Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
ladislav
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 10:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lendava

Kolega ima isto mašino kot js in se mu dogaja naslednej.
Avto zjutraj normalno vžge brez problema. Pelje se ca. 10 km na šiht in avto pusti kakih pol ure ugasnjenga. Po pol urah spet kontakt stisne tipko avto vžge ter za 2 sekunde ugasne. Ključ vame ven ponovno stisne start in je vse ok.
Je že kdo imel tako težavo ali morda kdo ve rešitev?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

egr ventil naj da spucat
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

ladislav napisal/-a:Kolega ima isto mašino kot js in se mu dogaja naslednej.
Avto zjutraj normalno vžge brez problema. Pelje se ca. 10 km na šiht in avto pusti kakih pol ure ugasnjenga. Po pol urah spet kontakt stisne tipko avto vžge ter za 2 sekunde ugasne. Ključ vame ven ponovno stisne start in je vse ok.
Je že kdo imel tako težavo ali morda kdo ve rešitev?
Imel isti primer, včasih s prve vžgal, včasih šele v šesto, zjutraj še kr v redu, če je pa par ur stal pa katastrofaa... v glavnem če mu tako dela http://www.youtube.com/watch?v=PYBBtcf8C4A

je treba it na uradni servis in posodobit programsko opremo - update software... in avto bo čist drgač vžigal in delal... :)

lahk si pa še celo temo pogledaš, če imaš čas, jaz sem že skoraj diplomiral :wink:
viewtopic.php?t=22668&postdays=0&postorder=asc&start=0
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Crazy Alfista napisal/-a:egr ventil naj da spucat
Najprej očisti EGR ventil, poznam zadevo, se je pri kolegu isto dogajalo. Po očiščenem ventilu je delovalo zopet brez težav.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce ostane odprt egr ventil zaradi saj, avto ne bo uzgal
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
ladislav
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 10:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lendava

Kaj, če bo zamenjal erg ventil saj je okoli 150€ + delo in bo bolj zenesljivo delovalo. Kak učinek ima zamenjava softwerja?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

egr ventil dol odsraufat in ga ocistit, ne rabi nmenjat za novega
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

ladislav napisal/-a:Kaj, če bo zamenjal erg ventil saj je okoli 150€ + delo in bo bolj zenesljivo delovalo. Kak učinek ima zamenjava softwerja?
EGR lahko sam proba odstranit pa ga očistit, to ga najmanj stane... drgač pa na uradni servis, priklopit na tester in bojo takoj vedli če je treba posodobit software (obvezno če so kj injektorje rihtal, če je čipan motor...)
ladislav
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 10:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lendava

Problem rešen.
Peljal je avto k Petrovčiču v mb. Ti so erg odstanili in je bil tako zažgan in baje se loputa po očiščenju se ni premikala in avto je kar naprej kadil.
Zmontirali so novega in zdaj vse špila kot se šika :)
Cena za nov erg in delo je 168 €
p.s.: software ni bilo potrebno posodobit
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

=D> :D :steering: :ylsuper:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No meni se je včeraj pojavil prvi problem z mojo 159 2.4! Problem je sledeč namreč zjutraj ko je avto mrzel ko ga vžgem avto sicer vžge,vendar takoj ugasne! to se ponovi ene trikrat potem kot bi laufal po treh,ko se malo segreje dela vse ok!Danes sem ga peljal na servis kjer so očistili egr ventil in še nek senzor v neki cevi (ne vem točno kje),ko sem prišel po avto pravijo da je sedaj ok,ko pa mi je avto doma stal 3-4h,zgodba ista! seveda bom v ponedeljek peljal nazaj,ampak me vseeno zanima,če se komu sanja kaj bi lahko bilo? Tudi naftni filter je bil menjan par dni nazaj!
Prebral sem nekaj podobnih težav ampak meni se to dogaja samo ob popolnoma mrzlem motorju(vžigu in ko enkrat laufa par minut vedno potem vžge iz prve!
Fantje na dan z idejami!!!
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

ko boš šel nazaj jih vpraši kater senzor v neki cevi so ti očistili...? če bi bil dober servis bi takoj vedeli kje je problem...

drgač pa sem jaz imel popolnoma isti problem, isti motor 2.4 in rešitev je bila SOFTWARE UPDATE + prisilna regeneracija DPF...

lahk si več prebereš v moji temi, kje vse smo iskal vzrok za slab vžig, še celo posnel sem s kamero te katastrofalne vžige...

viewtopic.php?t=22668&postdays=0&postorder=asc&start=0

ko je štiri ure stal:
http://www.youtube.com/watch?v=9FK8hVPRJLM
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem jih spomnil na softwar update ker sem bral tvoje poste ampak meni regeneracije dela dokaj redno,so bili mnenja da je egr,ampak očitno ni! Mislim da je bilo govora o senzorju okoli turbine nekaj,se ne spomnim točno,ker se mi je precej mudilo v delavnico pa še rekl so da je zdaj ok! Kdo je tebi rešil to napako,da ne bom še enkrat iskal te poste?
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

Avtohiša Štepančič pri Celju
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem še enkrat prebral ves tvoj problem ampak pri meni niso bile menjane šobe,pravzaprav ni bilo menjano še nič na motorju razen rednih servisev in očiščen egr ventil!
Odgovori
  • Informacija