159 2.4 JTDM prosim za pomoč!(se je pregrela,drugi dan..)

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Orelm76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 8:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Včeraj sem se vozil po AC in sm opazil da kazalec temp raste..nato sporočilo da ustavim in sem...Ko se je ohladila sm naredu se par km do doma.(sem bil na avtocesti na zelo nevarnem odseku..) Aja imam 159 2.4 jdtm...Danes sm prišel v avto in bum,baterija je prazna..(avto ni zaribal..)
Nato sm doma opazil,da je hlladilna tekočina skoraj prazna(nism gledal se k sm servis pred kratkim naredu???!!!)
Ali ve kdo kaj bi lahko bilo narobe,vodna črpalka,kak jermen,??
lp Matej
Orelm76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 8:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Cenil bi vsak nasvet...By the way sm opazil,da imam 10W olje not,po servisu...a ni 5w 30 boljsi,zaradi DPF filtra? Nevem kake izkušnje mate vi,vendar jaz sm razočaran z Avtoplus servisom.Pozna kdo v Kopru dobrega serviserja?Po možnosti tudi ličarja...

lp Matej
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Gor imaš plastični čep na posodi za vodo , ki jih rado ven meče zato ti je hladilna tudi zginila čep je par evrov
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Lahko ti je hladilnik vode šel, ali pa kakšna cevka..je kaj antifriza kje?
Orelm76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 8:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Ubistvu je bilo skoraj prazno ja..tekočina..Samo danes,nevem lahko da je slučaj,da je tudi baterija šla..Čep je gor..Sem pa enkrat šel čez nov ležeči policaj in je kr udarlo:(
Mogoče je hladilnik..ma to bi lahko kasko uveljavil če pušča ne..
Sem pa videl znake,antifriza ko meče ven hladilno tekočino ko je prevroče..
Najboljše da pokličem avtovleko verjetno in da se ne igram sam ne?
lp
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Jaz bi na tvojem mestu nalil antifriza toliko kot je treba in ko bo avto segret na delovno temperaturo počasi zapeljal do mehanika. Odvisno kako hitro ti pobira vodo, meni jo je npr. 3 deci na 500 km, ko je bil hladilnik fuč, se je pa videlo kje pušča, ker se je para kadila iz hladilnika. Še vedno lahko potem par kilometrov od doma pokličeč vleko (btw itak te pride zastonj, ker če imaš alfo, potem imaš tudi asistenco ali članstvo amzs :mrgreen: ), če ti ne bo uspelo dolivati do mehanika.

Ko sem jaz pri sebi iskal vzrok puščanja, preden se je začelo vidno kaditi iz hladilnika, sem izvedel da je lahko čep na posodi, hladilnik, cevke in v naslabšem primeru dihtnga na motorju.

Kasko pa mislim da ne bo kril hladilnika...
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Glede servisa...najboljše (beri najcenejše) je, če si najdeš kakega dobrega popoldanca, drugače pa pooblaščen servis AR in vedno stat zraven ko se dela. Za rezervne dele pa telefon in klicat naokoli, če tvoj serviser npr. pri anetu, herkulesu, ipd nima dobrih rabatov.

Jaz avta ne pustim več nobenemu, ker sem iz različnih koncev slišal preverjene informacije, kaj se na servisih dogaja. Moj popoldanc, zaupanja vreden, je pa malo predaleč, bolj na štajersko že vleče. :wink:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Orelm76 napisal/-a:Cenil bi vsak nasvet...By the way sm opazil,da imam 10W olje not,po servisu...a ni 5w 30 boljsi,zaradi DPF filtra?
Ni fora v tem da je gradacija 5W-30 za DPF-je, ampak da olje mora zadostiti C2/C3 standardu (standard za čistost olja), v splošnem so to ponavadi olja 5W-30 ali pa 5W-40. Sicer pa smo to že večkrat zapisali na forumu.

Če imaš notri zdaj 10W-xx olje je to sigiurno narobe in čim prej menjaj, ker to olje sigurno ne zadosti C2/C3 standardu in tako ni primerno za DPF.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Orelm76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 8:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Uglavnem groza!So probali in zgleda nima dovolj kompresije!! zjojkal se bom :(
Motor bodo odprli in pogledali..Šele pol bodo videli,će je šla glava ali bati..Ali prodaja kdo glavo ali bate za alfo 159 2.4 jtdm..In razlog??Zgleda da je padel en šrauf in je antifriz puščal...Samo za razstavit je ene 200 do 300 eu..krneki no..jok
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A ni eden na forumu že imel luknje v batu na tej mašini???
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

za jtd ne vem, se je pa odkrusil na 3.2 na breri
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

ramo napisal/-a:A ni eden na forumu že imel luknje v batu na tej mašini???
To sm tud jaz prebral tuki gor že kar nekaj časa nazaj,pa mislim da jo je kupil pri avto Cerar!
slavko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: So Jan 16, 2010 6:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Raka

Orelm76 napisal/-a:Uglavnem groza!So probali in zgleda nima dovolj kompresije!! zjojkal se bom :(
Motor bodo odprli in pogledali..Šele pol bodo videli,će je šla glava ali bati..Ali prodaja kdo glavo ali bate za alfo 159 2.4 jtdm..In razlog??Zgleda da je padel en šrauf in je antifriz puščal...Samo za razstavit je ene 200 do 300 eu..krneki no..jok
Kot prvo, bi jaz avto odpeljal do pravega mojstra, da ga pregleda in ugotovi pravo diagnozo...ne pa, da nekdo kar neki odpira...ne vem...samo razmišljam..
Orelm76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 8:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Peljal sm ga pooblaščenemu serviserju...Sej so dali tudi na računalnik..
Orelm76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 8:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Sem prov vedel 2000.eu stroškov...Je včeraj klical..Danes bom zvedu kaj je vse šlo..In takoj sem ustavil ko je pokazalo znak..jok
Odgovori
  • Informacija