DPF filter - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Zanima me cisto iz intereresa koliko je v resnici 75% zabasenost DPF-a v MultiEcuScan programu? To je tista meja, ce se ne motim, kjer naj bi se prizgalo opozorilo.

Recimo npr. na moji zadnji sliki kaze 107,16% in pise vseeno "Normal Clogging".
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pri 2.0 je ta "zabasanost" precej abstrakten pojem... videl sem tudi že preko 150%, pa avto še kar ni hotel delat regeneracije...

Ne preveč gledat na to...
Kras
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Apr 21, 2017 3:27 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 JTDm Sportwagon
Kraj: Kraški Alfisti - Sežana

Pozdravljeni.
Naj kot prvo povem, da sem nov na forumu (pravkar se prijavil) in se še malo iščem po forumu. Predvidevam, da pišem v pravo temo. Alora stvar je taka, iščem nadomestno cev za dpf, najcenejšo, ki jo dobim je 108 evrov. Zanima me ali se je dobi še kje bolj ceneje ? Ta, ki jo jaz gledam je prek e baya. Gre se pa za Alfa Romeo 159 2.4 Q4. Hvala :)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Hey,
Jaz imam eno, sicer je za 159 ko 1.9, ampak ce se ne motim je enaka. Ricambi originali, kupljena na ar servisu, cena je cca 50 eur, ce ti pase ti jo dam za pol cene. Jaz sem potem izpraznil dpf in zamenjal cev z praznim dpf, cist preventivno zaradi tehnicnega.
Lp, Pete
TheVeverish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Nov 04, 2017 9:28 am
Vozilo: Alfa 159 2.4 jtdm
Kraj: Železniki

Živjo,
Zanima me kako je z oljem in dpf filtrom, imam alfo 159 2.4, in na zadnjem servisu pred približno 2000 km je bilo notri dano olje selenia wr 5w-40, zdaj mi pa dela regeneracije na manj kot 100 km. Predvidevam da je zaradi olja, zdaj me pa zanima ali se dpf filter še da rešiti če menjam na pravo olje, ali je filter že preveč zabasan?
Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bo sigurno kaj drugega prej krivo kot olje... Ali imaš kako težavo z motorjem (EGR, injektorji, kaka počena cev za zrak), ali imaš veliko kratkih relacij, ali pa je filter preprosto že tako iztrošen.

Uporaba "napačnega" olja se pozna na dolgi rok. Bi moral voziti s tem oljem kakih 50kkm preden bi prišlo do resnih težav.

Pravtako uporaba drugega olja ne bo rešila ničesar.
TheVeverish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Nov 04, 2017 9:28 am
Vozilo: Alfa 159 2.4 jtdm
Kraj: Železniki

Bilo je tud kar nekaj kratkih relacij v zadnjem času, tako da možno da se kakšna regeneracija ni do konca iztekla.
In pa občasno mi javlja neko napako z senzorjem pretoka zraka.
Danes bom spucal egr ventil, pa malo pregledal cevi, potem pa na eno mal daljšo turo, da ga prepuca.
Zanimalo me je predvsem če bi lahko bilo olje krivo.
A je potem vseeno če pustim olje notri do naslednjega servisa, a bolje če ga vseeno menjam?
Lp
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Verjetno bo najboljse da odstranis dpf.lp
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Mene pa zanima kje je senzor za DPF filter pri 2.0 motorju. Je na levi strani spodaj, od katerega gre črn kabel? Na desni gre ven aluminijasta cevka proti motorju, to smatram da ni, na vrhhu je pa verjetno lambda sonda na katalizatorj... Rad bi spucal dpf s čistilom ki ga vbrizgaš v odprtino kjer je senzor, pa nebi rad kam drugam našprical :D
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Črn kabel je najverjetneje temperaturni senzor, cevka pelje pa verjetno na senzor za diferencialni pritisk.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Torej bi lahko tudi tam kjer je temperaturni senzor našprical not? Sej pomojm je to med katalizatorejm in DPF filtrom, vmes je pa najbrž luft.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Pozdravljeni, ze en lep cas se nisem oglasil...to pa zato, ker vse dela. :)

No ne ravno vse. Kot sem v svoji temi napisal imam problem, da mi dokaj crno kadi, kar ne bi smelo z DPF-om, zato sem se odlocil da danes avtomobil stestiram, saj me cez 1 mesec caka tehnicni pregled.

Pridem na tehnicni in zacne se testiranje. Rezultat 1.42 necesa...da je test uspesen mora biti ta vrednost do vkljucno 0.5. Sem takoj vedel, da je problem DPF, ki kot je rekel TribesMan ima ocitno luknjo in prepusca skozi izpusno cev...

Tip na tehnicnem mi pravi, da gre narest en krog, v visjih obratih, da se malo vse spuca in da bi potem moralo stimati. Okej...si recem brezveze ampak probaj. Ko se je vrnil in ponovil test je resnicno uspelo. Rezultat 0,13...je pa iz izpusne cevi smrdelo, kar je znak, da je ocitno v tem momentu tudi delal regeneracijo...

Skratka, ce bi bil danes uraden test bi prisel cez tehnicni.

Ker pa imam uradno tehnicni cez 1 mesec me zanima vase mnenje. Ali naj se pripravim za nakup novega DPF-a ali naj ga pred testiranjem nekje v tretji in cetrti prestavi dobro "izduvam"?
Glede na rezultate, DPF ocitno dela, ampak malo slabse...vsaj tako jaz razumem ta danasnji test.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

mrzel tako ali tako nebo sel cez, kaj te kosta ce ga 5 minut vozis pod visjimi obrati pa cao..
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Xin napisal/-a:mrzel tako ali tako nebo sel cez, kaj te kosta ce ga 5 minut vozis pod visjimi obrati pa cao..
Ni bil cisto mrzel...12km imam od doma do tehnicnega...masina se je sicer segrela, ampak ja...bi moral res narediti se kaksen krog ali dva...
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1011
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

12 km bolj počasne vožnje (1500-2000 obratov) bo pozimi komaj pogrelo vodo v motorju, sam motor in pa okolica pa niti slučajno niso na optimumu.
Zato pa je škoda, da ne vgrajujejo števca za temperaturo/pritisk motornega olja. Ta podatek bistveno bolj relevanten od temperature vode.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Odgovori
  • Informacija