x4 / 99.let
2010-2012 Fiat Tipo Sport / 93.let
2012-20?? Alfa 159 1,9 jtdm SW Progression / 07.let
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

ali pa kar z vrčem za zalivanje... Bi bil isti učinek ali? Da vsaj vidim od kje prihaja voda...
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Seveda bi bilo vredu. Samo da je izvor vode, samo ce si vsaj malo gorenjca bos pocakal jutri dez :D .
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Sem malo prej opravil ta test z časopisom... sem dal časopis med vrata in prag te avto en čas škropil z vodo. Pri vseh vratah je voda pritekla v notranjost!! In to točno tam pod zvočnikom tako pri sprednjih vratah kot pri zadnjih vratah! Tako da bi tudi pri mene treba vse 4 vrata razdret in dat novo tesnilo not...
Sem tudi malo razmišljal...kaj pa če bi vzel dol samo tapeto in bi vse okrog tistega plena zakital z silikonom oz. neko maso za tesnenje pač, da nebi jemal tistega pleha dol in trgal tisto staro tesnilo ven... Mislite da tako nebi bilo ok??
Uporabniški avatar
Schonicu
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 129
Pridružen: Ne Sep 09, 2012 5:28 pm
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Lahko poskusis... Moje mnenje je da dolgorocno ni prava resitev to z silikonom, tko da ce mislis avto met, rokave zavihi in počasi sam porihti! Ker res ni noben bav-bav, osnovno orodje rabis in mal prostega časa za boljse spoznavanje svoje Alfice... ;-)

LP
2005-2008 Alfa 33 1,3 ie Boxer SW 4x4 / 93.let
2008-2010 Suzuki Grand Vitara 1.6i 4x4 / 99.let
2010-2012 Fiat Tipo Sport / 93.let
2012-20?? Alfa 159 1,9 jtdm SW Progression / 07.let
ArtisticStudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 7:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško
Kontakt:

Si preveril mogoče odvode za vodo na vratih,če so mogoče zabiti?
Jaz raje neb kital okoli robov z silikonskim kitim.Raje zadevo reši po bolj sigurni varijanti.
edey napisal/-a:Sem malo prej opravil ta test z časopisom... sem dal časopis med vrata in prag te avto en čas škropil z vodo. Pri vseh vratah je voda pritekla v notranjost!! In to točno tam pod zvočnikom tako pri sprednjih vratah kot pri zadnjih vratah! Tako da bi tudi pri mene treba vse 4 vrata razdret in dat novo tesnilo not...
Sem tudi malo razmišljal...kaj pa če bi vzel dol samo tapeto in bi vse okrog tistega plena zakital z silikonom oz. neko maso za tesnenje pač, da nebi jemal tistega pleha dol in trgal tisto staro tesnilo ven... Mislite da tako nebi bilo ok??
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Kakšno tesnilo oz. sredstvo za pretesnit mi pa priporočate?
Uporabniški avatar
ar147
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 6:59 pm

LP vsem!

Nekaj mesecev nazaj sem opazil, pri zadnjih sedežih, mokro pod predpražnikom, kot da bi se nabirala lužica. Sprva sem mislil da se mi je polila voda iz kake plastenke pa ni.
Dejansko je ob dežju vedno rahlo mokro pod predpražnikom. Da bi poskusil ugotoviti zadevo sem dobro obrisal pragove in obrobe celotnega vratnega obsega (če se lahko tako izrazim) in sem opazil da se rahlo nabira voda nekje spodaj pri vijaku s katerim je pritrjena plastika na vratih (tista ki na kateri je zvočnik). Skratka mislim da lahko pušča kje med oknom in priteče voda vse do vijaka....lahko pa so tesnila okol vrat tolk strohnela da ne držijo vodo tko dobro (kar močno dvomim, ker avto ni tolk star da bi se to zgodilo, niti ni bil ispostavljen nekim strašnim vremenskim pogojem).

Če ima kdo izkušnje s to zadevo naj prosim da kakšen nasvet kako se zadeve lotit oziroma kako jo rešiti?
Uporabniški avatar
RooooK
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: Če Nov 01, 2012 11:39 pm

to je napaka 159, o tem se je že pisalo. Voda pride not spodaj pri tesnilu. Jebat ga, voziš alfo :D
Uporabniški avatar
ar147
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 6:59 pm

no sej se nisem pritoževal nad avtom :D sm precej zadovoljen, je**** ima tud svoje slabosti.....ampak zakaj je tist vijak moker, to mi je sumljivo...
...a to msiliš tesnilo na pragu? ne tistega na vratih ...
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Enako je pri meni... zanimivo pa da raje na voznikovi strani kot na sovoznikovi. To govorim za zadnja vrata.
Uporabniški avatar
ar147
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 6:59 pm

...če sem iskren sem predvčeraj opazil to na obeh straneh (odzadaj). :evil: :?
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Uporabniški avatar
ar147
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 6:59 pm

hvala za link! ...tisto je pa nemško, ne štekam :)

bom poskusil pregledati tesnila v vratih ...ali pa bom kar kakemu ličarju peljal ker sedaj niimam časa za okol avta, ker sem postal očka pred nekaj dnevi in sem malo omejen s časom 8)
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Pod voznikovim sedežem se na območju (obkroženo na sliki) nabira voda. Voda ne priteka v kabino skozi tesnila oken vrat, saj tapete pod vrati na pragovih niso vlažne. Je imel kdo isti problem oziroma ve za rešitev?

Slika
Odgovori
  • Informacija