Slaba svetilnost kratkih luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Morda kdo ve kje bi se dalo dobiti sobe za pranje zarometov oz. nekaj da bi samo zgledal kot sobe? Ce bi se slucajno kdo spotikal okoli vozila zaradi xenon kita.
Gothmog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Sep 04, 2011 1:50 am

Fantje mene pa zanima v cem je razlika med original bi-xenon zarometi in pol med navadnimi z xenon kitom? So Bi xenon vredni tistih 400 eur za rabljene? Ali pa raje vzet xenon kit?

Zanima me se ce je pol ponavadi praksa taka da se xenon kit uporablja samo za kratke luci za dolge luci pa svetijo navadne zarnice?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Eno stran nazaj je bila debata glede tega....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Gothmog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Sep 04, 2011 1:50 am

Ok
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ko je že ravno debata o žarnicah... Tudi sam nisem najbolj zadovoljen s tem kako luči (slabo) svetijo. Kupil bi ene boljše žarnice, po možnosti, da tudi dobro izgleda, torej čim bolj bela svetloba. Ksenon me ne zanima in nimam namena tega vgrajevati. Torej, katera žarnice kupiti (prosim za točen naziv in proizvajalca), da dobro sveti in izgleda. Kolikor vidim, gre v kratke in dolge h7? Torej bi zamenjal obe. Pa še kakšen dober nasvet za pozicijo bi prosil. Hvala
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

AMZS laboratorijski test H7 žarnic:
http://www.motorevija.si/si/356/1728/AM ... arnic.aspx

Za pozicijske pa nima smisla komplicirati, razen če razmišljaš o LED zaradi daljše življenjske dobe ali česa podobnega.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Ker se bližajo daljše noči in na 159-tki svetijo žarnice zelo slabo sem gledal tele http://www.facelift.si/index.php?page=s ... Itemid=159 je že sprobal kdo?
Alfa Romeo Giulietta
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

cmrlj napisal/-a:AMZS laboratorijski test H7 žarnic:
http://www.motorevija.si/si/356/1728/AM ... arnic.aspx

Za pozicijske pa nima smisla komplicirati, razen če razmišljaš o LED zaradi daljše življenjske dobe ali česa podobnega.
Vso srečo z dolgo življensko dobo pozicijskih LED. Meni so do zdaj vse razletele ali so kontakti popustili v nekaj mesecih.
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

pozdravljeni.
za predstavo. kupil sem original rabljene bixenon luči, ker imam 2011 letnik alfo, napeljava ni bila pripravljena, smo morali nekaj pinov zamenjati zaradi napajanja. pred luči sem vgradil šobe za pranje stekel, kupll nekaj metrov cevi v merkurju za 2eura. Original posodo zamenjal z tisto 6 litrsko za 2 motorčka, namesto originalnega motorčka za pranje žarometov sem vgradil še enega za šipe, ker tisti za šobe ima 10mm cev, in je namenjena za 6 originalnih šob, jaz sem potreboval 3mm za 2 šobe. iz motorčka ki pa je za šipo sem vzel sognal ki vklopi naknadno dodan zakasnilni rele, ki vklopi drugi motor za luči. po domače, ko držim pranje vetrobranskega stekla, se po sekundi in pol vklopi še pranje žarometov. zakaj senda in pol? da ko na hitro špricam po šaj i. mi še ne šprica po lučeh. :)
dalje, starejši letniki imaste vso napeljavo za avtomatsko nastavitev snopa že na avtomobilu, kupite samo senzorčke za spredi in zadi, plug and play in sistem deluje. jaz nisem imel tega nič, zato sem improviziral za tehnične in policaje. po nekaj ur preživetih za računalnikom sem naštudiral napajalno shemo in sem moral na vsako luč pripeljati IGNITION na en kontakt in pa z enim povezani obe luči ker je levi luč madter, desna pa slave(leva govori desni kaj more delat). Ignition(kontakt, ko daš kluč not se pojavi 12v) sem pa potegnil kr iz varovalke za avtomatski menjalnik, ker pri meni ni v uporabi. Tako da ko dam kontakt se luči spustijo in nazaj dvignejo(se postavijo na pravo višino-kao) težava za oblast rešena.
upam da sem komu pomagal s tem.
lp
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
duler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Avg 11, 2014 11:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

ja imam xenon kit brez pranja žarometov in do sedaj še nisem meu problemov ne z policaji niti na tehničnem..policaji pri novejših avtonih niti ne gledajo kakšne luči imaš..gledajo pa na kašnik starih kot naprimer corsa al pa twingo kjer zgleda zelo smešno s ksenon kitom
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Ima kdo probleme s pregorevanjem oz. crkovanjem žarnic? Samo do sedaj sem letos zamenjal že 3 komplete žarnic, prevozil pa cca. 12k km.
In včeraj mi je spet crknila leva žarnica, tako da bom moral sedaj že 4. komplet kupit. :cry:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem ta problem rešil z xenon-kitom :wink: , ni pa street legal...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alfa159slo napisal/-a:Ima kdo probleme s pregorevanjem oz. crkovanjem žarnic? Samo do sedaj sem letos zamenjal že 3 komplete žarnic, prevozil pa cca. 12k km.
In včeraj mi je spet crknila leva žarnica, tako da bom moral sedaj že 4. komplet kupit. :cry:
Verjetno je odvisno tudi od žarnic, ki jih uporabljaš. Kakšne no-name grejo verjetno hitreje. Jaz uporabljam Philips Vision +30% in držijo tudi po leto dni.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Preveri napeljavo, stik negativnega pola na konektorju. Slab stik na masi je ta problem, pregrevanje elektronike in crkovanje.
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Uporabljal sem navadne, Osram Nightbreaker, Narva... vse pocrkajo v roku parih mesecev. :|
Je pa opazna razlika v svetilnosti med njimi, zato sem 2x vzel NB, ker še najbolje svetijo

Damijan, hvala, bom pogledal.
Odgovori
  • Informacija