JTDm cuka med 1500 in 2000 obrati

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
jurgen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Apr 15, 2013 1:10 am

Tudi pri moji 1.9 150hp (2007) se dogaja to hudičevo cukanje. Avto sem kupil pred kratkim in mi je bilo s strani prodajalca naročeno, naj se zglasim pri Zegi, kjer mi bodo v sklopu reklamacije brezplačno zamenjali EGR ventil in da bo potem cukanje izginilo. Včeraj so mi potem dali nov EGR ventil in na poti domov nisem čutil cukanja... Nato pa ko sem se naslednjič peljal z avtom, je bilo cukanje spet prisotno #-o

Sem klical nazaj na servis in so se izjemno čudili, kako je to možno...mi je šef naročil, naj se še 1 teden vozim in da vidim, če bo kaj boljše.. govoril je o nekih parametrih itd, in če ne bo kul - naj pridem spet nazaj.

TribesMan in ostali...kakšen komentar na to?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Čez en teden ne bo nič drugače kot danes... bodi brez skrbi... EDC16 nima nobenega "učenja" parametrov... tako da je problem nekje drugje.

Pri 16V še nisem reševal teh problemov, lahko da je isto kot pri 8V... samo bi moral probat.
jurgen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Apr 15, 2013 1:10 am

TribesMan, veš, da je to cukanje v zadnjih dneh kar izginilo in ga ne morem (ne pri mrzlem, ne pri ogretem) več reproducirat? Kako je to možno, ne vem... svašta. Vem pa, da bo enkrat ziher spet začel, in nato ko bom hotel zrihtat bo spet nehalo. Tipično italijansko :D
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Si vmes tankal?
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
jurgen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Apr 15, 2013 1:10 am

Ja. Ampak sem tudi takrat, ko je cukalo, večkrat tankal na različnih črpalkah.
nejcnm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 16, 2013 1:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Tudi jest imam probleme s cukanjem nekje pri 2200 obratnih pri nežnem pospeševanju ar 159 sw qtronic . Sem iz Novega mesta....A je možen kontakt s Tribesmanom.....tel na zs
Zadnjič spremenil nejcnm, dne Sr Sep 04, 2013 9:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Drugič kar pošlji ZS, sej ne grizem :D
nejcnm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 16, 2013 1:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

evo poslal...hvala
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

nejcnm, poročaj kaj bosta ugotovila, ker imam podobno težavo. Sam imam sicer 159 2.0 JTDm SW z ročnim menjalnikom - po navadi opazim, da malo cukne na nekaj več kot 2k RPM pa še to ne vedno.

Sem se s tribesmanom že pogovarjal, vendar se še nisva dogovorila za pregled, ker se še odločam za čipiranje :) Rad bi pa to vse skupaj naredil, da ne bom tratil njegovega časa ...
nejcnm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 16, 2013 1:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Po pogovoru s Tribesmanom, ki je mnenja , da v Računalniku izklopimo EGR...kar sem prejle storil pri tunercu v Novem mestu...zapeljal sem se do Krškega in nazaj in ni nobenega cukanja....bom še nekaj dni testiral pa bomo vidli. Aja Egr ventil sem menjal lani Februarja na pooblaščenem servisu ....Še poročam.
nejcnm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 16, 2013 1:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Po prevoženih cca 500 km cukanja ni več....avto sem vozil počasi ,hitro, na vse mogoče načine tako , da grem z veseljem na vožnjo.
Izključili smo EGR ventil v možganih avta po nasvetu Tribesmana.....Hvala za nasvete.
nejcnm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 16, 2013 1:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

...
joly
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Nov 21, 2013 7:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prebold

Tudi meni se dogaja to cukanje pri 1500 obratih, ko je motor hladen, po prevoženih 15-20 km pa se cukanje neha. Avto pa je 159 2.0 jtdm. Pomagajte z nasvetom kako ste to rešili na teh motorjih. Ali se da izklopit (blokirat) EGR na euro 5 motorjih in kaj s tem pridobim oz. izgubim.
joly
Gothmog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Sep 04, 2011 1:50 am

Meni je tudi moja 2.4 JTDm cukala kadila skratka umirala, dokler ni spoznala Tribesmana! :D
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

vcasih ta cukanje resi ze zamenjava zracnega filtra
Odgovori
  • Informacija