5 x112 19 col na 159?

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

bsotler
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Sep 22, 2009 9:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje - Šenbric

--------------------------------------------------------------------------------

Po naklučju sem kupil platišča 19 col in sicer OZ anniversary z gumami goodyear eagle F1 235/35/19. So namreč bla na Audiju A3 dobrih 2000 km. Platišča so 5 x112 in ET 48! Zdj pa to nekako spravit na alfico 159!Mislim da mam kr zajetn problem spravit 5 x 112 na 5 x 110. Sem mislu da bo stvar lažje izedljiva. Dodaten problem je še ta da so vijaki na 159 m 14 in ne M 12 kot na vseh drugih. M14 vijaki nimajo v luknji platišča tolk lufta da bi lahka dal une vijake z nastavljivo glavo! Vse skupi se ne odvija nekako v mojo korist! Dans bom probu mal gor prslonit kolesa pa bomo vidli kaj bo! A ma mogoče ker kako idejo kk bi to js izvedu?
Drgač pa bojo tale lepa platišča naprodaj !
Avto.net:
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3469341
Za vse ideje se zahvaljujem!

Boris
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kot prvo dimenzija 235/35-R19 sploh ni za 159ko. Tudi ET platišč je prevelik za 159ko. Pomojem najbolj smotrna možnost, da narediš distančnike, ki ti bodo "pretvorili" iz 5x112 na 5x110 pa da bo ET potem znašal od 35-40. Potem pa potrebuješ še gume 235/40-R19.

Kako to da si sploh kupoval ta komplet, spoh predno si se pozanimal kaj paše na 159ko?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
bsotler
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Sep 22, 2009 9:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje - Šenbric

Komplet je od bivšega audija tk da je bil prvenstveno namenjen za njega, zdj je pa viška pa sem upal da bo pasalo! Bo treba očitno prodat ni druge! Hvala za tvoj odgovor!
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Iz 5x112 na 5x110 sploh ni noben problem. Ekscentrični vijak in je rešeno. Za ET pa distančnik uporabi in je zopet rešeno !



Yagi-san
bsotler
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Sep 22, 2009 9:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje - Šenbric

ja pa ne vem če je tk enostavno glede vijakov. Ker so M14 vijaki mislim da nimajo tolk zračnosti da bi lahka dbu tisto razliko noter z nastavljivimi vijaki. To samo predvidevam! Bom pa poizkusu dans gor prslonat platišče pa bomo vidli! A ma ker idejo kje bi dobu te nastavljive vijake, sam vrjetno bo potrebno dati daljše če bom namontiru distančnike! A je ET 48 preveč noter, bo čohalo po bremzah al po amortizerju?

Hvala!

b
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Jih daš pa narediti po naročilu ! ET 48 je ca. 1,3 cm bolj noter (za ET 35).....ne vem kakšen ET ima 159 original !


Yagi-san
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Aftermarket 19-ke za 159ko imajo povečini ET 35, najdejo se pa tudi s 40. Koliko imajo pa TI felne pa naj pove nekdo, ki jih ima. Potem je pa potrbeno tudi homologirat dimezijo 235/40-R19, kajti razen pri 159ki s Ti opremo, 19 col ni homologirano.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
bsotler
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Sep 22, 2009 9:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje - Šenbric

ja se strinjam! Sem danes probu dat gor felge pa mislim da bo šlo ker imajo vijaki 1mm lufta okoli, torej 1 mm na vsakmu šraufu pa pridemo na 5x110 iz 5x112. Zdj pa morem še sam distančnike narest pa dalše prilagodljive vijake! Če ma idejo ker kje bi to nabavu! ET od originalnih je 34 ET od OZ pa 48 torej moram narest distančnik debel cca 15 mm!
Tk da mislim da bojo vijaki problem!
Uporabniški avatar
_doog_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr Maj 06, 2009 9:56 pm

tale problemček se pa da rešit s tole zadevco

http://www.alumoda.si/kit-in-dodatki/adapterji

lp :D
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Vse se da, če se hoče :D Tud jst mam 19" Tomasonke, sam mal jih je treba predelat pa gre gor :) Sam homologirat ne boš mogu :P
\°/
bsotler
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Sep 22, 2009 9:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje - Šenbric

Hvala za ideje! Tale ideja z adapterjem se mi zdi kr zanimiva! Pa še ET bi ratu tabrav zaradi debeline distančnika! Bi pa bil vrjetno problem zaradi homologacije potem! Se vrjetno to nebi dalo pol homologirat? A ker pozna kk se tile adapterji za šraufe obnesejo oz kolk to stane če se sploh splača?

Hvala !
bsotler
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Sep 22, 2009 9:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje - Šenbric

Kk so pa predelu Tomasonke da si jih gor spravu? Si povrtu luknje? Pa vijake kje si dobu nastavljive?
Hvala!
Uporabniški avatar
_doog_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr Maj 06, 2009 9:56 pm

Za ceno lih nevem nism nč klicu...lahko pa ga ti pokličeš...pa ga uprašaš...sei je zlo prjazn se da zment lepo z njim pa tut svetoval ti bo tut kaj bi blo najbolš...poveš kašna je situacija s platišči pa ti bo povedu kako pa kaj bi blo najbol...pa seveda zate najbol ugodno :wink:
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

bsotler napisal/-a:Kk so pa predelu Tomasonke da si jih gor spravu? Si povrtu luknje? Pa vijake kje si dobu nastavljive?
Hvala!
Povrtat luknje na M16, vijake pa sem kupil pri Španu (Brezovica).
\°/
Uporabniški avatar
_doog_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr Maj 06, 2009 9:56 pm

Kok pa pride vrtane. Jst bi probu na svojo 156 spravt 17" 8j et pa mislm da je 35. Gre pa za MAK Veloce
Feltne so mi ostale od mercedesa
Slika
Odgovori
  • Informacija