Gretje / Ogrevanje kabine / notranjosti - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Zadnje dneve, ko je bil zunaj ekstremen mraz, mi alfica več ni grela tako, kot bi človek pričakoval oz bi bilo potrebno. Sicer ni bilo ravno mrzlo v avtu, vendar nikakor nisem mogel doseči temperature, da bi bilo pretoplo, da bi moral zmanjšati gretje, kar se je v preteklosti pogosto zgodilo.

Ne vem, kaj bi lahko bil problem. Vožnje imam takšne, da se avto 100% segreje (cca 40km v eno smer) in bi posledično moral greti. Res, da mi kazalec temperature niha in pada na 80°C ob spustih, vendar to mislim, da ne bi smel biti vzrok.

A je imel/ima še kdo podobne probleme? Je kriva prenizka zunanja temperatura, na pol delujoč termostat ali kaj tretjega?

Sicer težava ni živjenjskega pomena, vendar je vseeno prijetneje pozimi imeti fajn topel avto :D

lp
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Prenizka zunanja temperatura ni (razen mogoče će živiš na Babnem polju). Par dni nazaj je bilo -12 zunaj pa sem moral met na 19 nastavljeno da mi ni bilo prevroče.
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

slehernik napisal/-a:Prenizka zunanja temperatura ni (razen mogoče će živiš na Babnem polju). Par dni nazaj je bilo -12 zunaj pa sem moral met na 19 nastavljeno da mi ni bilo prevroče.
isto jaz ko se avto ogreje na delovno temperaturo...

če pa ne greje dost, pa lahk da kakšen termostat nagaja...
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Energy napisal/-a:isto jaz ko se avto ogreje na delovno temperaturo...

če pa ne greje dost, pa lahk da kakšen termostat nagaja...
Ja, če ima termostat kaj pri tem, potem je to mogoče vzrok, ker se mi zadnjih par mesecev dogaja, da temperatura doseže 90°C, nato pa pade na 80°C ob npr kakšnem spustu ali vožnji pri nižjih obratih... to se včasih ni dogajalo...temperatura je bila konstantno 90°C, potem ko je bil motor enkrat ogret...

Vem, da ima nekaj uporabnikov foruma podobne "težave s kazalcem temperature" oz padanjem le-te - a vam posledično tudi bolj švoh greje?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

moja greje dobro. edini problem je, da je gretje precej šibkejše spodaj pri nogah, tam malce zebe :cry:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pri meni je problem, ker se na lokalnih cestah zadeva nikakor ne ogreje nad 80°C, kadar je zunaj pod -10°C (prejšnji teden je blo vsak dan pod -15°C). Ker vedno pred mano nekdo cjazi 60 in pri taki hitrosti je poraba in posledično gretje dizla zelo majhna. Če mam prosto pot pred sabo še nekako gre, če le nimam s seboj sopotnice ki hoče met v avtu 25°C. V takem primeru pa mašina nima pogojev da bi dohajala :D
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

TribesMan napisal/-a:Pri meni je problem, ker se na lokalnih cestah zadeva nikakor ne ogreje nad 80°C, kadar je zunaj pod -10°C (prejšnji teden je blo vsak dan pod -15°C). Ker vedno pred mano nekdo cjazi 60 in pri taki hitrosti je poraba in posledično gretje dizla zelo majhna. Če mam prosto pot pred sabo še nekako gre, če le nimam s seboj sopotnice ki hoče met v avtu 25°C. V takem primeru pa mašina nima pogojev da bi dohajala :D
Pri naši 147 je podobna zgodba!Žena v kabini vedno na ful motor se pa greje v nedogled tja do 90! :roll:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

najprej mototr ogret, sele potem ventilacijo na ful, ker ko motor ni ogret, se dodatno z ventilatorjem ohlajas vodo v pecki za gretje
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Crazy Alfista napisal/-a:najprej mototr ogret, sele potem ventilacijo na ful, ker ko motor ni ogret, se dodatno z ventilatorjem ohlajas vodo v pecki za gretje
No saj če imaš vklopljeno na Full Auto, potem tako krmili to tudi sama elektronika. Se pravi, da ti do neke temp. hladilne tekočine piha minimalno, potem pa ko se le ta dovolj ogreje začne vedno močneje pihat oz. ogrevat kabino.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

lizard napisal/-a:No saj če imaš vklopljeno na Full Auto, potem tako krmili to tudi sama elektronika. Se pravi, da ti do neke temp. hladilne tekočine piha minimalno, potem pa ko se le ta dovolj ogreje začne vedno močneje pihat oz. ogrevat kabino.
Za tako delovanje je že funkcija "Auto" dovolj...

Ne glede na to, da temperatura motorja niha med 80 - 90°C, more kabino normalno ogrevati. Res pa se ob tem nihanju pozna pri ogrevanju v notranjosti, vendar minimalno.
Pri meni je včasih prevroče že takrat, ko imam klimatsko naravnano na 17°. Imam občutek da bolj ko je zunaj mrzlo, bolj greje. Pa vi?

PS: Klimatsko imam vedno v "Auto" poziciji...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Tudi jaz imam vedno na avto (večino časa) ali ful avto, pa deluje odlično: ko je motor hladen piha z minimalno hitrostjo ventilatorja, ko pa se se motor segreje pa začne hitreje pihat topli zrak.
Res pa je, da se mi motor (bencinski) gotovo precej hitreje ogreje kot dizelski (vsaj če primerjam s svojo bivšo 156 jtd).
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Ne razumem zakaj si ljudje pri naročanju 159 ne omislijo dodatni grelec ki stane drobiž in ti solidno greje avto že čez par kilometrov.
Uroš
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

Uroš napisal/-a:Ne razumem zakaj si ljudje pri naročanju 159 ne omislijo dodatni grelec ki stane drobiž in ti solidno greje avto že čez par kilometrov.
kje pa je ta dodatni grelec? ker men se kr hitro ogreje...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Uroš napisal/-a:Ne razumem zakaj si ljudje pri naročanju 159 ne omislijo dodatni grelec ki stane drobiž in ti solidno greje avto že čez par kilometrov.
Moja 147 ga ima, ne pomaga prav veliko ko je zunaj -20...
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ko je -20 vsaj malo zagreje brez njega si po mestu v zmrzali najmanj pol ure :D
Uroš
Odgovori
  • Informacija