LED dnevne DLR luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Blindek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Po Jan 08, 2007 7:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljutomer

verjetno zato, ker prej opaziš blendanje ko se vključi še druga luč, kot če enaka samo višje sveti
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Vztrajen, hvala za številne slike.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tale Zega je pa tud za ustrelit... :lol:
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

tudi sam prodajam veliko različnih LED dnevnih luči...

in te mi res niso všeč...

samo v opozorilo, LED dnevne luči se v SLO ne dajo homologirat, zato so prepovedane ... če naletiš na butastega policaja, ti bo napisal kazen 416 eur !

Jaz se raje vozim z xenonom. so žarnice cenejše kot pa LED dnevne, ali pa kazen...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Si prepričan da se LED dnevnih s TUV certifikatom ne da homologirat? Konec kncev je težnja EU-ja taka, da bodo v prihodnosti vsi avti imele dnevne LED luči.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Men je xenon tako lepo da niti pod razno nebi dnevnih menjal z led :wink:
"I cant" is not an option !
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Jaz če bi dal led, bi jih dal samo na mesto meglenk. Okrogle, kot ima 8C competizione. Samo se ne upam it vprašat koliko stanejo........ Potem bi si pa uštimal tudi, da bi mi funkcija "auto" na lučeh služila namenu. Teh "audi" stile ledic pa tudi jaz ne mislim stavit gor. Sem že videl v italiji, a mi nekako ne pašejo, ne vem, če so vse luči okrogle, morajo bit tudi led okrogle.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Grdo u tri p.m..
Če že taka zadeva mora bit bolj narazen in bližje glavnih luči, tko pa avto optično zoža. Mi tud na E klasi ni všeč, no pa še marsikje ne :mrgreen:
Žiga Zois
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Mar 08, 2010 11:32 pm

torej ima en krogec(luč) samo za blendanje??? svašta :? s nekim faceliftom oz modelnim letom bi lahko tja dali dnevne luči orginal kot 8c
AlF*159*JTDmjet
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe Dec 25, 2009 3:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

lizard napisal/-a:
vztrajen napisal/-a:močneješe led v poziciji kot so že notri ni možno dobiti..led kot dolge luči je doba ideja ampka ponoči ti potem nič ne koristijo dolge luči....če si pa veliko v vozilu pa moraš anjti en kompromis..
zaenkart mi odgovarja zadeva ko pa mi ne bo več..pa se kupi nov avto ki ima dnevne luči
Koristijo ti dolge, saj imaš Bi-Xenon, to pomeni, da ko prižgeš dolge luči se zaslonka premakne in xenon luči svetijo više. Nakar imaš pa še navadne oz. halogenske dolge luči, ki pa se prižgejo zgolj ko poblendaš. Se pravi bledant ravno več ne bi mogel, razen če bi malo prevezal kable in bi bledan z bi-xenonom.


ja prijatl kak si pa ti prišo na to da se dolge luči prižgejo samo ko poblendaš, drugače pa ne?? a maš 159ko?

jaz mam xenon in res je da ko vklopiš dolge luči se xenon luči malenkost dvignjejo in zato dalje svetijo, ampak nevem od kot tebi ideja da takrat dolge luči ne svetijo!? meni osebno na moji 159ki gori pri dolgih lučeh xenon + dolga luč ( torej zunanja in notranja luč )

stopi na 159ko pogledat kak gorijo dolge luči in če se motim me prosim popravi, kr pol mam pa jaz nekaj drugače kot ti!

LP
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

...tako je ko prižgeš dolge luči gorijo halogenke ter xenon žarnice, ki se postavijo višje. :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

AlF*159*JTDmjet napisal/-a:
lizard napisal/-a:
vztrajen napisal/-a:močneješe led v poziciji kot so že notri ni možno dobiti..led kot dolge luči je doba ideja ampka ponoči ti potem nič ne koristijo dolge luči....če si pa veliko v vozilu pa moraš anjti en kompromis..
zaenkart mi odgovarja zadeva ko pa mi ne bo več..pa se kupi nov avto ki ima dnevne luči
Koristijo ti dolge, saj imaš Bi-Xenon, to pomeni, da ko prižgeš dolge luči se zaslonka premakne in xenon luči svetijo više. Nakar imaš pa še navadne oz. halogenske dolge luči, ki pa se prižgejo zgolj ko poblendaš. Se pravi bledant ravno več ne bi mogel, razen če bi malo prevezal kable in bi bledan z bi-xenonom.

ja prijatl kak si pa ti prišo na to da se dolge luči prižgejo samo ko poblendaš, drugače pa ne?? a maš 159ko?

jaz mam xenon in res je da ko vklopiš dolge luči se xenon luči malenkost dvignjejo in zato dalje svetijo, ampak nevem od kot tebi ideja da takrat dolge luči ne svetijo!? meni osebno na moji 159ki gori pri dolgih lučeh xenon + dolga luč ( torej zunanja in notranja luč )

stopi na 159ko pogledat kak gorijo dolge luči in če se motim me prosim popravi, kr pol mam pa jaz nekaj drugače kot ti!

LP
Če bi bral vse od začetka bi videl, da sem sklepal to na podlagi Alfe 166 FL in Lancie Thesis, pa ohranjaj nek nivo obnašanja prosim.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Če bo kdo hotel celoten LED conversion narest....
http://blog.jabawoki.com/2012/04/29/alf" onclick="window.open(this.href);return false; ... ior-guide/
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

En namig pa ni označen.

Tega imam pa jaz v planu ta teden. Paket je že doma:
Slika

Gre pa za to naročilo:
http://www.ebay.at/itm/Alfa-Romeo-159-L ... 2c64f0039b

Bom prilepil kakšno sličico, ko bo priklopljeno.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Oo lepa :D moje DRL so tud naročene na podoben način.
Odgovori
  • Informacija