Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Daj prvo zaganjač pošlataj. Po opisu bi rekel da nagaja kak kontakt na njem ali pa sam avtomat
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
fidelius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 8:07 am

Problem je, ker niti na štarter (komanda iz zagona 12V) ne pride do njega. Je na elektromotor direktno iz akumulatorja konstantnih 12V, maso ma dobro. Tud fora, ko zalaufa, potem lahko dela zaporedoma, brez kakih problemov teden, al pa mesec!(vsaj v prvo je blo to), potem pa ne pomaga niti kladivo.
Zadnje je blo, ko je normalno štartal po hard resetu (klema iz aku) Bomo vidli, če bo naslednjič enako.
Sumim čitalec ključa al pa imobilizer, ker mi tudi daljinec ne prime, kljub novim baterijam v ključih.

UPDATE and FINAL ACT (upajmo!)
Naredil sem še test z žarnico:
- najprej + aku prek žarnice (21W) na tuljavo štarterja (test, če je dobra povezava z zemljo) = OK (žarnica gori v vsej svoji veličini)
- potem na - aku prek žarnice na tuljavo štarterja, pritisnem štart = OK
- sklepam da je kaka stvar v tuljavi vseeno in snamem štarter.
- razstavim štarter, pa nisem našel napake
- nabavil nov štarter, sestavil in VŽGE! (vse do danes zjutraj, ko je spet ista je***)
- še enkrat vse premerim, in po nekaj poizkusih pade test povezave na zemljo. Tudi z ohmmetrom povezave med - aku in motorjem NI.
- sklemam ohišje motorja in -aku avto VŽGE.
NAUK: včasih kdaj tudi dela, ko ne dela :D
Skratka, zgleda je nekje slaba ozemljitev oziroma povezava med ohišjem motorja in akumulatorjem je verjetno kje zoksidirala.
sceles
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jun 16, 2010 8:18 pm

Zdravo!Lepo bi prosil za kakršno koli pomoč...
Pred nekaj dnevi sem doma na dvoriscu normalno zagnal vozilo priklopil prikolico in se nato odpeljal cca 2km parkiral vozilo prestavil v P in počakal kolega.Ko sem se ponovno vsedel v vozilo (mislim da sem stisnil zavoro) je avto enostavno ugasnil sam od sebe.Poskušal sem odstraniti ključ in ni šlo dokler nisem s kovinskim delom ključa sprostil jeziček v reži poleg.Večkrat sem poskušal z vstavljanjem ključa v režo tudi z rezervnim vendar je avto popolnoma mrtev.Ko avto zaklenem in ponovno odklenem se sredinski zaslon z logotipom osvetli in čez par sekund ugasne.Lučka okoli reže za kartico tudi osvetljena.Notranja osvetlitev deluje.Preverili smo vse varovalke, maso... in zgleda vse OK.Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo oz. je imel podoben primer?Hvala za vsako informacijo



Edit: Vprašanje je bilo premaknjeno v primerno tematiko ...
Uporabniški avatar
paneech
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Nov 18, 2019 1:26 pm
Vozilo: Alfa 159 SW, 2.4 JTDm, Q4
Kraj: Ljubljana

Akumulator? ko je meni šel je bila podobna zgodba... prižgal, jo prestavil za 2m da sem posesal in potem čez dobre pol urce ni več "oživela" :)
ko je šel ključ not zasvetil logotip, thats it.

nafilal z iskrinim poko do te mere da je užgala in da sem se zapeljal do mehanika, smo dali not nov in malo močnejši akumulator in je bilo rešeno.
Odgovori
  • Informacija