Tempomat: naknadna vgradnja - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Matija245
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Maj 25, 2016 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 JTDm

se je slučajno kdo brez konektorja za tempomat lotil montaže? (predvsem me zanima kakšen nasvet)
jaz se lotim jutri :) upam da bo tistale električna shema dovolj
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Jaz sem se igral z tem čez vikend. Potegnil sem inštalacijo zdaj pa čakam štromarja, da mi priklopi v konektorjih, ker niman teh kovinskih vtičev, ki pridejo v konektor.
Kable sem pa potegnil takole. V konektorju D001 sem že imel not 14 in 15 pin.


H7 - D001 - M10
1 pin - 32 pin - 38 pin
2 pin - 15pin - varovalka f35
3 pin NC
4 pin - 14pin - 77 pin
5 pin - 11pin - 78pin
6 pin - 10 pin - 56pin
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

če je kdo tako prijazen in poleg priloži še kakšno slikco vgradnje mu bom večno hvaležen :)
Matija245
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Maj 25, 2016 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 JTDm

evo zmontiral, dela ko šus :)

po temle sm zvezal,
H7 je konektor na ročki,
D001 je velik rjav konektor

H7 - D001 - M10
1 pin - 32 pin - 38 pin
2 pin - 15pin - varovalka f35
3 pin NC
4 pin - 14pin - 77 pin
5 pin - 11pin - 78pin
6 pin - 10 pin - 56pin

najprej sem si prpravil žilo, ki sem jo napeljou od ročke, do desne strani do konektorja
Slika

tukaj na tem konektorju nisem imel pinov pripravljenih, taako da sem po številki pina odstrigel kabel in prilotal direkt
Slika

to naj bi bilo to, je pa zajebano kabel spelat na drugo stran avta :)
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

tudi meni je uspelo :-({|= manjkal mi je sicer drugi del napeljave od konektorja D001 do motornega računalnika in varovalke. Zadeva je speljana križem-kražem, vendar dela in bo urejena kot se spodobi. Če je tukaj kdo, ki ve kje lahko dobim te "kovinske zaključke", ki pridejo na žice ali kako se reče zadevi na koncu žice, ki jo porines v konektor naj prosim pove :D
Matija245
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Maj 25, 2016 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 JTDm

Me veseli da je tudi tebi uspelo :) pine v konektorju bi bklo pomoje najbolj pametno vzet iz ene stare instalacije.

zdej sam se tribesmana nucamo da lucko vzge :)
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

men je lucka tkoj posvetila, prav tako se na zaslonu prikaze sporocilo kdaj je tempomat aktiven :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Xin napisal/-a:men je lucka tkoj posvetila, prav tako se na zaslonu prikaze sporocilo kdaj je tempomat aktiven :)
Mogoče zato ker sem ti že "aktiviral" lučko eno leto nazaj, ko si zmontiral ročko, pa sva ugotovila da manjka napeljava? :D
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

TribesMan napisal/-a:
Xin napisal/-a:men je lucka tkoj posvetila, prav tako se na zaslonu prikaze sporocilo kdaj je tempomat aktiven :)
Mogoče zato ker sem ti že "aktiviral" lučko eno leto nazaj, ko si zmontiral ročko, pa sva ugotovila da manjka napeljava? :D
Sploh nisem pomislil na to. :-k Sem mislil, da se ni dalo nič narediti, ker ni bilo odziva iz ročke. :D
lukc159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Feb 12, 2017 5:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 159 (1.9 JTDm 16v) sw
Kraj: Kranj

Fantje nekej me zanima tole temo sem sicer prebrav ampak senkrat postavljam vprasanje.
V kratkem se bom lotil vgradnje tempomata gre za 1.9 jtdm motor 150ks ,2008 letnik , kako bi se lahko preprical da ima avto tudi od podvolanskega konektorja pa dalje vso napeljava da bo zadeva zares delovala preden grem po rocko. ?
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Kolikor sem jaz uspel preveriti glede tega, je napeljava sestavljena iz dveh delov. En del je od podvolanskega konektorja do sovoznikove strani ob strani pod tapeto. Drugi del gre od sovoznikove strani do racunalnika motorja. Meni npr. ta drugi del napeljave manjka. Pa aktivacija tempomata, katero mi je tribes ze naredil. Najlazje bo da snames podvolansko plastiko in sovoznikovo talno stranko tapeto in pogledas. Poglej slike v tej temi. Glede na to da bom to dal delat drugem, nisem tak strucko, tako da ce se kej narobe povedal naj me kdo popravi :wink:
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

V moji 159ki je bila prav tako samo napeljava od volana do konektorja pri sovozniku. Zelo mi je pomagala naslednja shema, čeprav nisem električar in sem se kar pošteno namučil, da sem ugotovil, kako jo "prebrati" :D

Slika

drugače pa prilagam še nekaj slik, ki sem jih našel v arhivu, če koga zanima kako stvari izgledajo v rokah.

Slika
Na sliki je konektor, ki se nahaja pri varovalkah. Če se ne motim je ta tanek kabel potreben za lučko na armaturki.

Slika
Takole zgleda isti konektor z zadnje strani, ko sem dodal dodatno žico.

Slika
Na tej sliki so že pripete vse žice na svoje mesto in označene. Ker nisem imel teh "zatičev", da bi žice enostavno vtaknil v konektor, sem le tega preskočil tako, da sem žice fiksno zvezal pred njim ter jih izoliral s termo-skrčkami ali kako se reče :D

Slika
Slika
No na zadnjih dveh slikah pa še konektor v motornem prostoru, kamor je potrebno vstavit manjkajočo napeljavo. Je treba malo preštet, da potem dela. Na predzadnji sliki so z belim flomastrom označeni manjkajoči pini. :D
Uporabniški avatar
bibi156
Alfist
Alfist
Prispevkov: 334
Pridružen: To Maj 20, 2008 10:16 pm
Vozilo: 156 1.6 TS
GTV 2.0 V6
147 1.9, 8v
159 1.9 jtdm
Kraj: Ljubljana

Tudi sam se bom lotil vgradnje, zanima me ma naslednje. Po el. shemi naj bi ena žica šla na konektor B002 na 17 pin iz pina 15 na konektorju D001. Zanima me kateri konektor je B002.

Slika

Sklepam da je B002 skrajno desni rumen konektor, mi je pa čudno ker ni enak kot je konektor ki ga je slikal uporabnik Xin na zgornjih slikah.
Uporabniški avatar
bibi156
Alfist
Alfist
Prispevkov: 334
Pridružen: To Maj 20, 2008 10:16 pm
Vozilo: 156 1.6 TS
GTV 2.0 V6
147 1.9, 8v
159 1.9 jtdm
Kraj: Ljubljana

Mogoče kdo ve kje se dobijo pini, ki se vstavijo v konektor M010?
Odgovori
  • Informacija