Čuden zvok: Volanska letev / Tuljenje servo črpalke

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

Nekaj dni nazaj se mi je pri obračanju servo volana začel pojavljati zelo čuden zvok, servo volan je normalno mehak vendar pri obračanju zelo čudno ropota, ne cvili ampak je zvok kot bi nekaj drgnilo in iz posode za servo olje, olje teče ven. Ali je možno da je problem samo z posodo za servo olje in tesnilom al je šla servo pumpa??
Teenage angst has paid off well, now I'm bored and old....
Uporabniški avatar
RooooK
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: Če Nov 01, 2012 11:39 pm

To je menda znana napaka 159. Ce je posodica ok, ne pusca oz se ne delajo mehurcki v tekocini, se naredi samo zamenjava servo tekocine. Rdeco se zamenja za zeleno(tekocino- selenia) in potem je vse ok. Na volanu se lahko obcutijo tudi vibracije, ko se stvar odpravi, vse deluje bp.

Sem danes govoril s serviserjem in vceraj malce raziskoval po yt in sem naletel na iste odgovore. Se pa vsaj pri meni stvar preneha ko zunaj ni taksnega mraza, kot ga imamo npr.danasnje jutro
Sanja147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: So Dec 29, 2012 12:22 am

Zivjo, sem nova na forumu in mam problemček z mojo alfo 147 letnik 2007, ki ima podobne probleme kot jih opisujete, pa me zanima če je to to ali kaj drugega. Vglavnem čisto brez opozorila se mi je en dan ko sem prižgala avto, začel čudno oglašat, volan je postal zelo težek za obračat, zato sem preverila količino olja za servo volan, ki ga je bilo seveda premalo zato sem ga dolila, pa nič ne pomaga,še slabše bi lahk rekl, ker sedaj opažam,da pušča, pa še mehurčki se delajo v olju. Ali to pomeni da moram celo servis pumpo zamenjat ali kaj drugega..pa če kdo ve koliko približno pride. Mogoče se vam zdijo vprašanja smešna, sam priznam sm ženska in se nerazumem preveč v avto :)
Uporabniški avatar
RooooK
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: Če Nov 01, 2012 11:39 pm

Treba bo zamenjat posodico za olje in zadeva bi mogla biti resena
haodian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jan 02, 2013 4:26 pm

ni nujno da posoda pušča..lahko ti tudi na volanski letvi pušča :S
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Servo črpalka (volanska pumpa) piska (oddaja neprijeten zvok). Mehanik je zamenjal olje in posodico vendar napaka ni bila odpravljena. Črpalka ima prevelik pretok, ker ko z roko stisneš dovodno cevko do polovice črpalka neha piskat in deluje normalno.
Ali je potrebno zamenjat črpalko?
Ali bo sploh boljše če bo zamenjana?
Vaše izskušnje?
Vaši nasveti?
Hvala.
če je bila tema že odptra prosim za link, samo, če je bila za omenjeno piskanje, ne o volanu nasplošno.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Lp.. Mene pa zanima kje ste kupovali to posodo za servo olje? Ker danes sem klical na original servis in mi je rekla da stane okoli 80e..
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Aja, mam pa alfo 156 2.4 jtd
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Falil si temo, najdi podforum za 156. Ta je za 159/brera/spider.

Lp
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Vem to, samo sem vseeno mislil če kdo slučajno ve :)
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Evoga zamenjana servo črpalka ampak ni nič boljše. mehanik pravi, da so na volanske letvi nekakšni ventili, ki spuščajo olje čez in ne delujejo vredu, zato ima črpalka prevelik pretok.
prosim za odgovore
Ali se dajo popraviti samo ventili?
kako dolgo se z omenjeno napako lahko vozim? (volan normalno deluje, le ko odprem pokrov motorja se sliši piskanje servo črpalke)

Hvala.
klemen.s
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Avg 06, 2012 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

evo pa je tud meni pred dnevi začela tulit "servo črpalka", nenormalno tečn zvok ob obračanju volana, nekaj takega ko da bi mel poln kuferam čmrljev.. Tak daleč je prišlo, da me je blo celo sram babe vozit v avto :D

No pa sem včeraj prišel domov, vzel trinajst kluč in odmontiral posodo za olje, v kateri je beli tulec odstopil in ropotal po posodi. Danes šel na petrovčiča in jo naročil, medtem ko pa čakam na posodo pa sem eksperimentiral in namontiral posodo od 155ke.. kaj naj rečem, po prvi tesni vožnji avto ko novi, nič več ne tuli, tudi volan mehkejši, skratka super.. Komaj čakam na posodo :D
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Evoga niso našli napake. Še enkrat opišem cel postopek. Servo črpalka tuli oz. daje zvok, ki se sliše če stojim pred avtom ali če odprem pokrov motorja. Menjana posodica za olje in olje, servo črpalka še vedno tuli. Če stisnem ceko za dovod olja (sesalno) nekje do polovice servo črpalka neha tulit #-o :evil: :cry: :( .Naslednji korak menjava servo črpalke, nič boljše še vedno tuli. Naslednji korak, avto peljem k mojstru za servo volane. Ni mu jasno zakaj tuli, pravi, da ni nič narobe z volansko letvijo, tudi olje in posodica sta v redu. Čudimo se svoku in ugotavljamo kaj bi lahko bilo narobe; ali je problem v kakšni cevi, resonanci v cevi ali črpalki. Na koncu me delno potolaži, da naj se vozim ker ni nič narobe v avtomobilo pa tako ni slišat zvoka tuljenja. ko bo kaj crknilo bom pa tako in tako opazil.
Aja, v novejših modelih je nekakšna varjabilna servo črpalka, pri kateri se pretok olja pri višjih obratih zmanjša in da je mogoče zaradi tega ta zvok.
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

Katero olje ste dolili po menjavi posodice?
Navaden rdeč ATF, ali tutelo GI/R, ki je draga kot ***?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

tutelo GI/R
Odgovori
  • Informacija