Slaba svetilnost kratkih luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

A to pa ne vem kak ma halogenka narejeno za demontažo leče. Pri xenonu gre zadaj vse narazen čez pokrovček.
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Sej pri halogenkah je isto samo ne vem katere bi bile bolj primerne za nadomestek.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Mogoče te? :)

https://xenonled.eu/product/al-bosch-13 ... ctor-lens/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

To bi že šlo, samo tu so samo leče za xenon z motorčki za 40€ kos kar mi je brezveze. Iz aliexpressa dobim za ta denar bi-led z lečo skupaj kar se mi precej bolj dopade.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Aaaa...BI-Led bi ti imel? Nekak sm spregledal tole ](*,) Hm...predlagam, da najprej razstaviš luč, zmeriš dimenzije in pol vidiš kere ti bojo pasale not. Sam po mojih izkušnjah...je pri....kitajskih LED kr problem. Lahk naletiš na solidno robo, v večini primerov pa je kr sranje, ker hitr crkujejo.
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Je problem pa ni problem odvisno na kakšno robo naletiš. :mrgreen: Zaenkrat imam kar dobre izkušnje, če kupiš kolikor toliko preverjeno stvar z dobrim feedbackom. Pa še dnevne luči sem si zmontiral tako, da bi te itak gorele samo ponoči in je življenjska doba na ta račun lahko precej daljša :). Rad se igram s tem ledicam ampak tako, da izgleda kot original. Nočem, da so zmontirani razni led trakovi na odbijačih, v maski pa ne vem še kje povsod :roll:
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Ja, glede dnevnih ja...sm jih tt naroču. Jih še čakam, pa bom tko zmontiru kot ti, če je že AUTO funkcija na ročki na 159 8)
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Vsi vemo da je pri Alfi 159 svetilnost originalnih sprednjih luči zelo slaba. No sej, če je vreme suho je še nekako vredu. Problem se pojavi ob slabem vremenu, ko je na cesti dež, sneg ali megla. V bolj zahtevnih razmerajh se vidi kaj je dobra in kaj je slaba luč. Za moje pojme je to bil najšibkejši člen tega avta.

Najprej sem probaval za raznimi močnejšimi halogenkmi, ki pa so imele zelo kratko življensko dobo. Nato sem se spravil iskat led žarnico, ki naj bi čudežno rešila Alfo slabe svetilnosti. Po preberanju forumov in gledanju raznoraznih testov ledic na Youtubeu, me nobena led žarnica ni prepričala, da bi jo kupil in vgradil. Vsaka je imela neko hibo oz. slabost.

Ko sem že skoraj vrgel puško v koruzo mi je forumaš technoboy predlagal zamenjavo celotne leče v katero je že vgrajena LED žarnica. Z logiko, da imata LED in halogenska svetloba različen snop sem se odločil za zamenjavo leče.

Predlagal mi je to.
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dQpl4pL

Slika

Slika

Če pogledam ceno(85€), zadeva sploh ni draga. Malo boljše LED žarnice stanejo toliko ali pa še več.

Pri montaži je potrebno malo prilagajanja vendar na koncu vse paše, ko ata na mamo =D> Snop in svetilnost sta odlična. Napram prej je kot iz drugega planeta. Razlika je več kot očitna. Priporočam vsem, če ne drugega zaradi boljše varnosti.

Skupaj s to nadgradnjo sem montiral še dnevne led luči(sem opisal že v drugi temi) in zamenjavo pozicijske halogenske luči z LED žarnico.

Po več kot pol leta od vgradnje, ni bilo nobene težave. Naj tako tudi ostane :)
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

So kakšne težave na tehničnem?
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Ko sem iskal rešitev za izboljšanje svetilnosti kratkih luči sem imel v mislih samo dve stvari. Da luč dobro sveti in da snop ne moti nasproti vozečih voznikov. Kolikor sem gledal teste raznih led žarnic je pri večini bil problem tudi snop luči. Če pa to vgradiš še v luč, ki je prilagojena halogenski svetlobi potem ta rešitev ni dobra.

Od montaže naprej še nisem imel tehničnega vendar me za to niti malo ne skrbi. Snop in svetilnost je več kot odlična.

Je pa forumaš technoboy že bil na tehničnem s temi lučmi. Tam so mu rekli, da je svetilnost odlična, snop pa točen tako kot mora biti. =D>
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Težava dandanes sploh ni več v fejk ledicah, pa naj gre samo za žarnice ali pa leče. Če je snop pravilno usmerjen in ni previsok, ne bo nihče težil ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zanimivo tole. Bi stvar šla tudi v luči od 156/GT?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ne vem sicer, kje dobit podatek, kako velike so leče v kakšni luči. Če je prava velikost leče, bi morala pašat.
Skupinski nakup?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja jaz rabim potencialno dva kompleta :mrgreen: Pa še nekoga, da to zmontira :)
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Binji napisal/-a: Ne Feb 05, 2023 11:01 pm So kakšne težave na tehničnem?
Tudi z moje strani ni bilo nobenih težav s tehničnim pregledom. Nove dolge, kratke in dnevne luči svetijo tako kot morajo :)
ALFA ena in edina!!!!
Odgovori
  • Informacija