Sklopka: vibracije - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Pozdravljeni.

Pri speljevanju in počasni vožnji, predvsem pri prestavljanju iz 2. v 3. in 3. v 4. prestavo občutim ob stisku/spuščanju sklopke vibracije/škripanje/rahlo zatikanje pedala. Če sklopko stisnem/spustim v prostem teku in se ne dotikam pedala za plin, tega pojava ni zaznati. Opažam, da sklopka ni vedno iste trdote.

Se je mogoče kdo soočal s podobno težavo?

P.S. Avto ima prevoženih 18.000 km in je še v garanciji. Mi lahko priporočate dober uradni servis (po možnosti čim bližje Murski Soboti??

LP
Uporabniški avatar
neyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Jan 11, 2008 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

meni je počil fedrček na pedalu sklopke v kabini....... nima neke prav zelo pomembne funkcije, ampak ga je pa zelo zoprno menjat, brez da bi podrl pol avta. Na servisu so se kar nekeko otepali tega, ker so že meli tak primer in so se jebali cel dan, tko da sem po njihovih navodilih sam stopil v akcijo in sm se pač odločil za leženje pod volanom in zajebavanjem ter improviziranjem cca 5ur. je pa res da nisem zato razdrl ničesar.
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

neyo napisal/-a:meni je počil fedrček na pedalu sklopke v kabini.......
A se ga vidi, če pogledaš na pedal, ne da bi rabil kaj odstranit?
Uporabniški avatar
neyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Jan 11, 2008 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

..moraš se uleč pod volan in čisto na vrhu pedala je vzmet, ki je na sredini vpeta na pedal in na obeh straneh , levo in desno od pedala polžasto zavit in vpeta vnosilec pedala. svetilka obvezna.
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Pogledal sem vzmet in se mi zdi, da je tu vse O.K.. Sem pa zmenjen v torek pri Stepančiču, tako da bodo stručkoti povedali kaj je.

LP
Uporabniški avatar
chipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 11, 2010 9:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

chipo napisal/-a:Pogledal sem vzmet in se mi zdi, da je tu vse O.K.. Sem pa zmenjen v torek pri Stepančiču, tako da bodo stručkoti povedali kaj je.

LP
Bil pri Stepančiču in mi povedali, da gre za športno sklopko in da je to normalno, da se spreminja njena trdnost. Sem si rekel, da se bo treba navadit na obnašanje sklopke in bo. Toda danes po 200 prevoženih kilometrih v dežju je postalo škripanje pedala sklopke neznosno. Zdaj se še poleg tega, da se to čuti v stopalu tudi dejansko sliši kot škripanje, kar je seveda moteče.

Na alfaowner.com forumu sem naletel na temo o tem http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... pedal.html, kjer govorijo o mazanju dela pedala in odstranitvi dela plastike. Toda menim, da v mojem primeru ne gre za isto stvar, saj sklopka v prostem teku ob pritisku in spuščanju deluje OK. Težava nastopi pri prestavljanju med prestavami.
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

chipo napisal/-a:
chipo napisal/-a:Pogledal sem vzmet in se mi zdi, da je tu vse O.K.. Sem pa zmenjen v torek pri Stepančiču, tako da bodo stručkoti povedali kaj je.

LP
Bil pri Stepančiču in mi povedali, da gre za športno sklopko in da je to normalno, da se spreminja njena trdnost. Sem si rekel, da se bo treba navadit na obnašanje sklopke in bo. Toda danes po 200 prevoženih kilometrih v dežju je postalo škripanje pedala sklopke neznosno. Zdaj se še poleg tega, da se to čuti v stopalu tudi dejansko sliši kot škripanje, kar je seveda moteče.

