Imam problem! :(((

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

gregas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 09, 2011 6:50 pm

Žvijo!
teden nazaj sem kupil alfo 159 2.4 jtdm. po nekaj dneh so se začeli pojavlati problemi...
avto se v 5 in 6 prestavi ustavi na 3000 obratih, začne se tresti, kot da bi bila nekakšna blokada, v vseh drugih prestavah vleče normalno.
prav tako mi je čuden pojav da ko avto ugasnem se začne cager za turbino tresti, po nekaj sekundah preneha. isto naredi ko dam kontakt.

če je kdo imeu podobne probleme ali če ve kaj bi lahko bilo narobe naj mi prosim pomaga.

hvala
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Mislim,da ti bo najlažje pomagal kakšen dober serviser,da boš sploh vedel pri čem si!
Ti pa nisi imel ravno sreče z nakupom! A nisi pred nakupom nikogar vzel s sabo ki se spozna da malo pregleda avto?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Reklamacija, če je bil nakup preko hiše. Drugače pa nosiš stroške sam.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

gregas napisal/-a:Žvijo!
teden nazaj sem kupil alfo 159 2.4 jtdm. po nekaj dneh so se začeli pojavlati problemi...
avto se v 5 in 6 prestavi ustavi na 3000 obratih, začne se tresti, kot da bi bila nekakšna blokada, v vseh drugih prestavah vleče normalno.
prav tako mi je čuden pojav da ko avto ugasnem se začne cager za turbino tresti, po nekaj sekundah preneha. isto naredi ko dam kontakt.

če je kdo imeu podobne probleme ali če ve kaj bi lahko bilo narobe naj mi prosim pomaga.

hvala
Z podobnim problemom se srečuje veliko lastnikov 159.
Najprej preveri EGR ter posledično če ti normalno potekajo regeneracije DPF filtra.
Potem preveri nivo olja, da ni čez MAX na šipki.
V najslabšem primeru so se ti zapackali izpušni ventili, posledična menjava le teh.
Trenutno je moj avto pri Zegi, kjer rešujejo zadevo z zadnjo varjanto #-o
Je pa v dobri družbi še ene 2.4..... Zega pravi, da je bila to napaka na letnikih 2006.

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. aja, pa pozabil si napisat, da ti avto kadi, kot bi bil brez DPF filtra verjetno ne....
Slika
gregas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 09, 2011 6:50 pm

Nism meu neke velike sreče ne. avto je že pri serviserju, za piko na i sm zvedu da še ni vidu glavnega servisa, ima pa 150 tisoč.
tudi če bi imeu kazga k se spozna nebi mogu vedet da bo to začel delat, avto je drugače kot iz škatlice, brez ee same praske, podvoznje kot novo notranjost brez pikice...
gregas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 09, 2011 6:50 pm

sory ampak nism nek poznavalec, mi lahko poveš kaj sploh je ERG? glede regeneracije DPF filtra sem že nekaj brau tle, tko da vem mičken zakaj se gre:)
drugače pa avto ne kadi pretirano oz ful malo
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tvoj avto nebi smel kadit popolnoma nič, ker ima DPF...

Če kadi, potem je verjetno nekaj narobe z EGRjem ali MAFom. EGR je ventil za recirklulacijo izpušnih plinov... MAF je merilec pretoka zraka.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Če si kupil preko hiše preprosto reklamiraj, zahtevaj vračilo kupnine. Zakaj bi sam nosil stroške, veš da ti je nekdo probal zjebani uvoženi avto iz Italije... Delajo pa vse možno s temi zadevami :D
minime
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Po Okt 27, 2008 6:09 pm

ziga22 napisal/-a:Če si kupil preko hiše preprosto reklamiraj, zahtevaj vračilo kupnine. Zakaj bi sam nosil stroške, veš da ti je nekdo probal zjebani uvoženi avto iz Italije... Delajo pa vse možno s temi zadevami :D
oziroma pohvali se kje si kupil :?
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ja to tud mene zanima!
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Tudi ce je avto bil kupljen od fizicne osebe, po varjanti "videno-kupljeno", imas 6 mesecev casa, da ga reklamiras/vrnes, v kolikor napake/problema nisi povzrocil sam.

Posvetuj se s prodajalcem in mogoce se s kaksnim odvetnikom. Jaz se na tvojem mestu ne bi ukvarjal s tem, saj si avto kupil da se bos primarno vozil in ne servisiral/odpravljal napake...
gregas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 09, 2011 6:50 pm

zdej kar je je, avto bi šel v vsakem primeru na servis ker ne zaupam nobenmu ki prodaja, sploh če ga ne poznam.
na avto sem zmontiral nove gume in h&r fedre, dela se še velik servis tako da se mi ga ne splača reklamirat, bilo pa bi pač fajn da prodajalec da pou za servis za katerga se je zlagu da je že biu narejen!!!
bomo vidl kako bo po servisu, upam da bojoo zgoraj navedene napake odpravljene :?
sebastjan_b
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: To Jun 21, 2011 9:03 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kot opisano imam tudi jaz podobne težave. Avto je 159 1.9 Jtdm 150. Napisalo mi je have engine checked in ko sem vozil se je obratomer ustavil na 3000 obratih (tudi v 1. prestavi) vleče nikamor (kot bi imel 50 konj) vendar nič ne ropata in ne trese. Ko sem avto ugasnik in prižgal se vozi normalno še vedno pa gori lučka za motor.

pomoč plisssss
sebastjan_b
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: To Jun 21, 2011 9:03 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

še en popravek. Sem še 1x probal in avto vžgal opozorilo gori vendar se pelje normalno. Naredim krog po obvoznici vse ok. Pridem zopet na cilj parkiram in za hec še 1x štartam in napaka se je vrnila. In tko na vsake toliko vžigov. Dela ne dela dela ne dela........
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Potreben je priklop na tester, da javi računalnik, kje točno je napaka. Nato jo samo še odpravite, zbrišete in gasa naprej.
Odgovori
  • Informacija