Kolesni ležaj - cena??

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Mogoče veš katere znamke?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
forplan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Sep 13, 2013 10:46 am

Made in Czech :)
http://www.starline-parts.com/about-the-brand
http://www.autokelly.cz/

To je edino kar sem našel potem o znamki na internetu. V glavnem jaz sem vzel tega, ker bi mogel čakati < mesec, da bi dobil original za 180€.
Glede kvalitete bomo pa še videli...
Za zdaj dela v redu...
Ležaj je bil komplet s pesto nič problemov s prilagajanjem... edino ni bilo zraven 4 šravfov, tako da sem uporabil stare :)
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

tudi meni ruži levi ležaj spredaj na alfi 159 jtdm 2.0 . Ve kdo za kako ugodno ponudbo , razen original in te češke?

hvala
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Ker je tema o kolesnem ležaju, dodam moje izkušnje.

Pri 130.000 km mi je šel levi sprednji ležaj. Ali je bil kak udarec, luknja,, ali pa je Alfa kiksnila in poddimenzionirala, oziroma vgradila preslabe ležaje. Prejšnja 156 letnik 99 je imela pri 360.000 vse ležaje original,, pa tud veliko lukenj pobrala. Res pa je, da je bla veliko bolj lahka.

no poklical sm v Ribnico eno frimo in ga bo mogu čakat, ker je kao iskana roba,, pa je cena 85 evrov, verjetno kitajski.
Klical sem v Sprint Avto v Gorico in bi mi ga Pepi zrihtal za 128 evrov , znamka SKF (vprašanje kaj je v škatli)

Avto sem kupil pred kratkim, in imam še GSV garancijo, tako da so mi ga zastonj menjali. Mojster iz GSV ga je ap naročil v Nemčiji.
Škatla je bila temno modra, znamka Optimal. Ampka na ležaju ne nič piše. PO vsej verjetnosti ni nemški, ampak je samo škatla original in noter ponaredek. Tak primer sem ne enem tujem forumu že zasledil.


to so ti kitajski nsy ležaji

http://www.ebay.ie/itm/FRONT-WHEEL-HUB- ... 1700866770" onclick="window.open(this.href);return false;

bomo vidli kolk km zdrži. menjat ni noben problem
rock n' roll
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pismo, saj so dražji kot tisti češki... #-o
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

hja,, dokler so mi zamenjali vse zston,, me niti ne sekira.. Ko pa bo spet riknu, bom v Sprint Auto vzel SKF-ovega.
Čeprav iz iskušenj, je tud pri teh malih prodajacih rizično.. na škatlah piše eno,, vsebine so druge.. Svet je pokvarjen :)
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

mislim, da sm se prehitro hvalil, kako je blo zastonj.. menjava pa to.. Danes iz ljubljane proti primorski,, se mi je neki čudno obnašal tempomat. kar sklapljal se je, kahzaec od hitrosti skače za 5-7 km/h in ko grem ravno, pa zaviram,, ni treba da preveč nasilno,, pač kot se zavira na avtocesti, mi vsi 4 žmigavci blinkajo. Tega prej ni delalo.

Sklepam da je neki narobe z ležajem, posledično z magnetom ki je vgrajen v njem.

Starega ležaja pri mehaniku nisem vzel s sabo, ampak ko sm ga mel v rokah, se spomnim da je mel ta magne na notrinji strani ležaja relijefen,, pač zobki so bli. Ta kitajski ležaj pa ma magnet in čez gumo, očitno abs senzor neki salbo mere na pesti.. kaj vem..

Ima kdo kako idejo?
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

no da updejtam moj monologni pogovor...

doma sm prklipil na multiecuscan in mi je javlo napake ... v zvezi z zavornim senzorjem, ni sm skopiral prej kot sm jih pobrisal

- Brake switch faulty or positioned incorrectly
The reason for this fault is that ECU has received invalid signal from the sensor. The fault is not detected now, but it is stored in memory. Clear fault codes, and observe for future appearance of the same fault. Dashboard warning light was not activated for this fault.

- Cruise control multi-function input circuit range/performance

razdru sem ležaj iz katerega je vrglo malo masti.. ampak vmes pesti.. ne po magnetu. Ko sm odšraufal še senzor, je bil kar pošteno zamazan.. Pač ti mehaniki se očitno nimajo časa ukvarjat z "malenkostmi" kot je čiščenje senzorja. Sklepam da je senzor zamazal že prejšnji ležaj, v tem času ko se je pregreval, pa ružil.. no ko sem vse očistil in zmontiral, so težave odpravljene. Napak avto ne zazna več.. pa tudi blinkanje vseh štirih žmigavcev se vklopi pri res hudem zaviranju, prej se ja pa pr skor vsakem po avtocesti..

če bo komu pršlo prav, nekoč..

lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

snr se je clo pocenu od lanskega leta za 12€ :)
sm dal 106€ v kotal logatec
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Pri 130.000 km mi je šel levi sprednji ležaj. Ali je bil kak udarec, luknja,, ali pa je Alfa kiksnila in poddimenzionirala, oziroma vgradila preslabe ležaje.
življenska doba ležaja je dimenzionirana povprečno na od 1.000 (manjši avti) do 2.500 (večji avti) delovnih ur. Pri povprečni hitrosti 50km/h to pomeni da bo 90% ležajev zdržalo 125.000km. Vse ostalo ti bo proizvajalec rekel da ti je šenkal :mrgreen:

meni je SKF zadaj odletel po 40.000km, še sam nisem mogel verjet da spet tuli isti ležaj, kot sem ga menjal pred kratkim. Tudi SKF ni več kar je bil.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

jaz imam 147 000 pa mi še noben ni crknil.. moram potrkat :D :D
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

I joined the club :roll: Potrebna menjava sprednjega levega ležaja. Original 190, od SKF pa menda 125 EUR. Vprašanje: ali se ležaji za 159 razlikujejo med modeli (limuzina, SW, 1,9, 2,0, 2,4...)?
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

kolkr sm gledal, je za vse isti ležaj. Ko ti že podrejo, reči naj ti sčistijo senzor k bere po magnetu, ki je integriran v ležaj. Meni so samo šalabajzarsko montrali, pa sm mel težave , ki sem jih že zgoraj opisal. Tko da sm mogu sam spet razdret in spucat.
Kolk kilometrov ma imaš?

lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

184.000
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Urejeno:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 93#p481493" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija