Odpiranje prtljažnika / Nedelujoče stropno stikalo - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Na hrvaškem forumu je nekdo zrihtal takšno odpiranje...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Zravo,

imam en problem...

ne odpire se mi prtljažnik, niti s ključem niti na pritisk gumba na vratih. Varovalka je vredu, gumb pomoje tudi saj sem poizkusil tudi z starim... Edina stvar ki je lahko vplivala na to je ta da mi po 14 dnes stanja avto danes zjutraj ni vžgal in sem moral akumolator napolnit (akumolator sem tudi že odklopil od avta in nazaj priklopil... kaj naredit? Prosim za hiter odgovor... jutri naj bi šli na morje... :doubt:

lp
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

probaj avto parkat zaklent pa odklent pa pol odkleni gepek
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Zdravo,

hvala za nasvet... ponekajkratnem zaklepanju in odklepanju... se je prtlažnik spet odpiral... ampak samo preko ključa... na znački še vedno ne odklepa... še zmeraj bolje da na ključ kot da nič... :) Hvala B.

lp Urban
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Ali se da zmontirati gumb za odpiranje prtljažnika tudi na modelih ki tega nimajo... razmišljal sem, da bi zvezal gumb na strešno konzolo za odpiranje...
Alfa Romeo Giulietta
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Pozna kdo kakega dobrega avtoelektričarja (okolica LJ ali Gorenjska) ki bi mi pogledal zakaj mi ne dela gumb za odklepanje zadnjih vrat pri 159? In pa od kar se je akumolator spraznil tudi šibehah neki "štrajka", prej je vse delalo bp.

lp Urban
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

No, odpiranje šibedaha sem že rešil na sledeč način... zdaj pa še odklepanje na znakec...

Slika
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Pozdravljeni,

evo pa sem zrihtal se odklepanjev prtljaznih vrat. Zgodba je sledeca... Kot se je zaenkrat izkazalo je bil krivec za vse skupaj akumolator. Po 14 dnevnem stanju se je aku izpraznil, ker dve celici nista bili popolnoma prekriti z vodo. Po dolitju destilirane vode je aku na testerju ob simulirani obremenitvi pokazal 10,7 volta in ostal tudi tam brez padca, kar je se vedno vredu ni pa neko briljantno stanje. Zaradi padca napetosti v aku se je ocitno avto spravil nazaj v tovarniske nastavitve, tako ni delal sibedah in pa odklepanje celotnega avtomobila je je pricelo hecat*. No avto sem peljal do avtoelektricarja ki je hitro ugotovil za kaj gre. Najprej me je prasal ce je kdo brskal po softweru potem sem mu pa razlozil zgodbo z aku-jem. Za to znanje in odpravo tezav placal 40€ - relativno veliko sem pa vesel da ni kaj drugega "shodilo", pa ugotovilo se je da mi v desnem ogledalu ne deluje odrosevanje...

lp U

*p.s.: nap. če sem odklenil avto so se odklenila samo voznikova vrata ostala pa ne, prtljažna vrata so se odprla na "dalinca". Ko sem ročno iz notranje strani odprl sovoznikova varata so se odklenila tudi ostala vrata. Najbolj grozno mi je blo ker so stvari postopoma hecale in ne vse na enkrat...
Zadnjič spremenil Urbi, dne Če Jul 24, 2014 8:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Hellou,
se pravi, ni bilo kaksno mikristikalo v znaku? Ker meni je tudi nehalo delat, tudi mislim da po telovadbi z akumulatorjem, ki se mi je izpraznil po updejtanju firmwarea na navi....
lp, P
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Ne pri meni je bil znak ok in ni slo nobeno stikalo. Lahko ti dam za probati mojo staro znacko katera deluje BP pa bos videl ali je znacka vredu ali ne... ker meni ze nekaj casa ni delalo odklepanje na znak... se preden se mi je izpraznil ak. Sicer ni neke logicne povezave samo sedaj vse dela kot mora...
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Mogoče kdo ve kam je vezan ta zadnji znakec za odpiranje prtljažnih vrat? Ker nekatere nimajo moznosti odklepa na znak.
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Pride konektor znaka na mehanizem odpiranja zadnjih vrat. Vendar stari mehanizmi nimajo nimajo moznosti priklopa konektorja. že obupal lansko leto tako da opustil projekt.

Lp
Slika
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Kako je pa "električar" obudil odpiranje prtljažnih vrat? mojem kolegu ne deluje na gumb, samo na daljinc in ko avto laufa jih ne more nikakor odpret
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Kaj pa če bi speljal ta gumb na stropno odpiranje prtlajžnika... nisem pa probal če deluje tisti gumb na stropu ob zaklenjenem avtu...
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

tisti ki odpiramo prtljažnik na prtljažnih vratih na gumbu nimamo gumba na stropu. če pa misliš da bi speljal kabel iz stropa v prtljažnik za tale gumb,je pa čist izvedljivo, za vas z starejšimi verzijami alfic
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Odgovori
  • Informacija