Avtomatski menjalnik / Q-Tronic - Vzdrževanje

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Na hitro ... Če ne boš menjal olja boš imel prej ali slej težave z menjalnikom.
Proizvajalec sicer ne predvideva menjave olja. Kasnejša priporočila tovarn so bila na 90000km, ko so seveda videli, da pri 150000+km zadeve crkujejo.
Jaz na vsake tri menjave (15000km) motornega olja menjam (torej 45000km) tiste 3 litre, ki iztečejo ven in to je bilo npr. ravno dva tedna nazaj in dela OK.
Ne vem kako je pri tvojem, ampak filter je dobro skrit v ohišju menjalnika in ni dostopen od zunaj, tako, da moraš podreti precej stvari in potem ponovno tesniti pokorove.

Pomembno je pravo olje in ustrezna količina, sicer adijo menjalnik in sledi obnova !!!
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Meni je pa sedaj ene parkrat kar šlo čez rdeče polje obratov nato pa prov močno cuknil in premenjal.
To se mi naredi, ko hočem malo hitreje speljati pa vse do tretje prestave. Ponovilo se mi je to kakih petkrat v štirih mesecih.
Ali je imel že kdo takšne probleme. :(
AR ruls
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

gregork napisal/-a:Meni je pa sedaj ene parkrat kar šlo čez rdeče polje obratov nato pa prov močno cuknil in premenjal.
To se mi naredi, ko hočem malo hitreje speljati pa vse do tretje prestave. Ponovilo se mi je to kakih petkrat v štirih mesecih.
Ali je imel že kdo takšne probleme. :(
Sem dobu odgovor od glavnega mehanika pri servisu Podboršek v Kranju.
Odgovor je bil: da je to normalno in če ga pritisneš do konca spustiš malo gas in prestavi normalno. Takoj sem sprobal in vse ok.
Če je pa v sport programu se pa to ne dogaja, kar je tudi res.
Evo nič narobe =D> :roll:
AR ruls
klo_gregy19
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: So Nov 19, 2011 12:17 pm

Informacija iz prve roke, pred sladbim tednom sem imel avto na servisu in mi je menjal tud olje+filter v menjalniku, vse skupakj me je prišlo 110€, mehanik je tud reko da je bilo olje v dobrem stanju in nebi bilo potrebno menjati... prevoženi kilometri so pa bili okol 150.000
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Večina proizvajalcev avtomobilov navaja, da se olje ne menja, ker seveda polsedično prej crkne in imajo biznis. Vsak, ki popravlja avtomatske menjalnike, ti bo svetoval, da menjaj. Logično je, da se olje v avtomatskem menjalniku menja.Moj predlog je menjava na 60000km . Olje se dobi za 20€/L. Torej cca 60€, kar je v primerjavi z novim za 6k€ ali rabljenim, kjer ne veš kaj si kupil, drobiž. Bistveno pa podaljšaš življenje menjalniku, če medtem, ko stojiš prestaviš v N, ne pa v D ter poleg tega držiš bremzo, ker se lamele brez veze trošijo. Je pa življenska doba seveda zelo odisna od tega ali voziš po mestu in stojiš vsakih 10m, ali pa imaš relacije.
Odgovori
  • Informacija