Kaj ste že vse menjali na Alfi 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

tako kot je @bearex rekel, je po mojem mnenju največja težava s tem, da ne poznate "prave" zgodovine avta, niti kilometrov realnih (tudi če je slo poreklo....ni nujno da vse drži)...

+ velika večina , ki ima večje probleme z avtom je le ta letnik 2006!!! kar pomeni štart proizvodnje, ki pa na žalost prinese tudi "porodne" težave (pri vseh znamkah/ avtih). Kar poglejte , da skoraj vse 159 z težavami (ki jih naštevate) so 2006...2007 je veliko manj težav...MY 08 pa še manj....

PS: zato pa so 159 z zelo solidno opremo že od malenkost čez 10K€ ...seveda 2006 letniki :doubt:
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Vpoklic serijskih napak po VOSA:
http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls ... search.asp

Do zdaj 4.
Tudi tukaj gor se nažalost ne najde vsega oz. ubistvo samo uradni vpoklici kar pa tudi ne pomeni nič, ker znamke le redko to prakticirajo čeprav je trend v zadnjem letu ravno obraten. Za mojega Brava vem, da 3/4 napak ni vpisanih v VOSI in sem jih našel/diagnosticiral sam, poiskal na UK/DE forumih kjer je veliko več vozil prisotnih ter se izkristalizira kaj je in ni normalno in tudi serviser mi je šel zelo na roko in klical v LJ, da so preverili potem v IT ali je za ta problem že znana rešitev. Najboljši pokazatelj so še vedno izkušnje lastnikov in to v čim večjem številu. To število je pa v SLO za znamko kot je AR pač izredno malo. Štirim dela....petim ne in je potem skret :lol:

@Uroš - :roll: vsak model ima pač svoje hibe pri vsaki znamki. Ne vem zakaj bi sedaj prodajal svojo, če imajo drugi po večini slabše izkušnje? Saj nimaš avta zaradi drugih in če tebi odlično služi ter povrh je še avto, ki ti je všeč in si ga želel imeti.....res ne vem zakaj bi ga prodal zaradi drugih? :? Avta, ki ne bo imel težav ali ne bo vpoklicev pa ne boš našel, žal.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

@Ozi, bil je sarkazem - ON, itak da ne bom menjal, ker za Maseratija-QP še nimam dovolj ostalo me pa ne zanima.
Uroš
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Uroš napisal/-a:samo zic škripal, ostalo nič ! vse b.p.

Kupljen v Sloveniji in ti si prvi lastnik. Kako nenavadno, da nimaš problemov 8)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Uroš napisal/-a:@Ozi, bil je sarkazem - ON, itak da ne bom menjal, ker za Maseratija-QP še nimam dovolj ostalo me pa ne zanima.
To je človek s ciljem =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Teo napisal/-a:Kupljen v Sloveniji in ti si prvi lastnik. Kako nenavadno, da nimaš problemov 8)
Če je temu tako potem je pa naša in od Unicornovega fotra izjema :lol: kupljeni pri nas in novi tudi btw :lol:
Uroš napisal/-a:@Ozi, bil je sarkazem - ON, itak da ne bom menjal, ker za Maseratija-QP še nimam dovolj ostalo me pa ne zanima.
Vem, zato sem tako odgovoril :lol: gre pa ta tema spet v brezveze. Dejanski lastniki deliju tukaj kaj je in ni bilo narobe.....eni tretji pa to ocenjujejo iz svojih stališč.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Mene zanima kaj ima letev, sesalni kolektor, sobe, dpf veze z znano oz. neznano zgodovino :?:

LP M.
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

Uroš napisal/-a: Je sploh kdo razen mene, ki nima problemov, oziroma niso nič takega kar ne bi bilo na Jaguarju, S klasi, BMW.ju ali kjerkoli ???
Škoda Octavia 1.9 TDI je pravi odgovor. 200.000 km brez enega samega problema. Razn menjan akumulator.
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Miholl napisal/-a:Mene zanima kaj ima letev, sesalni kolektor, sobe, dpf veze z znano oz. neznano zgodovino :?:

LP M.
Nič, razen opravičevanja šlamparije s strani Alfa Romeo :roll: Očitno je tako težko priznati, da se pač kvarijo tiste zadeve, ki naj se načeloma ne bi...opravičevati to s tem, da se tudi drugim znamkam dogaja, je pa nesmiselno. Alfa že zaradi precej slabega slovesa bi se morala še posebej truditi, da do takih napak ne bi prihajalo...
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

chocki napisal/-a:jaz sem dal za sesalni kolektor 340 +delo 200 in ne 900eur in tudi sam imel se obilico drugih problemov in se jih imam
No, meni je dal predracun 900 eur na pooblascenem (AT). Sem sicer potem uveljavil garancijo na sreco, ampak cena je taka.
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

mozno je, ker mam jaz 1.9 ti pa 2.4 lahko, da je tu razlika v ceni
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Axi napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Mene zanima kaj ima letev, sesalni kolektor, sobe, dpf veze z znano oz. neznano zgodovino :?:

LP M.
Nič, razen opravičevanja šlamparije s strani Alfa Romeo :roll: Očitno je tako težko priznati, da se pač kvarijo tiste zadeve, ki naj se načeloma ne bi...opravičevati to s tem, da se tudi drugim znamkam dogaja, je pa nesmiselno. Alfa že zaradi precej slabega slovesa bi se morala še posebej truditi, da do takih napak ne bi prihajalo...
Se strinjam, dejansko bi se morale kvariti manj, od konkurence, da bi pooočasi prišle nazaj na dober glas. Pri meni kolegi samo čakajo, kdaj bo kaj crknilo in po vsem možnem pisanju tukaj gor je človeka včasih že kar strah. Če je večina težav res z MY2006 in jih s kasnejšimi MY ni več, je to dokaj normalno (na žalost) za avtomobilsko industrijo, procent okvar popolnoma novih modelov je vedno bistveno večji. Če pa ima kdo iste težave z MY2008 ali kasnejšim je pa že druga stvar...
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Za vpoklice je sicer tu obrazec

http://www.alfaromeo.si/Storitveinservis/Vpoklici.html

Nisem pa prepričan, a to velja samo za slo nakupe ali tudi za uvožene.
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Ko sm jst mel namen prodat svojo bivso 156-ko sm 3 mesce visel na avto.net in tehtal razlicne variante.Prva izbira je bla seveda 159-ka v katero sm bil zagledan ze odkar je prsla ven..In potem je slo tko..na voljo je blo enih 12 000 €,zeleu sem avto ,ki ni starejsi od 4 leta in nima vec kot kaksnih 120 000 km,pa da ma 150 konjev in več....in ko to vpišeš v iskalnik na avto.net izpade,da prakticno ni blo boljse izbire od 159-ke...Razen ce bi se hotu vozt s kasnimi Lagunami,Seati,Opli ,mogoce kaksen BMW serija ena...
Gor-dol...za ta keš ni niti prblizno tolk dobrga,zmogljivga in lepga avta.
Pa ceprou ga je treba kdaj na servis pelat :mrgreen:
simchi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 12:09 am

Naj govorijo kar čjo:
prej sem imel 156 ko - uvoženo 1.9 jtd, kupil 3 leta staro s kao 80 k (dejansko nekje 130-140.
V treh letih sem naredi 95k km na 175k. V tem času sem naredil 5 servisov (prvi ko sem jo kupil) in na vsakih 20k. Nobenih posebnosti.
Edino kar mi je v tem casu crklno je bil kopresor klime.

Pol leta nazaj sem kupil 159ko - uvoženo 2.4 jtdm, kupil 3 leta staro s kao 106k (baje jih je imela cca 150+):
- Nardil velik servis takoj pa za ziher sem po parih tednih se v menjalniku menjal olje - Q-tronic,
- zdej ima avto 126k in bom sel na servis po 20tisočih km, bomo videl kaj bo,
- v vmesnem casu pa mi je zapacalo DPF in EGR - zakaj (mislim da so mi na uradnem servisu ko so mi olje na menjalniku menjal, nekaj pomučkali, ker preden sem šel tja mi je avto pil liter manj kot ko sem šel od njih, pa omenili so mi da tam na računalniku neki javlja DPF), no po dveh tednih je sel DPF - amapk so mi ga zrihtal zastonj

- tko da ne vem a stejem to da se je pokvarilo, al je ker mojster kakemu kolegu rihtu in mi dal jajc notr, njemu pa mojga? Ne bi bilo prvič da se to dogodi, tudi na uradnih servisih in uvoznikih - vem za uradno prevaro, na enem generalnem uvozniku in serviserju (sam ne za Alfa avte), pa so glave potem letele, ker bi skoraj zgubili zastopstvo zaradi muckarjev mehanikov

No slisal sem pa ze take v moji zgodovini ("sej bomo zrihtal, ce ne bomo pa kle s kerga druzga vzel" - WTF")
Kaj čmo
---------------
Giulia 2.2. JtdM AUT 2017
Giulietta 1.6 jtdM AUT 2017
159 2.0 jtdM 2010 + 159 SW 2.0 jtdM 2010
159 2.4 jtdM Qtronic SW 2006
156 1.9 jtdM SW 2003
Odgovori
  • Informacija