Vibracije / Tresenje - JTDm ....

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Alfa sport napisal/-a:Precej dober (oz odličen) efekt se doseže ... s preprostim čiščenje na 30 do 40 kkm.
Ena posoda za bencin, malo orodja in veliko pivo (oz. čaj pozimi) ... če ste pa opremljeni pa tudi kakšna ultrazvočna kopel prav pride ... pa seveda malce dobre volje.
Čiščenjem česa? :)
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Grla ... ne hecam se ... EGR-ja.
Mi smo ga preprosto spucali cca 30000km in še vedno deluje BP. Nobenih improvizacij s ploščicami in podobno navlako.
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jaka_speed napisal/-a:Se bom še jst priklopu na to temo..A mogoče še komu mal pocuka ko se voz recimo po mestu v koloni v drugi al pa tretji prestavi nekje med 1500 in 2000 obrati?Pri taki voznji namrec veckrat spustimo stopalko za plin in jo potem pohodmo za 1-2 cm,da vzdrzujemo hitrost kolone..in skor vsakič ko mal pohodm plin najprej mal rahlo pocuka oziroma ga malo zamori,potem pa potegne.Od 2000 obratov naprej dela normalno.Sem bil na pooblaščenem servisu in na testerju je vse OK.Je pa eden od fantov ,ki delajo na servisu reku,da se mu isto dogaja in da še niso uspel odkrit vzroka.
Je mel kdo kej podobnga in uspel rešt problem?
LP
a ni to pokvarjen LMM?
efekt turbo luknje?
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Tako... spet malo update-a. Ta teden je bil avto spet na servisu. Sumil sem na geometrijo lopatic turbine, ampak so bile očitno ok.

Po nekajdnevnem iskanju so baje našli problem.

Voda oziroma če sem bolj natančen... ogromno vode v zračnem filtru :oops:

Baje se je zamašila tista odvodna cev in je bilo do polovice filtra voda noter... do določene mere je LMM uravnaval zrak, ko je pa zalilo, pa ni šlo več.

Baje da je problem po 5 obiskih servisa končno rešen. Bloody hope so... jutri prevzamem avto in poročam naprej če je vse ok.

Hvala za vse predloge...

LP David
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Voda v sesalnem delu je izjemno nevarna stvar pri dizlu, saj zaradi velike kompresije v primeru da motor "potegne" vodo naprej (tudi zelo majhne količine) lahko pride do hudih poškodb motorja. Nevem no, mal sem skeptičen :D Ampak upam da če je to to da bo končno mir :)
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Ma baje da ni šla v sistem... sicer pa... avto je še v garanciji.. pa nej motor zamenjajo hudiča. Sem trenutno v fazi ko mi je dejansko vseeno kaj naredijo...samo da avto pelje normalno.

Mi pa ni jasno kako hudiča lahko pride voda v filter ?????
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Iz zraka se nabira... od dežja, od vlage... Filter je namenoma oblikovan tako da se voda ustavi že pred filtrom in odteče čez drenažno luknjo ven. Če se luknja zamaši je sicer možno da se nabira, sam dvomim da bi pa to lahko vplivalo na delovanje, razen če je blo notri toliko vode da je bil filter na pol pokrit z vodo.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Mrežica v filtru je bil "zarustana" baje do polovice.... In zaradi tega sem imel težave z močjo v 1. prestav na tistem klancu. To je baje to... kakorkoli... sporočim jutri kako pa kaj.

LP David
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Lahko da je drenaža zamašena?
Filter medij sicer deluje kot izločevalnik kapljic in voda bi šla najprej samo, če bi bil filter popolnoma zalit. Tko da gre bolj za blokado preseka filter površine, zato manjša moč.
Je pa čudno, da je mrežica zarustana ... a ni to iz nerjavnega materiala?
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Tako, avto sem prevzel pred kakšno urco. Kot zgleda je dejasnko bil to problem.

Filter sem pregledal in je dejansko bila tista mreža na notranji strani zarustana. Baje je bilo noter po besedah mojstrov skorej liter vode... (???)

Škode druge pa kot kaže ni nardilo. Sicer so drenaažno cel spucali oziroma luknjo povečali... niti ne vem točno.

Kakorkoli... upam da je bil to edini razlog, avto namreč dela super!!! :mrgreen:


LP DAvid
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Končno! Upam da boš imel sedaj mir pred takimi nevšečnostimi...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

havana_club napisal/-a:Tako, avto sem prevzel pred kakšno urco. Kot zgleda je dejasnko bil to problem.

Filter sem pregledal in je dejansko bila tista mreža na notranji strani zarustana. Baje je bilo noter po besedah mojstrov skorej liter vode... (???)

Škode druge pa kot kaže ni nardilo. Sicer so drenaažno cel spucali oziroma luknjo povečali... niti ne vem točno.

Kakorkoli... upam da je bil to edini razlog, avto namreč dela super!!! :mrgreen:


LP DAvid
Banalno vprašanje.
Filter vložek ... ali je spodaj (torej na eno strani) zalit z gumo ali odprt na obe strani?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

99%, da je bila kriva zmašena drenaža.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Alfa_sport... sklepaš po simptomih?


Kakorkoli.... avto po 2 dneh še vedno brez težav... skorej ne morem verjet da je to bil razlog... :)
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

havana_club napisal/-a:Alfa_sport... sklepaš po simptomih?


Kakorkoli.... avto po 2 dneh še vedno brez težav... skorej ne morem verjet da je to bil razlog... :)
Če je bilo notri liter vode, ki ni imela kam odteči potem je precej zmanjšana efektivno površino filtra -> nižji pretok zraka.
Odgovori
  • Informacija