Naftni filter / Filter goriva - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Energy napisal/-a:
GT_turbo napisal/-a:isti.
in, pol si ga dobil od mehanika za 45€ al v trgovini za 48€?
mehanik je neki mutil, tak da sem šel v trgovino in ga kupil za 48€ :)
Hehe pametno! Jaz kar je pod pokrovom motorja zamenjam samo z originalom. Karkoli drugega ni kaj preveč pametno :)
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Zanimivo jaz sem pri 159 2.4 naftni filter danes menjal pri Podboršku v Struževem in je bila cena za original 28.50€,z delom vred sem plačal 37,20€! :wink:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pa še ena zanimivost iz včerajšje menjave filtra! Po zamenjavi so me opozorili,da avtotriglav kot uvoznik zahteva,da se na vseh 159-kah,ki pridejo na servis obvezno pregleda volanska letev,kar stane okoli 40-50€(kao 1h dela)! Pravim v redu naj pregledajo bom plačal ta znesek,vendar,če odkrijete napako naj potem avtotriglav,ki to "ZAHTEVA" plača zamenjavo letve! Me samo čudno pogledajo in pravijo: NE TO PA NE PLAČNIK STE PA VI SAM!!! HAAAALLLOOO!
Kako lahko nekdo zahteva,kaj naj jaz na svojem avtu,ki ni več v garanciji(star je 3 lela in uvožen)delam ali menjam jih vprašam? Pa pravijo ja mi imamo taka navodila od njih,drugače pa morate podpisati izjavo da se s tem ne strinjate! Potem sem jim rekel,da mi lahko zamenjajo filter zaradi česar sem prišel in nič drugega,ker mi nobeden ne bo postavljal nekih zahtev,kaj bom jaz na avtu menjal ali dal pregledati dokler sem jaz lastnik,pa še avto je ven iz garancije in tudi podpisoval ne bom NIČ!!!
No potem so mi lepo zamenjali filter in tudi podpisal nisem nobene izjave,pa še filter je bil res poceni,ker čudno mi je,ko sem klical nazaj en teden so mi rekli,da je cena 48€,vendar takrat potem nisem imel časa avto peljat tja in sem to storil včeraj?!
Je imel kdo podobno izkušnjo z temi zahtevami od avtotriglava???
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Mogoče je to na novo odkar sem jaz menjal letev na AT hehehehehhehe
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Jest sem ga dobil na uradnem servisu od iste firme, ki jo sicer lahko kupiš tudi drugje. Razlika ni bila dvojna ... ene 5eur razlike.
Filter sicer za GT 1,9Mjet mislim, da je 25EUR.
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

Lahk da so ti napačen filter računal... :) ker je povsod cena originalnega 48€ :)

koliko so ti pa za menjavo računal?
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Račun je bil 37,20€,filter 28,50€ se pravi delo celih 8,7€!!!
Da ne bo pomote drugače sem z omenjenim servisom zadovoljen tako z odnosom kot z ceno in ti gredo kar na roko!
Kaj je bilo tu pri menjavi filtra pa res ne vem,mogoče ga oni dobijo po taki ceni pa so pozabili računat svojo maržo(20€ pri filtru???),zmotila me je samo ta prisila glede volanske letve kao avtotriglav zahteva,...
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

lahk pa da ti niso dali originalnega filtra, čeprav je meni bilo rečeno da za 159 ni neoriginalnega filtra...

ugodno si prišel čez :)
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Filter je original!
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

mi lahko nekdo pove na koliko kilometrov ali let ga je pametno menjat ali se menja pri vsakem servisu?
menjal sem ga lani februarja na pooblaščenem cena je tudi pri meni bila 48eur brez dela

1.9jtdm 150hp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pri vsakem servisu bo kar najbolje...
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Načeloma za JTDm
- filter kabine vsake 30kkm oz. 24 mesecev
- filter zraka 30kkm
- filter olja z oljem (med 30-50kkm)
- filter nafte 60 kkm

itd..
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

vučko napisal/-a:Načeloma za JTDm
- filter kabine vsake 30kkm oz. 24 mesecev
- filter zraka 30kkm
- filter olja z oljem (med 30-50kkm)
- filter nafte 60 kkm

itd..
- nov avto 100 kkm ... :lol:

Recim, da se z nekaterimi številkami celo strinjam (večinoma se mi zdi malce preveč), vendar ponavadi pri vseh kilometrih, obstaja še časovna omejitev.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Vzeto iz TEGA programa vzdrževanja.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Že nekaj časa me moti nadležen tuleč zvok, kateri prihaja izza armature iz motornega dela. Zvok je kabini slišati celo močneje, kot pa v motornem prostoru. Najprej sem mislil, da je spet problem v potopni črpalki goriva s katero sem že imel težave. Ker je črpalka pridno tiha, je bilo očitno, da gre za napako nekje drugje.
Zvok namreč prihaja iz filtra goriva, vibracije pa je čutiti tudi na eni od cevk, priklopljeni na filter. Na spodnji sliki jo vidite kot nam bližjo, označeno z rumeno piko.

Slika


Če to cevko le malenkost obrnem, zvok in vibracije prenehajo. El Barto me je opozoril na težave nekoga na alfaowner.com, pri katerem je do te težave prišlo zaradi vgrajenega neoriginalnega filtra.
https://www.alfaowner.com/Forum/alfa-15 ... ics/582946" onclick="window.open(this.href);return false;
Sam trenutno nisem siguren, ali je montiran original ali ne. Na računu piše, da gre za Fiat Bravo filter:

Slika


Je mogoče težava kje drugje, ali gre res samo za težavo s filtrom?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija