8V 120KM ali 16V 150KM? - AR 159, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

bgrosi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Maj 13, 2005 3:34 pm

Zanima me, če kdo ve, kateri avto ima boljši motor pri Alfi 159 1.9 JTD, 120 KM ali 150 KM. Slišal sem namreč da so modeli od 2007 dalje s 150 KM bolj izpopolnjeni. Me zanima če je to res? Pa še zanima me tudi to kako je z nakupi rabljenih Alf 159, ki jih uvažajo iz npr. Blegije in Italije. Ma kdo kake izkušnje s tem? Koliko so kilometri realni? Na kaj je treba biti pozoren ko kupuješ avto, ki je bil pripeljan iz tujine?
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

To kateri motor je bol kakovosten nebi vedu..ampak če kupuješ avto vzemi s 150 KM..ker po moje je 120 skor prešvoh..jaz imam 1.9 jtdm 150 KM pa bo naslednja kar z 2.4 mašino..ker me moti tista "turbo luknja"..
Predvsem pravijo da avtom iz tujine prevrtijo kilometre nazaj...
bgrosi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Maj 13, 2005 3:34 pm

Hvala za odgovor. A se potem treba kar sprijazniti da kupiš avto s prevrtenimi kilometri, če je tuj? :cry:
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

kaj pa vem no..jaz ga imam iz italije..pa se mi zdi da ima realne..vsaj po notranjosti sodeč..in druge malenkosti..sem pa samo slišau za te kilometre in tudi po forumu se dosti govori o tem..
pa mislim da se tudi ne da preveriti kolk ima res realnih ali ne?
Fino bi pa bilo če zraven dobiš servisno..pa tudi bogve kako je s tem :)
Drugače mi pa skorajda ni žau za nakup avta pripeljanega iz It. :)
Uporabniški avatar
GregorS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr Dec 24, 2008 2:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Najboljše boš pa dobil, če boš naredo tak kot jaz. Kupo sem s 120KM, potem pa daš čipat pri kakšnem mojstru (jaz sem recimo pri Senici, res super narejeno in se potrudijo maksimalno) na 155KM in še večji navor maš.
Sem dal enemu peljatmoj avto, ki ma navadno 150KM in me je takoj vprašal, če mam čipano, tako da je razlika med navadno 150 in čipano 120 kr opazna ;)
Zadnjič spremenil GregorS, dne Če Jan 28, 2010 4:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Denis 159 napisal/-a:To kateri motor je bol kakovosten nebi vedu..ampak če kupuješ avto vzemi s 150 KM..ker po moje je 120 skor prešvoh..jaz imam 1.9 jtdm 150 KM pa bo naslednja kar z 2.4 mašino..ker me moti tista "turbo luknja"..
Predvsem pravijo da avtom iz tujine prevrtijo kilometre nazaj...
Turbo luknja je pri 120KM veliko manj opazna, ali drugače, 120KM deluje že povsem spodobno takrat, ko 150KM še nabira korajžo, da bi skočil.
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

načeloma je vsa ta panika z zbitimi kilometri milo rečeno pretirana. V zadnjem času sem si pogledal kr dosti avtov uvoženih, veliko se jih zadnji čas vozi z francije, dejansko samo en lastnik poštemplana servisna, tud preverjanje po številki šasije pokaže to, da so bli avti redno servisirani.

kilometrina do 150k km, so pikice po havbi pa kaka praska tu in tam, ampak to pri rabljenem avtu jaz vzamem v zakup :wink:

tisti časi so definitivno mimo, ko je mujo se vozo v nemčijo pa vsak tedn pripeljal en avto dol :D

če kupuješ pri resni firmi, se itak ne bojo blamirali oz sploh ukvarjali s tem, ker itak dobijo 20 avtov v paketu od lizing hiš v tujini, za ugodno ceno, tak da še vedno lepo zaslužijo :wink:

sam sem gledal passate pri več trgovcih po štajerski, povsod so z francije, relativno dobro opremljeni pa nekje tu tu z slovenskimi, odkrito povedano, nevem če ne zaupam bolj tem tujim avtom kot kakim sumljivim tipom "slovenskim" :mrgreen: pri petovia avto ponudijo garancijo za pri njih kupljene avte, so pa povedali, da oni avto dejansko plačajo komaj ko ga prodajo.

še vedno bi mel najraje 159 :ylsuper: ampak glede alfe ne vem kolk natančno se da preverit zgodovina in to .. pri vagu ni problem.

glede na izjave na tem forumu so itak vse uvožene prevrtene z 400k pa 4x ble na strehi *::=) temu odkrito povedano, ne verjamem in se mi bolj zdi, da je taka atmosfera zgolj zato ker se lastniki bojijo krute resnice, da pač cene padajo zelooo :wink: jebiga, alfe pač ne kupiš pri polni zavesti 8)
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Panika je bolj zato, ker se sekrete uvaza, ki so pleskani vsepoprek in katere so se vajenci z dvema levima rokama ucili sestavljati skupaj.

Prodaja se pa pac ugodna cena, letnik in kilometri na stevcu, stanje avta je pomembno le manjsini.

ToMi: Tudi pri FLARu lahko prides do podobnih podatkov kot pri VAGu, le koga na servisu moras poznati.

In le kupi Alfo! ;)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

ROBERTH napisal/-a:
Denis 159 napisal/-a:To kateri motor je bol kakovosten nebi vedu..ampak če kupuješ avto vzemi s 150 KM..ker po moje je 120 skor prešvoh..jaz imam 1.9 jtdm 150 KM pa bo naslednja kar z 2.4 mašino..ker me moti tista "turbo luknja"..
Predvsem pravijo da avtom iz tujine prevrtijo kilometre nazaj...
Turbo luknja je pri 120KM veliko manj opazna, ali drugače, 120KM deluje že povsem spodobno takrat, ko 150KM še nabira korajžo, da bi skočil.
Točno tko, sam potem ji pa hitro poide sapa. Sem že večkrat napisal pa bom še enkrat, za povprečnega voznika je 120 konjev povsem dovolj,...
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

No nisem še vozil z 120 KM..možno pa da se mi zdej 150 KM zdi premalo ker sem se navadu..in pa vsak ima svoje želje ja..kaj pa poraba pri 120 KM je kaj večja ozr. manjša kot pri 150?
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Sedaj imam priložnost vozit 156 sw JTD z 115-120 konji, in vam rečem, da je že v 156 na meji spodobnega. V 147 je ta motor skoraj iskriv, a v 159 mora bit zelo bogi. Ko sem se presedel iz 159 2.4, v zgoraj opisano 156, sem že imel telefon v roki, da bi poklical zego. če je z avtom vse uredu, potem sem se vstavil in pogledal zadaj napis (JTD) brez 16v (prestavna ročica je tako zrabljena, da se ne vidi koliko prestav ima :roll: ) in ugotovil, da je pač to 8v. Je pa res, da ima skoraj 252kkm, mogoče je pa tudi že rahlo zdelana....

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. poraba je po BC 5.7, ne vem pa, koliko laže....
Slika
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

@alfista: Tud jz sem vozu ta avto od zege in morm rečt da je proti kakemu peugeotu 307 hdi ali 100 konjskemu passatu tdi, avto precej poskočen. 159 ma pa 6 prestav in se pelje približno tako kot ta 156, s tem da je precej tišja. Normalno da ti avto nikamor ne gre če se voziš z 200 konji,...

@Denis 159: poraba je tam nekje. Ob normalni vožnji malce nižja, ob pritiskanju malce višja.
bgrosi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Maj 13, 2005 3:34 pm

Kaj pa pomenita kratici FLAR in VAG?
Ma kdo izkušnje z uno firmo na viču, ki ima precej rabljenih ALF, nasproti TUŠ-a?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

FLAR = Fiat Lancia Alfa Romeo
VAG = koncern Volkswagen (VW, Audi, Seat, Škoda...)
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

GregorS napisal/-a:Najboljše boš pa dobil, če boš naredo tak kot jaz. Kupo sem s 120KM, potem pa daš čipat pri kakšnem mojstru (jaz sem recimo pri Senici, res super narejeno in se potrudijo maksimalno) na 155KM in še večji navor maš.
Sem dal enemu peljatmoj avto, ki ma navadno 150KM in me je takoj vprašal, če mam čipano, tako da je razlika med navadno 150 in čipano 120 kr opazna ;)
Ravno to sem se tudi jaz že spraševal, se pravi 120km+čip, vendar me zanima kako je z drugimi zadevami, recimo sklopka, vztrajnik, itd. Je v modelu s 120 km enako kot pri 150 km motorju?
Koliko pa je stalo čipanje?
Odgovori
  • Informacija