Počen vijak med kolektorjem in motorjem

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

bomber111 napisal/-a:tudi jaz imam pocen vijak. mislim da je avtor te teme zelel pomoc od forumasev, ne pa nasvetov na pamet. tisti ki veste koliko je dela s tem ne govorite o nategih o preplacilih. jaz bom dal popravit k lokalnem majstru, ki pa ni nic slabsi od mehanikov pri pooblascenem. ce bom prisel okrog 200 eurov skoz bom zadovoljen.
Dej preber celo temo pa ne hamlej ti na pamet...


Ja dela je veliko, vijaki in dihtunga so drobiž. Ampak to pomeni da ti na pooblaščencu šraufa 10 ur da ti vzame 300 eur+ .

Moj avto je bil zrihtan v 6 urah, z menjavo sprednjih zavor in paken vred, pa je delal en človek na njem....
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Iz lastnih izkušenj.
Pri 166 2,4 JTD 20V gre pri nekaterih vijakih brez razdiranja, (kotni pnevmatski vrtalnik) Sam sem si naredil vodilno pušo dožine 30 mm za v luknjo kolektorja fi10, ter vanjo zvrtal 6mm luknjo, tako imaš vodilo, ki ti zagotavlja, da bo povrtan vijak, ne pa glava :) V najslabšem primeru je treba vzet ven kolektor. Pri 159 2,4 pa ni šans brez podiranja celega spednjega konca ( odbijač, hladilniki, vezna..). Jaz sem se z 166 vozil pol leta 20kkm. ker je malo piskalo.Potem se zamenjal vijak, ampak še vedno ni bilo dobro, v tem času je zvilo kolektor. Rešitev ravnanje kolektorja. Definitvno ni dobro predolgo vozit, če je vijak odtrgan. Od 2009 napej imajo 159-ke daljše vijake in pušo med matico in kolektorjem, kar naj bi zagotavljalo bolše "dihanje". Tesnilo je iz pločevine (3 slojno). Sam ga nisem menjal, ker je bilo kot novo. Moje mnenje je da lahko razdreš sam, če veš kaj delaš. Kdor ni vajen šraufanja lahko naredi več škode kot koristi. Ampak to je itak zmeraj tako :)
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Evo pa je tut pri meni poču vijak na kolektorju. Bol ko sm dodajal gas bol je ''žvižgalo/cvililo''
Zaradi tega ga je tudi zvilo za 1-2mm. Zamenjalo se je pa kar vseh 10 vijakov.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Denis 159 napisal/-a:Evo pa je tut pri meni poču vijak na kolektorju. Bol ko sm dodajal gas bol je ''žvižgalo/cvililo''
Zaradi tega ga je tudi zvilo za 1-2mm. Zamenjalo se je pa kar vseh 10 vijakov.
Koliko pa je tebe stalo to popravilo? Si popravljal na uradnem servisu?
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

160€ S tem, da mi je zamenjal še zračni filter. Peljau sem ga pa mojstru na dolenjsko(otočec).
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jeršin :?:
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Denis 159 napisal/-a:160€ S tem, da mi je zamenjal še zračni filter. Peljau sem ga pa mojstru na dolenjsko(otočec).
Vauuu, to je pa ogromna razlika v primerjavi s ceno, ki so mi jo zaračunali na uradnem. Meni so napolnili še klimo, a kljub temu je razlika med 160 in 600 ogromna :(
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Miholl napisal/-a:Jeršin :?:
Ja on, vedno vozim k njemu.


Res, da je dosti dela ampak 600€ #-o
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

To bi moral bit vpoklic, ker tole je fabriska napaka! Cist alfi podobno! #-o
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Na 159 1.9 JTDm (150KM) sem imel isto počen vijak na kolektorju. Bilo je pa že neki časa nazaj in še druge stvari so se delale, tako da cene ne znam povedati. Je pa bilo potrebno razdreti cel prvi konec.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Creed napisal/-a:To bi moral bit vpoklic, ker tole je fabriska napaka! Cist alfi podobno! #-o
Zagotovo, to sem jim tudi povedal, a samo skomignejo z rameni.
Za vpoklic so zagotovo še zadnji mehanizem za odpiranje okenj, volanska letev ...
Bo z naslednjo generacijo Julije boljše, upam.
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Tud pri meni že nekaj časa piska in sem se odločil, da menjam.
Zdaj pa težava: na pooblaščencu so mi rekli, da moram menjati sesalni kolektor (cena 700€) :roll: , plus 2dni dela (cca.400€). To mi je ful veliko denarja. Sem malo spraševal okrog, pa so mi rekli mehaniki, zakaj novi kolektor? Da ta ali poči ali pa zvije vijak/e. In da novi skoraj nikoli ni potreben. Pokličem na servis, in mi začnejo omenjati da imam baje neko loputo zlomljeno na temu kolektorju, da zato? Ali je to možno, se to sploh vidi brez da razstaviš? Me hočejo nat... :evil:
Život je takav, čupav i dlakav, glup i zajeban a samo je jedan!!!
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Tvoji mehaniki govorijo o različnih stvareh - pooblaščenec o sesalnem kolektorju, ostali pa o izpušnem kolektorju.
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Če sem jaz prav razumel, če avto žvižga, je sesalni kolektor? A ma ta te lopute??? Se avto zaganja, mu nihajo obrati? In še vedno isto vprašanje: se te lopute, če se zlomijo to vidi brez da se avto razstaji?
Život je takav, čupav i dlakav, glup i zajeban a samo je jedan!!!
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Če ti piska je sigurno izpušni, sem pred kratkim menjal vijake.
Odgovori
  • Informacija