Velikost / Dimenzije prtljažnika - AR 159 SW in limuzina

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

V SW je zelo mal placa v prtljazniku... zelo.. zelo mal..v bistvu je tko da je kot karavan zelo neuporabn napram necem drugem... recimo nemskem z ameriskim pedigrejem (beri: mondeo istega letnika)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ma v bistvu ni tako hudo. So karavani iz istega obdobja z še manjšim prtlažnikom .

159 ima dovolj velikega, problem je samo v visokem nakladalnem robu. Če odmisliš res najbolj šrot poljske vozičke, ki se zložijo na res veliko, bo placa več kot dovolj



Edit: Izbrisan komentar/citat direktno nad tvojim odgovorom ....
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

No,js sm seosredotoču na točno določeno firmo in model :) Une razne "gospodarje prstanov" raj ne omenjam, ker tam je šele katastrofa :) Vglavnem 4x17" feltne z gumami vred v 159SW ne grejo not v ležečem položaju pa da je nevem kaj. Medtem ko v drugem avtu,karavanu, druge firme in klaso nižji od 159, grejo not BP.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Zato pa grejo not v pokončnem položaju
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

159JTDm napisal/-a:No,js sm seosredotoču na točno določeno firmo in model :) Une razne "gospodarje prstanov" raj ne omenjam, ker tam je šele katastrofa :) Vglavnem 4x17" feltne z gumami vred v 159SW ne grejo not v ležečem položaju pa da je nevem kaj. Medtem ko v drugem avtu,karavanu, druge firme in klaso nižji od 159, grejo not BP.
zdaj pa še na hitro povej dimenzijo gum na alfi in na drugem karavanu!!!


meni v noben avto ( dokler nisem kupil smaxa) niso šle 4 letne gume ( pač široke gume) v prtljažnik....medtem ko zimske mi gredo tudi v 156ko, ki ima še manjšega

drugače pa, neglede kako "majhen" je prtljažnik v SW je še vedno 1000x bolj uporaben kot v katerikoli limuzini :doubt: .....
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

V 159 SW gredo 4 letne gume 235/45r18 na original platiščih. V prtljažnik, brez podiranja sedežev. Seveda v pokončnem položaju, mal založiš da se ne premikajo in gas.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Gricko napisal/-a:
159JTDm napisal/-a:No,js sm seosredotoču na točno določeno firmo in model :) Une razne "gospodarje prstanov" raj ne omenjam, ker tam je šele katastrofa :) Vglavnem 4x17" feltne z gumami vred v 159SW ne grejo not v ležečem položaju pa da je nevem kaj. Medtem ko v drugem avtu,karavanu, druge firme in klaso nižji od 159, grejo not BP.
zdaj pa še na hitro povej dimenzijo gum na alfi in na drugem karavanu!!!


meni v noben avto ( dokler nisem kupil smaxa) niso šle 4 letne gume ( pač široke gume) v prtljažnik....medtem ko zimske mi gredo tudi v 156ko, ki ima še manjšega

drugače pa, neglede kako "majhen" je prtljažnik v SW je še vedno 1000x bolj uporaben kot v katerikoli limuzini :doubt: .....
Alfine dimenzije...225/50-17, v SW niti pod razno ne drugače kot ali s podiranjem zicov ali pa v pokončnem položaju, na drugem karavanu, pa iste alfine v ležečem položaju, dve spodaj,pa dve na njih.
Ma Smax je itak cel kevder. Tam not ko par stvari naložiš, se lahk zgodi da ene pol leta kakšne stvari sploh ne najdeš,tuk ma veliko luknjo :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

159JTDm, si ti prebral komentar nad tvojim?
Bojanxe spravi z lahkoto brez podiranja sedežev 235-45-R18 v svojo SW, ti pa ne moreš 225-50-R17 :-k
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Ne me delat tečnga :lol: Sem prebral ja...in ja...seveda gre,v pokončnem položaju. Js govorim o ležečem položaju :)
Uporabniški avatar
matej007
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 4:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

grega983 napisal/-a:Ma v bistvu ni tako hudo. So karavani iz istega obdobja z še manjšim prtlažnikom .

159 ima dovolj velikega, problem je samo v visokem nakladalnem robu. Če odmisliš res najbolj šrot poljske vozičke, ki se zložijo na res veliko, bo placa več kot dovolj



Edit: Izbrisan komentar/citat direktno nad tvojim odgovorom ....
Visok nakladalni rob mi ne predstavlja oviro. Gume tudi voziš cca 2x letno in takrat pač podreš sedeže če ni druge izbire.

Trenutno vozim predzadnjo generacijo serije 3 karavan. Po litrih je nekje 50 litrov manj in me zanima kako to izgleda v praksi.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Če še nisi našel kandidata za test...sm jst jutri v Nm v dopoldanskem času,pa lahk probama na moji 159 SW :)
Odgovori
  • Informacija