Čuden zvok: Volanska letev / Tuljenje servo črpalke

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
jetam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Okt 24, 2010 7:30 am

Zdravo,

Meni je sredi dopusta 700km od doma začela tuliti servo črpalka (kar zelo očitno in živceparajoče :)). Sem se pripeljal domov, šel na Triglav po novo posodico za servo olje, jo zamenjal in se že 3 mesece vozim brez problema.
jetam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Okt 24, 2010 7:30 am

Aja... posodica me je prišla 35€. (alfa 159 SW, 150KM, letnik 2007)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Lahko bolj natančno razložiš kako je cviljenje servočrpalke povezano z posodico za olje?
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

mene tudi to zanima...ker na servisu tudi ni ugotovil kaj bi bilo...

sicer jim pa jutri pustim avto tam za en tedn,ker ga ne rabim pa bom videl kaj bojo rekli...drugac bom pa tudi jaz reskiral 35eur za posodico

so mi pa zadjic povrdli da je bla letev menjana ze marca 2008...takrat je mel avto cca 40k km
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A ni pred časom nekdo omenjal nekakšnega sita v tej posodici, ki se zapaca?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sicer tale post ne bo ravn hudo koristen, ampak bratranec je na svoji ravno tako zamenjal posodico. Na servisu, na Hrvaškem, kjer dela, baje vedo za neko hibo in jih zato menjajo (domnevam da se gre ravno za to cviljenje). Mi je pa res čudno, da pooblaščenec pri nas ne ve nič o tem. Žal ga nisem spraševal za podrobnosti.
jetam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Okt 24, 2010 7:30 am

Na alfaowner forumu sem zasledil temo povezano s tem. Žal nisem mehanik in se bolj malo spoznam na te zadeve zato težko rečem kako je to povezano s tem ima pa posodica menda nek ventil, ki se "zapaca". Zato sem posodico zamenjal, kljub temu, da nisem vedel ali je to razlog ali ne. Raje 35€ za to preden nova servo pumpa. Menjava pa ni kaj preveč komplicirana, če le nimaš dveh levih rok.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Plastika ( FILTER) v obliki tulca se sname iz povratne cevi sistema. To potem povzroči penjenje olja, ter nadležen zvok pri obračanju volana. Je pa to znana napaka, reši jo zamenjava posode. Upam da imajo novejše posode bolšje rešeno pritrditev tega filtra.
khallan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 12:48 pm

Lep pozdrav. Ze dolgo prebiram vas forum, zdaj pa imam tezavo tudi jaz. Danes sem se pred domom ustavil (avto je bil se prizgan) in mi je pod pokrovom nekaj "zarozljalo" (cca 2 sekundi). Avto je delal normalno samo servo volan ne. Je to lahko servo pumpa, volanska letev,...??? Je pa 156 2.4 jtdm (180000km). Upam da nisem zgresil teme.
matej159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Sep 25, 2011 12:54 pm

evo, pa je še meni začelo brenčati...v posodici je olje pod minimumom in je kot kokakola =) uglavnem peni se...

kolk se je pa varno vozit zdej s tem?? cirka 100km mi ne uide preden pridem do mehanika...??!!

ali bi bilo bolje če na pumpi kupim kako olje, da ga dolijem?! namreč..prazniki so in nimam druge rešitve!
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Če je pod minimumom definitivno dolij do max.!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Mogoče ima šipka označeno za 20 in 90 stopinj kje je min in max, tako da preveri še to, predno dolivaš.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
matej159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Sep 25, 2011 12:54 pm

kupil ATF-a na petrolu in dela kot urca. niti najmanjšega šuma več. upam da tako tudi ostane (tok tok tok) :D

še nekaj...kolkrtolko sm se potrudu, da je na pravem nivoju, a me zanima, kaj se zgodi, če je malo čez maksimalni nivo??

aja..pa še nekaj...zakaj sploh pride do porabe olja...kam gre?? kaj je vzrok??

Lep pozdrav!!!
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Mogoče ti kje kaj pušča?
Servo olje ne more kar tako izginiti!
matej159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Sep 25, 2011 12:54 pm

saj to je hec..ker je avto vedno parkiran na istem mestu! in bi se pomoje videl flek! kljub spodnji zaščitni plastiki bi se ob taki količini izginulega olja (cca 1,5dcl) moralo nekje poznati! zanimivo pač... no kokrkoli! sam da bo laufalo ;)
Odgovori
  • Informacija