Odstranitev DPF filtra - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Hvala si bom shranil to temo, pa ko bom rabil, bom še kaj vprašal. Vidim pa, da bo dosti dela. :) Še najdt enga auspuharja, ki bo to dejansko naredil hehe.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če cev kupiš je dobre pol ure dela za menjavo...

Če hočeš kej custom je pa do 2 ure, če je človek vajen dela...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ja sam predvidevam, da na tehničnem znaš imet probleme, če imaš samo cev gor? Se mi sicer zdi, da za moj model 147 JTDm pri nas se ni prodajala s DPF filtrom tako da nebi smelo bit problema ali pač?

Kaj točno misliš s tem custom?

Jaz sem si predstavljal, da se DPF filter da dol v celoti, da cev, preprogramira računalnik in to je to.

Sepravi bi mogu do enga mehanika, da mi to gor naštela, potem pa recimo do tebe TribesMan da preprogramiraš BC?

Koliko se pa ponavadi chipa, tam ene 140KM? Predvidevam, da so deli isti kot od 150KM verzije tko da nekih problemov nebi smelo bit z raznimi sklopkami in vztranjiki ipd?

Vem, veliko vprašanj, ampak če se spravim neki takega delat, rad vem o tem čimveč.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

1.Kupiš cev in jo zamenjaš sam ali pač plačaš enmu, ki ima dvigalo. Dela je pol urce, če se vsi vijaki lepo odtisnejo.
2.Zmeniš se s tribsom in vmes se voziš čim manj.
3. Shraniš filter, če bo kdaj kaj drugače. Trenutno še ne poznam primera, da bi težili na tehničnem. Če kdaj bodo, bomo pa pač za 1 urco dali filter nazaj gor.

p.s. Omenil si, da se boš sedaj vozil bolj na kratke fure. Priporočam ti,da malo popraviš še egr, pa še počipaj skrati,saj niso velike pare.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Kaj točno se pa more popraviti pri EGR ventilu?

Koliko je to vse potem prbližno? 600€? :)
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja če boš peljal kao profi tunerjem. Drugače pa mnogo manj. Za točeno ceno pa vprašaj tribesa. V 10.000 km se ti bo približno povrnilo :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Aja zmeraj pozabim povedati,da se z leti kar nekaj prihrani tudi na olju. Preverite kakšne so cene low saps olj in navadnih. Odstranitev teh eko jebalic je več kot dobrodošla. Pa če tudi gledaš na stvar samo finančno.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Z cev-jo je pri meni postal zvok lepši, bolj globok, sploh če držiš avto na okoli 2000rpm lepo doni (je pa res da je mašina 2.4). Glede glasnosti pa ne vem ali se je povečala ali ne, ne opazim bistvene razlike.

Avto je postal mnogo bolj odziven in poskočen, z posegom v EGR (predvidevam da je to popravilo) se je nehalo cukanje in nasploh je vožnja pri nizkih obratih MNOGO bolj prijetna. Poraba se je zmanjšala za slab liter, z mirno nogo še več. Cena 600€ je pa pretirana. Lahko kaj najdeš za pol toliko.
rokson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 18, 2008 9:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmartno ob Paki

No, jaz sem že naredil 1 tank brez DPF filtra. Pridružujem se vsem prednostim, ki so jih ostali navedli.

Uredil sem si pa na način. da sem kupil rabljen DPF filter na katerem sem odstranil samo notranji filter "DPF mrežica", tako da izgleda kot original.

Ker mi je ostal en DPF filter viška, ga prodajam.
več na http://www.bolha.com/izpusni-sistemi/dp ... 1282002116
qwerta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 9:44 am

zdi se mi ,da je bilo okrog te rešitve, da sam zbiješ satovje v dpf..že nekaj povedanega......zdi se mi, da ni to glih najboljša rešitev.
Če že zbiješ, bi mogu po mojem not prišvasat eno cev, ker drugače pride do vrtinčenja izpušnih plinov, kar pa baje ni OK, vsaj tako so men rekli.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

On ni zbil vsega satovja, ampak samo del kjer je DPF, pustil pa je katalizator.

Ta rešitev je še najboljša, saj se ne pozna nič na povečani glasnosti izpušnega sistema.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Jaz imam popolnoma praznega in nobenega problema.
Okrog 2500rpm se mal sliši ampak nič posebnega.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Pa kaj komplicirate :) kupiš cev za 100e, daš gor in se voziš. Glasnost dizla je nepomembna, traktor je traktor. Dpf pa spravite za tehnične,ker kmalu se bo stvar verjetno spremenila. Nekje so že začeli.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Če mate DPF spravljen, ga spravite nekam na suho. Alfa majster mi je ravno pred dnevi rekel da ga vlaga uniči. Čist tako BTW rečem ko sem ravno videl temo.
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Danes sem še jaz odstranil filter in namestil cev. Razlika je kar opazna, avto je precej bolj odskočen. Predvsem se mi pa zdi, da se zdaj mnogo lažje zavrti do 2k obratov, prej sem imel občutek da ga je vedno nekaj bremzalo/dušilo do 2k.
Naslednje leto grem pa še po par konjičkov. :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija