159 2.4 JTDM in kilometrina

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Sem čisto nov lastnik AR 2.4 JTDM.Imam jo par dni.Kupil sem jo pri GTC avto v LJ.Ima 114 000 km prevozenih.Letnik 2006.Zaenkrat sem navdušen in vse deluje kot je treba,potegne za znoret in tudi estetsko je brezhibna.AR 159 sem si zelel imeti odkar se je pojavila na trgu in zelja se mi je koncno uresnicila..Sedaj pa k temi...To je moj prvi diesel v zivljenju.Vem,da so zelo izpopolnjeni glede na stare čase in o Alfinih dizlih sem slisal same hvale.Me je pa zacelo skrbet ko sem bral razne članke na tem forumu.Sam namrec delam priblizno 12-15k km na leto,kar naj bi bilo premalo za dizla,ker naj bi nastajali problemi z EGR in DPF (mašenje,regeneracija...) ce delas bolj mestne in primestne voznje.
Glede na to,da je AR 159 z bencinskim motorjem zelo malo in da verjetno tudi niso vsi lastniki dizlov trgovski potniki me zanima,ce sem res brcnil v temo s tem nakupom?A se takega avta res ne da uporabljat za "normalne " vsakodnevne opravke pa ti še vedno deluje normalno?Prej sem imel 156 1.8 TS.Deset let je delala brezhibno.Edino kar sem zamenjal je bila desna roka,motorcek za brisalce in zajla za ročno.Verjeli ali ne:)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaka, malo poglej po forumu. O tem je bilo že veliiiiko napisanega.

Lp :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Lahko boš mel probleme. Sam tega ti ne more noben garantirat. Če boš imel redno tudi kakšno daljšo relacijo ne samo mestno vožnjo, potem zna biti vse OK. Če se ti bodo začele pa po kakem mescu lučke vžigat potem pa veš da bo treba nekaj narediti :)
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Jaz bi se pri tej kilometrini vseeno potrudil najti bencinca. Pa ne velja to samo za alfo, ampak za vse dizle s filtrom trdih delcev.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

http://www.alfacare.co.uk/

:D

Problem je edin to da je ta stric 1500km daleč stran.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

TribesMan napisal/-a:http://www.alfacare.co.uk/

:D

Problem je edin to da je ta stric 1500km daleč stran.

Tribes odlično... sem mislu da to ni možno spljoh... neglede na remap naj nebi elektronika spustila tega skozi...

Jaz bi to naredu.... :mrgreen:
159 2.4JTDM DPF Q-tronic
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: So Nov 21, 2009 9:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: radovljica
Kontakt:

živjo jaka. tudi jaz sem kupil 2.4 jtdm pri gtc avtu. glede na stanje kilometrov ti predlagam, da v kratkem opraviš menjavo jermenov etc- veliki servis - predviden je po servisnem planu na 120.000 km. drugače pa upam, da ne boš imel take smole kot jaz - beri temo kompresija v cilindru. predlagam ti, da jo daš zmerit stane zadeva cca 40€ in v primeru problemov skušaš dobiti pokritje stroškov servisa, ki bi zaradi teh problemov eventuelno nastal.
drugače pa kot si rekel je nekaj posebnega na tem avtu.

veliko srečno prevoženih kilometrov ti želim.
Q-tronic
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

A se lahko izognem morebitnim problemom z malo boljšo preventivo oziroma malo pogostejšim obiskom na servisu,da preverijo ali je s komponentami,ki bi v mojem primeru lahko povzročale preglavice vse v redu?Za katere komponente še gre razen za filter trdih delcev?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim da ni potrebno, če bo potrebno ti bo že avto povedal... se bo lučka prižgala.

havana_club: ja brez popravka določenih stvari v ECUju ni možno odstraniti DPFja imaš prec napako na računalniku. To kar prodaja AHM je precej razvoja zadaj. Mislim da je eden redkih ljudi ki zna to naredit.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Nisem pa nikjer zasledil njihove cene te predelave....


Sicer pa hudiča...UK je vseeno predaleč. Čakam da bo kdo pri nas začel to delat... :mrgreen:

Popravek: Našel... cena 600€... =D>
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

havana_club napisal/-a:Nisem pa nikjer zasledil njihove cene te predelave....


Sicer pa hudiča...UK je vseeno predaleč. Čakam da bo kdo pri nas začel to delat... :mrgreen:

Popravek: Našel... cena 600€... =D>
jap, pa če je treba kaj potunat čez dva dni, hm, še en izlet nazaj. Sta pa tista dva, ki to imata, zelo zadovoljna.

Tipa povabit na morje, organizirat opremljeno delavnico tukaj pa pet komadov skupaj to naročit. Tist laptop bo pa še s sabo privlekel...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če se vas najde kakih 5 komadov pa mu plačate letalsko karto in hotel za en dan vam komot poštima. Sej prav dosti opreme ne rabi. Dela pod avtom je za 5 minut, ostalo je pa vse preko računalnika.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Hm...samo kako je pol s tehničnim in EURO normami z ispucti CO2?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

havana_club napisal/-a:Hm...samo kako je pol s tehničnim in EURO normami z ispucti CO2?
To zanima tudi mene :?
Cena je pa #-o
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Cena sicer je visoka... ampak če pogledaš kakšne stroške nam lahko ta k***ev DPF naredi... pa zadeva relativno hitro pije vodo... :mrgreen:


LP David
Odgovori
  • Informacija