DPF filter - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

alfa_samec napisal/-a:@b_bay: elektronsko gledajo samo ali je zapisana/shranjena kakšna napaka v ECU, nič drugega.
To ne drži.

Drugače, EGR se da zrihtat, tako da ga na tehničnem ne zaznajo, oziroma da sistem javi da je EGR aktiven in deluje pravilno.
Za DPF je pa situacija malce bolj zaj... ker je težko nastavit zadeve da bo sistem javljal da se regeneracija izvaja, če je zadeva izklopljena. Če ne drugega se bo videlo, da je bila zadnja regeneracija opravljena "veliko kilometrov nazaj".
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tribes, takole ti lahko povem situacijo od sestrične in bratranca.

Sestrična živi v Nemčiji (blizu Stuttgarta), vozi Peugeot 206 Hdi, do zdaj nobenih meritev ali česarkoli na tehničnem (TUV na dve leti). Edino kar ne sme je peljati se v centre določenih velikih mest, ki zahtevajo izključno zeleno plaketo (Euro6 večinoma). Avto rabi samo za daljše relacije, drugače se vozi večinoma z motorjem ali s kolesom.

Bratranec je v avstrijskem Cmurku (Mureck). Ima Audija A4 avant, TDI dizel. Nobenih prepovedi, meritev, plaket, nikoli. Na tehničnem mu niso nikoli nič merili kar se tiče izpustov. Pri nas s tem avtom zagotovo ne bi naredil tehničnega, saj ni legalen (dpf odstranjen itn).

Nekak dvomim, da sta ravno onadva edini izjemi v celi državi kar se tiče meritev in pregledov. Dopuščam pa možnost, da je temu tako s kakšnimi regionalnimi/deželnimi predpisi.

Res pa je, da je na papirju pregled v obeh državah obsežen in podroben. Kot je tudi pri nas. Pa se v resnici sploh tako ne izvaja.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Kolega je zivel v Manheimu. Avto je se vedno registriran z nemskimi tablicami. Pa ni hodil sploh na tehnicnega, kaj sele kaksno preverjanje dpf. Niso pomoje samo pri nas na tehnicnem dovzetni na ojre v prometni, pomoje kar dosti balkancev dela na tehnicnih po severu :mrgreen:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

V avstriji nam preverjajo dpf, tudi pri kontroli prometa, ko majo kako akcijo majo mobilno enoto za take zadeve.

Nevem pa a vsem al so kake random probe na tehnicnih

Samo na dunaju so lani pobrali 250+ tablic zaradi dpfja
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

No moje informacije so drugačne.
Delam z veliko ljudmi v Nemčiji, Avstriji, Belgiji, Nizozemskem...

Pri vsakem tehničnem se avto preveri s testerjem in pogleda ali so ekološki podsistemi "funkcionalni".
To je del "readiness testa" ki ga imajo vsi avtomobili z OBD konektorjem že vgrajenega in ob vsakem zagonu avtomobila naredi "samodiagnostiko" ekoloških sistemov, in če kateri ni funkcionira pravilno se za ta sistem aktivira bit za napako...
To preverjanje traja vseskupaj par sekund. Verjetno laik sploh ne opazi da so kaj pogledali.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

TribesMan napisal/-a: Pri vsakem tehničnem se avto preveri s testerjem in pogleda ali so ekološki podsistemi "funkcionalni".
To je del "readiness testa" ki ga imajo vsi avtomobili z OBD konektorjem že vgrajenega in ob vsakem zagonu avtomobila naredi "samodiagnostiko" ekoloških sistemov, in če kateri ni funkcionira pravilno se za ta sistem aktivira bit za napako...
Glavno vprasanje - znas ti to zrihtati, da vse stima kot pri VW-ju? :)
Uporabniški avatar
S-trMa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jul 02, 2015 10:47 pm
Vozilo: AR MiTo 1.4 16V
Kraj: Šentjernej

Zdravo.

Ali ima kdo informacijo, če sta DPF za JTDM 1.9 in 2.0 or. 2.4 dimenzijsko enaki? Bi lahko vzel rabljen DPF 2.4, izpraznil in zmontiral na mojo 1.9?

Hvala in LP
Sekret italijanski.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kakor jaz vem sta 1.9 in 2.4 enaka.
2.0 pa ima popolnoma drugačen DPF...
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

pozdravljeni, imam eno vprasanje.
po 120.000 sem se spravil delat servis na moji alfi 159 2.0.mjet. sedaj ima 260.000. pri tribesmanu disejblan egr, dpf in montirana nadomestna cev. Nekje mi že vec let pusca olje, a ne morem ugotovit kje. maze mi motor, menjalnik, most.. vse zamazano.

vem da pusca nekje spredaj, okrog egr hladilnika. Vecina ima s tem ohisjem problem ker pušca hladilna tekocina. a je mozno da pušča tudi kako olje iz egrja?.Namrec, ko sm odstranil ta Egr, je na tesnilu videt kot da pusca... Na ta egr hladilnik pridejo tudi tri cevke, podtlaki, ena je bila sneta. A mislim, da tukaj ni olja in to ni problem.

Potem nad menjalnikom grejo iz ozadja motorja dve cevke, kovinske,. mislim da je to nafta verjetno. Obe sta bili prekinjeni pred egr nadomestno izpušno cevjo. Ena je zlomljena, druga pretrgana. prilagam sliko.
A ima to še kaj funkcije, ce je disejblan dpf? Ali.lahko blindiram?

Šipka od olja tesni, tako da tam ne pušca.
Ker sem ravno sred dela in imam vse podrto, bi rad ugotovil kje pušca olje, če se da sanirat.

Če imate kako idejo mu bom hvaležen


Slika

Slika


Edit: Pomoč pri nalaganju slik ...
rock n' roll
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Moja 2.0 jtdm je bila spredaj mastna po motorju, menjalniku...
Piščal je en oring na enem dovodu olja, če gledaš od spredaj je na desni strani bloka, pod plastičnim pokrovom motorja.
Druge ideje nimam.
mateo87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Okt 26, 2018 1:08 pm
Vozilo: 159 2.0jtdm 2011

Tesnilo menjalnika kjer je povezava za prestave tud puščat začne ponavad. Nevem kje se bi dobil to.
Drugo pa vakum pumpa, tesnilo kjer je za filat olje,zadi pa tesnilo senzorja obratov.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

huh, pol vse možno lahko pušca :) za sedaj sem na novo pretesnil sipko od olja in zamenjal ohisje egr hladilnika. Sem vse opral okrog motorja, menjalnik, in sedaj bom poskusal ugotovit od kje pušca, če še pušca. Sanacija morebitnega pušcanja pa pride na vrsto naslednji velik servis in trodnevno revolucijo v garaži.

lp
rock n' roll
Odgovori
  • Informacija