PDC / Parkirni senzorji - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
rokson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 18, 2008 9:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmartno ob Paki

Zdravo,

težave se res redko kdaj sama od sebe reši.
Težava imaš po vsej verjetnosti v slabem stiku pri konektorju pod zadnjim odbijačem.
verjetno ti bo jutri zjutraj ob vzvratni vožnji spet popiskal:)
azzurro1934
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 3:06 pm

Živjo!

Zadnjič je tudi mene presentil napis "parking help not available". Še vedno pa je slišat prsketanje na vseh senzorjih, spredaj in zadaj... Kje bi bil potem lahko problem? A priklop na računalnik razjasni problem?

Lp, miha
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah verjetno ti bo vsaj napisalo kateri senzor je javil napako...
azzurro1934
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 3:06 pm

Mogoče ve kdo, kje se nahaja zadnji "beeper" za pdc? Jaz tega nikakor ne najdem...
jvolk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Apr 07, 2016 1:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 2.0 Ti 2011

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem kupil eno 159 Ti, in sedaj imam čas odpravljat vse napake, dokler ne dobim poročila za DMV in ostale papirologije.

Med drugim so delovali sprednji parkirni senzorji zelo čudno. Najprej je javljal kot da je na sredinskem senzorju nekaj čisto v bližini, včasih je javljal kot da je nekaj na srednjem dlje in na levem dlje, pa potem se stvari umirijo za cca 5 sekund, nato spet začne piskat na polno. Kupil sem drug senzor, snel odbijač in zamenjeval enega po enega, jih premetaval levo desno,... skratka pomagalo ni nič.. in na koncu ugotovim kaj proži senzorje... OKVIR TABLICE! ](*,)

To sem zapisal zato, da mogoče komu prišparam kako snemanje odbijača in kak nakup senzorja :)

PS: Če kdo rabi en parkirni senzor za kaj pretestirat me lahko kontaktira.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

in kako je to povezano z okvirjem za tablco? mogoce vijaki s katerim je pritrjena? :?:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno je bil zmontiran tako da je posegal v delovno območje senzorjev.
jvolk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Apr 07, 2016 1:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 2.0 Ti 2011

Okvir tablice je bil prišraufan bolj pri sredini in ne čisto na robu, tako da so robovi štrleli kak cm do dveh ven, na vsaki strani je bilo cca 4 cm do senzorja, ampak zgleda da imajo senzorji dokaj širok kot in vidijo okvir če štrli.
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Od letošnje zime naprej se mi na 159ki pojavlja en tak čuden problem. Ko zunanja temperatura pade pod 20 stopinj, mi skoraj vsakič ko zjutraj štartam avto javi napako "parking help not available" in mi nato sveti lučka, senzorji ko dam v vzratno pa samo tulijo kot da bi bil v zidu. Včasih ko se avto zagreje po parih kilometrih ko stisnem gumb za vklop ali dam v vzratno napaka izgine včasih ne. Predvsem se to pojavlja zjutraj ko avto čez noč stoji zunaj. Kot zanimivost pa se poleti letos to ni zgodilo ene 14 dni, danes zjutraj pa seveda ob temperaturnem padcu spet napaka (ko se bom popoldne spet vsedel v avto bo najverjetneje čudežno izginila).

Me zanima če se je že kdo srečal s to napako in kako jo je odpravil? Najprej sem mislil da je kak senzor zanič in zato javlja napako ampak me bega to "enkrat deluje enkrat ne deluje"; So mogoče kakšni kontakti za očistit?
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Verjetno je kriva vlaga v katerem od senzorjev. Preveri, če ti vsi delujejo...
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Se da to preveriti še kako drugače razen z računalnikom? Sem poskusil že s tem prehodom s prstom preko senzorja ampak sam ne začutim nobenega pokanja ipd.
jvolk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Apr 07, 2016 1:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 2.0 Ti 2011

Če ne najde kakega od senzorjev, si to računalnik zapomne in se da preverit z multiecuscan. Mogoče je to dobro izhodišče za reševanje tvojega problema.
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Računalnik ne bo pokazal kateri izmed senzorjev je fuč. V mislih sem imel ta preizkus s prstom. Pa si mel senzorje vklopljene?
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Da, kolega je dal v rikverc jst sem pa šel preko. Bom poskusil še enkrat za hec. Samo ta preiskus sem delal takrat ko mi ni javljalo napake..bi moral iti preko s prsti takrat ko mi napako javi ali to sploh nima veze ampak je važno samo da so senzorji vklopljeni?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sem nalašč združil štiri teme v eno, da se kaj najde iz prejšnjih izkušenj....
En ful star post iz prejšnje strani:
Miholl napisal/-a:...počohaj z blazinico prsta vsak senzor, tam kjer boš čutil prasketanje - tisti dela, tam kjer ga pa ni - tisti je pa crknil
:wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija