Vibracije / Tresenje - JTDm ....

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Peco_85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Okt 07, 2009 10:15 am

Pozdravljeni.

Avto mi je med vožnjo začelo tresti. Tresljaji se pojavijo v zelo različnih intervalih ter trajajo lahko le par kilometrov, lahko se jih ne znebim dlje časa - tresenje se pojavi ter izgine.
Tudi če avto ustavim, ter v prostem teku zavrtim motor, se strese cel avto, občasno pa se med vožnjo pojavi tudi problem z menjalnikom - težje se prestavlja.
Pred nedavnim sem zamenjal EGR ventil, tako da je ta OK.

Kaj bi lahko bilo narobe??
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Nosilec motorja?

LP
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Tudi pomoje je eden od nosilcev motorja,podobno težavo sem imel vendar je bila takrat kriva polosovina ker pa pri tebi ne verjamem :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Tudi sam sem hotel napisat se prej polosovina, sam dvomim. Koliko km imas? Ce jih imas nad 100.000 pol bi pa lahko bila tudi polosovina kriva.

LP
matej00
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: So Jan 03, 2009 9:37 pm

ŽIvjo
lahko nekdo malo bolj opiše te težave z polosovinami, kaj je bilo narobe, kako so se čutile vibracije? kdo vam je ugotovil kaj je bilo narobe?

Lp
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

S polosovinami je problem bolj pri 147 in 156. Za 159 dvomim da imajo probleme glede na to da je vse zlo bolj masivno...beri predimenzionirano.

In niti niso vibracije ampak ropot v dolocenih ovinkih (recimo v desnih)
LP
Peco_85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Okt 07, 2009 10:15 am

Creed napisal/-a:Tudi sam sem hotel napisat se prej polosovina, sam dvomim. Koliko km imas? Ce jih imas nad 100.000 pol bi pa lahko bila tudi polosovina kriva.

LP
Avto ima nekaj čez 50000.
Zanimivo je to, da avto 2 dni lahko dela čisto OK, potem pa se pojavijo problemi. Najraje se to zgodi med daljšo vožnjo po avtocesti.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

matej00 napisal/-a:ŽIvjo
lahko nekdo malo bolj opiše te težave z polosovinami, kaj je bilo narobe, kako so se čutile vibracije? kdo vam je ugotovil kaj je bilo narobe?

Lp
Pri meni je bilo tako da je med pospeševanjem 2,3,4 prestava ko so bili nižji obrati treslo in to precej,se pravi cel avto,armaturo kot da bo razpadel.
Ko sem ga odpeljal do svojega serviserja se je zapeljal en krog in takoj vedel v čem je problem :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Peco_85 napisal/-a:
Creed napisal/-a:Tudi sam sem hotel napisat se prej polosovina, sam dvomim. Koliko km imas? Ce jih imas nad 100.000 pol bi pa lahko bila tudi polosovina kriva.

LP
Avto ima nekaj čez 50000.
Zanimivo je to, da avto 2 dni lahko dela čisto OK, potem pa se pojavijo problemi. Najraje se to zgodi med daljšo vožnjo po avtocesti.
Hmm pol bi pa znalo bit kaj z polosovino. Ker pri meni se je tudi na zacetku pojavljalo samo pri daljsih voznjah....kasneje pa vedno bolj pogosto in tudi na krajsih poteh. Najbolje da peljes h kakemu mehaniku...kolikor vem mora samo mansete dol pobrat in bo videl ce je kaj narobe.

LP
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

No da si temo malo sposodim....

Zadnje čase opažam tresenje celega avta pri hitrosi med 70 in 80 km/h.... ponavadi ob zelo rahlem štant gasu....

Sumil sem slabo scentrirane gume... in sem seveda šel tako to rešit... ampak tresenje še vedno ostaja....

Kakšna ideja? Mogoče sprijet pesek na notranji strani platišč?


LP David
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Meni je treslo na puntotu ko je snezna plundra zamrznila na notranji rob platisca. Ma dvomim da je zdaj tako mraz. Kaj si nagazil kako luknjo? Mogoce rahlo zvito platisce? Najbolje da probas obrnit platisca...prednje->zadnje.

LP
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Ma sem scentriral gume... pa ni blo kake udrtine videt... bom pa poskusil še to... zamenjat sprednje nazaj in kontra... pa da vidim če mi bo pol treslo pri 120km/h....

LP David
Peco_85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Okt 07, 2009 10:15 am

Glede na to, da so vibracije prisotne tudi ob mirovanju vozila v prostem teku oziroma, ko se motor zavrti - potem verjetno ni problem z polosovino.
Je možno, da avto laufa po 3 cilindrih??
Sklepam glede na to, da se mu ob "trenutkih slabosti" zmanjša moč, pojavijo tresljaji ter težave z menjalnikom.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

... no da nadaljujem temo glede tresenja.

Pred časom sem pisal da se mi dogaja občasno...da mi avto začne zgubljat moč in se trest v 5. in 6. prestavi.... to tresenje pri 70 . 80 km/h je očitno povezano tudi s tem....

Najprej sem mislul da se mu to začne dogajat pred regeneracijo DPF filtra..ampak očitno to ni to...

Avto mi je zadnje dni... do včeraj precej treslo... nakar sem ga precej razpihal na AC in avto teče kot urca, tako da že iščem razlog te anomalije.

Ta teden bom na servis peljal in ga pustil tam dokler ne odpravijo napake (garancija).... zega mi je rekel, da obstaja možnost, da je nekaj narobe z ventili??? ne vem pa točno katerimi... in da je to očitno znan problem...ampak da more testirat avto nekaj časa da lahko potrdi tezo...

Se komu sanja kaj bi lahko blo?

LP David
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

havana_club napisal/-a:... no da nadaljujem temo glede tresenja.

Pred časom sem pisal da se mi dogaja občasno...da mi avto začne zgubljat moč in se trest v 5. in 6. prestavi.... to tresenje pri 70 . 80 km/h je očitno povezano tudi s tem....

Najprej sem mislul da se mu to začne dogajat pred regeneracijo DPF filtra..ampak očitno to ni to...

Avto mi je zadnje dni... do včeraj precej treslo... nakar sem ga precej razpihal na AC in avto teče kot urca, tako da že iščem razlog te anomalije.

Ta teden bom na servis peljal in ga pustil tam dokler ne odpravijo napake (garancija).... zega mi je rekel, da obstaja možnost, da je nekaj narobe z ventili??? ne vem pa točno katerimi... in da je to očitno znan problem...ampak da more testirat avto nekaj časa da lahko potrdi tezo...

Se komu sanja kaj bi lahko blo?

LP David
Zanima me, ali si težavo že odpravil? Je Zega ugotovil, kaj je bil vzrok?
Odgovori
  • Informacija