Change Engine Oil - reset / izbris opozorila

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

ziga22 napisal/-a:Večina jih raje hodi k nekemu popoldancu, ki še računalnika nima... 5min prej je šravfal Cliota, potem pa 159 :lol: potem pa najbrž M3-ja 8)
No, v mojem primeru sicer M5, ampak mislim da ni neke blazne razlike :)

Ne vem kako je z Alfa servisi, ampak npr. pri pedzoju je mogoce bolje k popoldancu zapeljat, ker kako so delali na pooblascenih servisih ne bi komentiral.

Teo: To z garancijo je super. Upam da ti je/bo ratalo uveljavljat ko bos rabil...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Še posebej pri rednih servisih je garancija zelo dobra stvar, na kaj že olje, zračni filter :lol:
Polosovina, roka, itd po menjavi pa tak ali tak zdrži vsaj dve leti, tako da ta garancija je bolj zato, da se fino sliši in da imamo vsaj malo utehe, zakaj smo plačali zlatarsko storitev. Če pa ponovno odpove v tako kratkem intervalu, potem je pa itak bolje, da cel avto razpade :wink:
Več ali manj, pa dvomim, da bi ti upoštevali garancijo na te potrošne materiale (sklopka, podvozje.....), vedno se najde kak izgovor....

Kakorkoli obrnemo, so servisne storitve postale pregrešno drage, včasih si za 500€ opravil velik servis in še pol avtomobila zamenjal, danes te pa redni servis z kakšno malenkostjo na navadni 147 1.9 JTD pride 400€ #-o
In nato sledijo izgovori, da že tako prepoceni delajo, da nič ne zaslužijo, pa kaj še, cene so povsod EU, plače pa balkanske.....
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Foggy ni draga storitev dela, draga je štempiljka v servisno knjigico :lol: Mi pa niti na kraj pameti ne pride, da bi dal za redni servis nekaj 100€ - to je pač absurdna številka, ki nima prav nobene veze z realnostjo.

Kot da je menjava olja in filtra rocket science :roll: Aja, sem pozabil - zračni filter se ne menja, ampak se ga spiha in zaračuna kot novega #-o
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Iz tega razloga sam menjam zračni filter in filter klime.
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

LaserJaMM napisal/-a:Moj serviser je najboljši poprav vse od cliota do murcielagota. Drugače je mesar.
alex146 napisal/-a:kakšen ginekolog tut ne bi bla slaba izbira za alfe servisirat :lol:
:lol: :lol:
Ne ne, je kar mehanik z stažem, sicer univerzalni, ampak svoje delo opravlja v nulo.
Alfe mu niso prav nič tuje. Ko sem mu začel blebetati o volanski letvi, EGR-ju ipd, je tipček že vse točno vedel kako in kaj. Očitno je že imel opravka s tem. Poleg tega na opravljeno delo in dele da garancijo!
In kaj mi potem pooblaščenec lahko nudi več razen žiga in nadomestnega avtomobila, pa še tega bi v skrajni sili verjetno dobil?....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
mp25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Če Dec 17, 2009 9:51 am

Material za velik servis AR 159 stane 200 eur. (filtri ,vodna pumpa, jermeni, napenjalci...
Ta veliki pooblaščenci na količino dobijo še rabat na to.
Dela je približno 8 ur.

Torej na pooblaščencu stane ta velik servis 700 eur.
Pri s.p. mehaniku pa 400 eur

Že samo postavka liter olja pri poblaščencu stane 25 eur/liter. Dobijo ga pa za 2 eur/liter v sodu za 80 litrov.

Lepo vas prosim vse ima svoje meje. Zato ne vozim k pooblaščencem.
Aljaž
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: So Feb 05, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Laser kam ti sedaj na servis voziš?
Zadnjič spremenil Aljaž, dne Če Jun 10, 2010 8:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Zadnji redni servis, olje in filter sem na uradnem servisu plačal 119€. Če je to veliko potem mi prosim povejte kam naj začnem vozit avto?
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Teo napisal/-a:Zadnji redni servis, olje in filter sem na uradnem servisu plačal 119€. Če je to veliko potem mi prosim povejte kam naj začnem vozit avto?
K meni :wink: :lol:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Teo napisal/-a:Zadnji redni servis, olje in filter sem na uradnem servisu plačal 119€. Če je to veliko potem mi prosim povejte kam naj začnem vozit avto?
Jaz ti lahko povem, da na 147 ni bilo enega rednega servisa + kaka malenkost izpod 300€....do sedaj je to najdražji avtomobil za vzdrževanje, kar jih je bilo pri hiši....
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Lahko ugibam kam hodi 147 na servis ;)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Moja je tri servise naredila na uradnih servisih, cena je bila vedno ~240€ za "mali servis". Brez kakršnihkoli dodatkov....

Zdej pa se ji posvečam kar sam, je tako bolje za moj žep, pa tud da nebi kakšnega serviserja kap k bi videl kaj je pod havbo :P
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Imamo temo z racuni servisov kjer se lepo vidi kaka je cena servisa pri pooblascencih. In ne ni mal odinarjev.

LP
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Ko sem sam decembra 2009 imel potrebo po menjavi olja sem naredil kalkulacijo in prišel do tega da če grem v trgovimo po olje 5w30 wr filter, tesnilo itd sem ob 120 EUR. Cena olja v trgovini je pač bila taka.

Ko sem peljal na pooblaščenca so mi pa zamenjali to za 134 EUR. Pri čemer so se še pošteno namatrali z enim vijakom zaščitnega pokrova, ki se ni hotel odvit.

Na koncu sem imel olje zamenjano, računalnik zresetiran, knjižico poštemplano in za povrh še preostanek ca. 1 l olja v original embalaži vrnjen za morebitno dolivanje. Po 20.000 km dolivanje še ni bilo potrebno.

Ni se mi bilo potrebno ukvarjat z dvigovanjem in podstavljanjem avta, bitke z vijaki, plastiko, pacanja z oljem in odpadom ter iskanjem "majsta" z resetirnikom.

Olje+filter se pa definitivno splača na pooblaščenca.
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

h kateremu pooblaščencu pa si peljau avto??..ker se mi zdi zelo poceni.
Odgovori
  • Informacija