Težava

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Boris18 napisal/-a:Se pridružujem Ramotu. Zal je res volanska letev. Pripravi cca. 700 € ;/
Dosti prebiram po forumu da so vedno problemi z to volansko letvijo na AR 159,nekak mi ne gre v glavo da pri vseh 159-kah se to dogaja,zgolj slučaj ali slab material ? Pol zdaj daš nevem kolko €€€ za 159-ko pa večina sma neki crkujejo senzorji volanske letve itd... tak te direkt odvrne od nakupa AR 159 :roll:

l.p.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

159 ima še najmanj problemov od vseh alf, kar je problematično je volanska letev, kak EGR ventil, potem se pa že počasi neha. Dočim pri 147/156 je seznam dosti daljši, da o 145/146 niti ne govorim.

Stvar je takšna, da so te serijske napake odpravljali na servisih brezplačno po nalogu proizvajalca, vendar če se avtomobil ne vozi na pooblaščenca, se stvar ne reši in tako težava ostane. Problem pri nas je ta, da je 99% alf 159 uvoženih preko raznoraznih leasing hiš, katere se ne servisirajo v pooblaščeni mreži itd.
Problematično je tudi to, da večina popoldancev ne ve točno kaj vse mora opraviti in popraviti pri določenem opravilu. Za primer lahko navedem EGR, ni stvar samo v zamenjavi, potrebno je zadevo tudi drugače nastvaviti, prekalibrirati, itd, kar pa popoldanci niti ne vedo niti ne morejo opraviti. In če se tega ne naredi, se bo problem kmalu spet pojavil, neglede na menjavo. In takšnih malenkosti je lahko še kar nekaj in dostikrat kakšne stvari sploh ni potrebno zamenjati ampak se samo prekalibrira.

Lp
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

laški napisal/-a:T...
Potem pa ma da mi min.1leto ne crkne nič ker če ne...

hahaha.. zabavljač.... :lol:


To jaz že 1 leto govorim... pa kot kaže bom še kar naprej govoru.... :mrgreen:


LP David
Odgovori
  • Informacija