PDC / Parkirni senzorji - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Jaz imam isti problem enkrat dela drugič ne, zadnje čase pa bolj ne kot ja.
anba
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 1:30 pm

Včeraj sem zjutraj zalaufal avto in mi je napisalo napako, da park senzorji niso na voljo. Sem ugotovil da izmed zadnjih 4ih eden ne dela (ne klika), pa me zanima če je to 100% da je crknil prav senzor ali je možno da je kaj glede napeljave?

Ne bi rad jemal dol odbijača, če je 100% senzor zanič, ker trenutno ne mislim kupovat novega (okoli 110€ original), če pa je možnost da je kaj z napeljavo bi pa pogledal vseeno.

Zaradi česa sploh crkne senzor? Prejšnji dan je še delal normalno, naslednji dan zjutraj pa ne več.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Morda ti ga je led zjebal al pa kaka umazanija. Očisti ga najprej pa malo štrcni (čvrgni) s prstom parkrat, da se kaka umazanija ven spravi pa probaj dalje. Poglej, če imaš kabl cel, in da se ti ni kje preribal ali ti ga zašopan sneg pretrgal. Če ne deluje .. pa pač .. smola.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
qwerta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 9:44 am

Jaz mam 159ko tretje leto in mi čisto vsako zimo to napiše...ko se pa mal otopli, pa napaka zgine in senzorji zopet delajo.

Po moje jim ta sneg pa vlaga ne dene dobro :lol:
anba
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 1:30 pm

qwerta, upam da je res samo to. 8)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ko daš v rikverc, počohaj z blazinico prsta vsak senzor, tam kjer boš čutil prasketanje - tisti dela, tam kjer ga pa ni - tisti je pa crknil
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 4:15 pm

Zdravo, zanima me kaj lahko naredim, preverim sam, če se pokvarijo park senzorji?Gre ponavadi samo za senzorje, ali cela enota?Zgodilo se je pa tako, da so kr en dan nehali delat, ko prižgem avto mi zapiska in izpiše napako.Sam sem že malo potrkal po njih, vendar brez uspeha.Lp.
anba
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 1:30 pm

Pritisneš gumb za vklop senzorjev in greš na rahlo s prstom čez vsak senzor. Če dela boš čutil rahlo "tapkanje" (tudi sliši se od blizu). Tako lahko pogledaš če je crknil le posamezen senzor ali kaj drugega.

Čeprav v primeru okvare senzorja ali celo cele enote te bo kap ko boš zvedel ceno za originalne. Mislim da je pri nas nekje 120€ za 1 senzor (nebarvan). Mogoče prek ebaya dobiš ceneje.
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Nibbler napisal/-a:Zdravo, zanima me kaj lahko naredim, preverim sam, če se pokvarijo park senzorji?Gre ponavadi samo za senzorje, ali cela enota?Zgodilo se je pa tako, da so kr en dan nehali delat, ko prižgem avto mi zapiska in izpiše napako.Sam sem že malo potrkal po njih, vendar brez uspeha.Lp.
Meni se dogaja zdaj pozimi večkrat da javi napako. Kriva je pa ponavadi umazanija, ki se nabere na senzorjih.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Če prav vem so novi okoli 80e, pri nas seveda. Na ebayu sem kolegu naročil za bmw-ja, cena okoli 20e.
Največkrat je zanič samo eden, in sistem javlja napako. Tisto s tipanjem je vsaj po mojih izkušnjah bučka. Eden naj ti ga posodi, pa probavaj.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
anba
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 1:30 pm

THOR napisal/-a:Če prav vem so novi okoli 80e, pri nas seveda. Na ebayu sem kolegu naročil za bmw-ja, cena okoli 20e.
Največkrat je zanič samo eden, in sistem javlja napako. Tisto s tipanjem je vsaj po mojih izkušnjah bučka. Eden naj ti ga posodi, pa probavaj.
Torej zakaj po tvojem mnenju pri meni, ko je mrzlo, lahko čutiš in slišiš tri senzorje, enega pa ne, ko je toplo pa vse? Čisto lepo se da s tem preverit delovanje senzorja.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Pri meni in kolegu so brneli vsi :) moj je delal na pol in je zaznaval kar nekaj, njegov pa sploh ni delal.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

Nibbler napisal/-a:Zdravo, zanima me kaj lahko naredim, preverim sam, če se pokvarijo park senzorji?Gre ponavadi samo za senzorje, ali cela enota?Zgodilo se je pa tako, da so kr en dan nehali delat, ko prižgem avto mi zapiska in izpiše napako.Sam sem že malo potrkal po njih, vendar brez uspeha.Lp.
Sem imel isti problem. Pri meni je bila prekinjena žica za maso pri prednjih senzorjih. Sem odpravil napako sam. Strošek popravila 0€.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 4:15 pm

Hvala vsem za odgovore, bom poskusil ugotovit kateri ne dela.Lp
Uporabniški avatar
-=Fabi=-
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Dec 17, 2013 9:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Je mozno da senzorji ne delajo ker je eden od njih malo popraskan? Al bi samo piskal kot ovira?
Jej sine jej, da boš debel...pameten itak nisi..
Odgovori
  • Informacija