Na alfaowner.com forumu sem naletel na temo o tem http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... pedal.html, kjer govorijo o mazanju dela pedala in odstranitvi dela plastike. Toda menim, da v mojem primeru ne gre za isto stvar, saj sklopka v prostem teku ob pritisku in spuščanju deluje OK. Težava nastopi pri prestavljanju med prestavami.
Tudi jaz imam "športno sklopko" pa se mi to, kar opisuješ, ne dogaja. Res je bilo nekaj časa ob pritisku nanjo mogoče slišati moteče škripanje, pa so mi to (ne da bi sploh omenil) odpravili pri Stepančiču.
vztrajen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 160
Pridružen: To Mar 04, 2008 8:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana...trojane....

imam isti problem že od novega oz odkar sem prevzel avto..in sicer škripanje pedala,pri zegi so mazali že vse pizadrije ki so možne spodaj pa tudi sam sem že probal,na koncu nič bolje.zega mi je predlagal da mi zamenjajo cilinder pa mehanizem ampka sam na to nisem pristal ker vem ko bo enkart to vse razsuto spodaj nikoli več ne bo enako sestavljeno..izkušnje.pa nikakor ne mislim da nimajo pojma pri zegi ravno kontra..ampka se malo potrpim zjutraj ko je mrzlo potem pa se zadeva umiri.

pa še ko ravno pišem o servisu ZEGA....zahvala za zadnje posege na mojem avtu,montirali so mi dnevne led luči,izredno natančna in strokovna montaža nikoli si nebi mislil da bo zadeva tako lepo izpadla.se vidimo.HVALA :)
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

ce je avto v garanciji ga pelji tja in zahtevaj da ti to "sportno sklopko" odpravijo!
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

vztrajen napisal/-a:pa še ko ravno pišem o servisu ZEGA....zahvala za zadnje posege na mojem avtu,montirali so mi dnevne led luči,izredno natančna in strokovna montaža nikoli si nebi mislil da bo zadeva tako lepo izpadla.se vidimo.HVALA :)
Prosim, objavi kakšno sličico, po možnosti ponoči.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

vztrajen napisal/-a:imam isti problem že od novega oz odkar sem prevzel avto..in sicer škripanje pedala,pri zegi so mazali že vse pizadrije ki so možne spodaj pa tudi sam sem že probal,na koncu nič bolje.zega mi je predlagal da mi zamenjajo cilinder pa mehanizem ampka sam na to nisem pristal ker vem ko bo enkart to vse razsuto spodaj nikoli več ne bo enako sestavljeno..izkušnje.pa nikakor ne mislim da nimajo pojma pri zegi ravno kontra..ampka se malo potrpim zjutraj ko je mrzlo potem pa se zadeva umiri.

pa še ko ravno pišem o servisu ZEGA....zahvala za zadnje posege na mojem avtu,montirali so mi dnevne led luči,izredno natančna in strokovna montaža nikoli si nebi mislil da bo zadeva tako lepo izpadla.se vidimo.HVALA :)
Dej kaj več povej o teh dnevnih LED lučeh.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Alfista napisal/-a:
vztrajen napisal/-a:imam isti problem že od novega oz odkar sem prevzel avto..in sicer škripanje pedala,pri zegi so mazali že vse pizadrije ki so možne spodaj pa tudi sam sem že probal,na koncu nič bolje.zega mi je predlagal da mi zamenjajo cilinder pa mehanizem ampka sam na to nisem pristal ker vem ko bo enkart to vse razsuto spodaj nikoli več ne bo enako sestavljeno..izkušnje.pa nikakor ne mislim da nimajo pojma pri zegi ravno kontra..ampka se malo potrpim zjutraj ko je mrzlo potem pa se zadeva umiri.

pa še ko ravno pišem o servisu ZEGA....zahvala za zadnje posege na mojem avtu,montirali so mi dnevne led luči,izredno natančna in strokovna montaža nikoli si nebi mislil da bo zadeva tako lepo izpadla.se vidimo.HVALA :)
Dej kaj več povej o teh dnevnih LED lučeh.

Ciao Alfista :mrgreen:
To zanima tudi mene, mogoče me še prime ko bo pri Zegi.

LP
vztrajen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 160
Pridružen: To Mar 04, 2008 8:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana...trojane....

jutri nalimam slikice...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

V kakšno bolj prikladno temo jih prilimaj, najbolje kar v svojo galerijo...
Saj veš,... Off Topic...

Lp
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
s@mo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: So Jan 02, 2010 7:32 pm

mene pa zanima cena cilindra sklopke. kot kaže se meni isto dogaja. pred dežjem je bilo OK sedaj pa spušča čudne glasove.

lp.
Odgovori
  • Informacija