Hill Holder, ABS, VDC, ASR unavailable / opozorilo - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če je akumulator "slab" ga lahko odklopiš za 14 dni pa bo lučka še vedno svetila.

Akumulator je treba menjat, ne odklapljat...
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

TribesMan napisal/-a:Če je akumulator "slab" ga lahko odklopiš za 14 dni pa bo lučka še vedno svetila.

Akumulator je treba menjat, ne odklapljat...
Ja sej se je meni to zdelo tako :D itak, da je treba menjat aku, a kaj ko mi zalaufa avto bp. Bom probal s kakšnim drugim akujem, pa bomo vidli...
Akdo slučajno ve, kak aku gre noter, ker sedaj je noter 50Ah,pa se mi zdi malo malo za tak avto?
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Moral bi biti okoli 70Ah... če maš 50 pol ni čudno da se ti take neumnosti dogajajo.
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

TribesMan napisal/-a:Moral bi biti okoli 70Ah... če maš 50 pol ni čudno da se ti take neumnosti dogajajo.
Ja itak... to pomoje posredniki uvalijo noter en aku, sam tolk, da se odpelješ...
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Sem nekaj našel na netu... aku 50Ah naj bi bil original...wtf...
A je kaj narobe, če dam namesto 50Ah noter 72Ah?
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Nič ne bo narobe. Teoretično bo zdržal dlje, sploh pa hladnih-zimskih startov. Od previše glava ne bole.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Niti pod razno ni 50Ah original. Mogoče 60Ah, najverjetneje pa 70 ali več.

Poglej v navodila, nevem kaj rabiš to na netu iskat...
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

http://www.akumulator.si/index.aspx?sou ... %2006%2099

Na tej strani sem videl,da imajo vse modele fulmana od 50+....
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

TribesMan napisal/-a:Niti pod razno ni 50Ah original. Mogoče 60Ah, najverjetneje pa 70 ali več.

Poglej v navodila, nevem kaj rabiš to na netu iskat...
1. Na eperu piše ali 50Ah ali pa 60Ah.
2. Ker navodil nimam :D
Zadnjič spremenil B.I.S.H.O.P., dne Ne Jul 29, 2012 6:40 am, skupaj popravljeno 1 krat.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

THOR napisal/-a:http://www.akumulator.si/index.aspx?sou ... %2006%2099

Na tej strani sem videl,da imajo vse modele fulmana od 50+....
Tukaj sem jaz našel Bosch silver S4 72Ah :D
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

He he, sem že pozabil kako je če voziš italijanko. Danes me je pozitivno presenetila. Lučke so se kar same ugasnile, tako da sedaj je vse bp... bomo vidli, koliko časa bo sedaj tako. Se bom moral kar navaditi na light show-e #-o
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Prejšnji teden se mi je zgodilo, da mi je ročna zamrznila...avto je stal 5 dni v garažni hiši, niti ni bil hud minus. Po pravici povedano nimam pojma zakaj sem zategnil ročno :) kakorkoli, ročna je prijela in potem sem malo na silo probal speljati naprej/nazaj da je popustilo (kar dober je počlo je ko je spustilo). Takoj po tem so se mi prižgale lučke in piskanje kaj vse ne dela. Ampak tega sem bil že navajen da se včasih vklopi (iz prejšnje 159-ke), avto sem čez čas ko se je segrel ugasnil in ponovno prižgal in je bil mir. Potem se je pa začelo čez ene 300km na tempomatu, da je začel avto cukati, občutek kot ko se dotakneš zavore in se tempomat vgasne (števec za hitrost je za pol sekunde padel dol in se spet dvignil). Potem pa zopet normalno. Enkrat pa je malo bolj cuknilo, tempomat se je ugasnil in lučke so se spet prižgale. Ponovni zagon avta je to odpravil, toliko da sem prišel domov. Sedaj (kakšne 1000km kasneje) pa je postala kar rutina, da se lučke prižgejo po kaki minuti vožnje. Opažam tudi na zavorah (predno se lučke prižgejo), kot bi se ABS želel vklapljati, ampak za to ni potrebe, pri navadnem rahlem zaviranju v dolino pedal potresava. Druga stvar je še, da začne avto opozarjati, da naj se privežem še predno speljem (kot da ne ve da stoji še na mestu).
Torej, prosim za nasvet/ideje...predvidevam da sem nekaj pokvaril ko sem na grobo speljal pri zamrznjenih zavorah? Kaj bi bilo lahko narobe, kak senzor za ABS?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Skor 100% en senzor za hitrost kolesa na ABS enoti...

Seveda bo to full lažje ugotovit če boš priklopil računalnik...
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Tribes, prav si imel :) Napaka je bila na ABS senzorju prednjega desnega kolesa. Senzor zamenjan in problem rešen.
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Mi imamo isti problem na alfi 159 2.4 200 hp.

Začelo se je 3 mesece nazaj ko sem se peljal po avto ceti in naenkrat se začnejo vžigat lučke za VDC/ASR/HILL HOLDER/ŠTEVEC ZA GORIVO PADE NA NULO PA SPET SKOČI GOR IN ZAČNE SE PRIŽIGAT LUČKA ZA GORIVO skratka pravi disko. Privlečemo se domov pogledamo mase kolikor so dosegljive ker to ma mas več kot je brezposelnih v sloveniji. Po petih dneh malo tikamo električne konektorje na šobah za vbrizg goriva in potem je delalo normalno do tega tedna ko se brat pripelje iz kopra in isti problem spet malo kable tikamo in avto spet dela normalno in brat se normalno vrne nazaj v koper ko pa včeraj ko se odpravi iz kopra isti problem ampak je pripeljal domov (približno 60km). Zdaj pa ne pomaga več nič če mi lahko kdo pomaga kaj bi bilo s temi kabli ker definitivno je napaka tam.

Zaenkrat bo avto stal v garaži ker je že 166 na popravilu sklopke in je že tam 1000 Evrov stroška ampak če ima kdo kakšno idejo da mi pomaga .
Hvala
Odgovori
  • Informacija