Zadnje novice

PDC: nedelujoči parkirni senzorji /sistem - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

ojla

OdgovorNapisal/-a Alfa156 sport » Če Okt 21, 2010 7:17 am

Jaz imam isti problem enkrat dela drugič ne, zadnje čase pa bolj ne kot ja.
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Koper

Parkirni senzorji

OdgovorNapisal/-a anba » So Feb 23, 2013 12:26 pm

Včeraj sem zjutraj zalaufal avto in mi je napisalo napako, da park senzorji niso na voljo. Sem ugotovil da izmed zadnjih 4ih eden ne dela (ne klika), pa me zanima če je to 100% da je crknil prav senzor ali je možno da je kaj glede napeljave?

Ne bi rad jemal dol odbijača, če je 100% senzor zanič, ker trenutno ne mislim kupovat novega (okoli 110€ original), če pa je možnost da je kaj z napeljavo bi pa pogledal vseeno.

Zaradi česa sploh crkne senzor? Prejšnji dan je še delal normalno, naslednji dan zjutraj pa ne več.
anba
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Q_4 » So Feb 23, 2013 1:15 pm

Morda ti ga je led zjebal al pa kaka umazanija. Očisti ga najprej pa malo štrcni (čvrgni) s prstom parkrat, da se kaka umazanija ven spravi pa probaj dalje. Poglej, če imaš kabl cel, in da se ti ni kje preribal ali ti ga zašopan sneg pretrgal. Če ne deluje .. pa pač .. smola.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa GT

Kraj: MB-Okolica

OdgovorNapisal/-a qwerta » So Feb 23, 2013 4:11 pm

Jaz mam 159ko tretje leto in mi čisto vsako zimo to napiše...ko se pa mal otopli, pa napaka zgine in senzorji zopet delajo.

Po moje jim ta sneg pa vlaga ne dene dobro :lol:
qwerta
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a anba » So Feb 23, 2013 4:18 pm

qwerta, upam da je res samo to. 8)
anba
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Miholl » So Feb 23, 2013 6:04 pm

Ko daš v rikverc, počohaj z blazinico prsta vsak senzor, tam kjer boš čutil prasketanje - tisti dela, tam kjer ga pa ni - tisti je pa crknil
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: 156 sw

Kraj: Novo mesto

PDC: nedelujoči senzorji /sistem - AR 159

OdgovorNapisal/-a Nibbler » Po Feb 17, 2014 9:47 am

Zdravo, zanima me kaj lahko naredim, preverim sam, če se pokvarijo park senzorji?Gre ponavadi samo za senzorje, ali cela enota?Zgodilo se je pa tako, da so kr en dan nehali delat, ko prižgem avto mi zapiska in izpiše napako.Sam sem že malo potrkal po njih, vendar brez uspeha.Lp.
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a anba » Po Feb 17, 2014 10:20 am

Pritisneš gumb za vklop senzorjev in greš na rahlo s prstom čez vsak senzor. Če dela boš čutil rahlo "tapkanje" (tudi sliši se od blizu). Tako lahko pogledaš če je crknil le posamezen senzor ali kaj drugega.

Čeprav v primeru okvare senzorja ali celo cele enote te bo kap ko boš zvedel ceno za originalne. Mislim da je pri nas nekje 120€ za 1 senzor (nebarvan). Mogoče prek ebaya dobiš ceneje.
anba
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

Re: Pdc ne dela

OdgovorNapisal/-a gecco » Po Feb 17, 2014 12:22 pm

Nibbler napisal/-a:Zdravo, zanima me kaj lahko naredim, preverim sam, če se pokvarijo park senzorji?Gre ponavadi samo za senzorje, ali cela enota?Zgodilo se je pa tako, da so kr en dan nehali delat, ko prižgem avto mi zapiska in izpiše napako.Sam sem že malo potrkal po njih, vendar brez uspeha.Lp.

Meni se dogaja zdaj pozimi večkrat da javi napako. Kriva je pa ponavadi umazanija, ki se nabere na senzorjih.
gecco
Alfist
Alfist
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a THOR » Po Feb 17, 2014 3:31 pm

Če prav vem so novi okoli 80e, pri nas seveda. Na ebayu sem kolegu naročil za bmw-ja, cena okoli 20e.
Največkrat je zanič samo eden, in sistem javlja napako. Tisto s tipanjem je vsaj po mojih izkušnjah bučka. Eden naj ti ga posodi, pa probavaj.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
viewtopic.php?t=28724
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: alfa 33/159/giulietta

Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a anba » Po Feb 17, 2014 3:49 pm

THOR napisal/-a:Če prav vem so novi okoli 80e, pri nas seveda. Na ebayu sem kolegu naročil za bmw-ja, cena okoli 20e.
Največkrat je zanič samo eden, in sistem javlja napako. Tisto s tipanjem je vsaj po mojih izkušnjah bučka. Eden naj ti ga posodi, pa probavaj.

Torej zakaj po tvojem mnenju pri meni, ko je mrzlo, lahko čutiš in slišiš tri senzorje, enega pa ne, ko je toplo pa vse? Čisto lepo se da s tem preverit delovanje senzorja.
anba
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a THOR » Po Feb 17, 2014 7:26 pm

Pri meni in kolegu so brneli vsi :) moj je delal na pol in je zaznaval kar nekaj, njegov pa sploh ni delal.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
viewtopic.php?t=28724
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: alfa 33/159/giulietta

Kraj: Žiri

Re: Pdc ne dela

OdgovorNapisal/-a m1ch0 » Po Feb 17, 2014 8:30 pm

Nibbler napisal/-a:Zdravo, zanima me kaj lahko naredim, preverim sam, če se pokvarijo park senzorji?Gre ponavadi samo za senzorje, ali cela enota?Zgodilo se je pa tako, da so kr en dan nehali delat, ko prižgem avto mi zapiska in izpiše napako.Sam sem že malo potrkal po njih, vendar brez uspeha.Lp.

Sem imel isti problem. Pri meni je bila prekinjena žica za maso pri prednjih senzorjih. Sem odpravil napako sam. Strošek popravila 0€.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Nibbler » Po Feb 17, 2014 8:40 pm

Hvala vsem za odgovore, bom poskusil ugotovit kateri ne dela.Lp
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a -=Fabi=- » Po Feb 24, 2014 8:38 am

Je mozno da senzorji ne delajo ker je eden od njih malo popraskan? Al bi samo piskal kot ovira?
Jej sine jej, da boš debel...pameten itak nisi..
-=Fabi=-
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Sevnica

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na 159, Brera, Spider

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost