Odstranitev DPF filtra - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Ni potrebno, če pri čipanju pravilno nastaviš tudi odpiranje turbine.

Enim je pač lažje tako, da fizično nazaj zaprejo kar se je odprlo (DPF) zgleda :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

lordinho napisal/-a:kako pa je s tem, kar pravi RSR na svoji strani.
Citiram: ''Filter se mora tudi fizično odstraniti ter v izpraznjeno ohišje vgraditi posebno dušilno “blendo", da ohranja ustrezen zastojni tlak v izpušnem sistemu, ki turbo polnilniku omogoča pravilno delovanje in preprečuje poškodbe zaradi prevrtenja rotorja do katerih pride, če se zamašen filter le izprazni ali preluknja.''

Znajo biti v primeru, če se ta blenda ne vgradi, kaki problemi?
Brca v temo... :)

Verjetno zato ker se jim ne da ukvarjat z nastavljanjem map za krmiljenje turbine, je lažje naredit nazaj oviro v izpušni sistem...
lordinho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Jul 23, 2008 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

sem si mislil da bo kaj takega, ker verjetno avto, ki že v originalu nima dpf, verjetno tudi nima blende vgrajene :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avto brez DPFja ima na mestu DPFja dodaten katalizator...
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Zadnjič se mi je pri pospeševanju pojavilo H.E.C. opozorilo - šel na servis. Vzrok - preluknjan DPF :?:

Po mnenju serviserja se lahko s takšnim vozim naprej brez težav, če mi le ni moteča prižgano HEC opozorilo. Zanimivo je to, da po par dneh opozorilo izgine, se spet pojavi, itd... Regeneracije opravlja normalno.

A mi lahko še kdo od tu svetuje/pove mnenje/izkušnje glede tega pojava - je res nenevaren?

Kako pa je sedaj situacija z odstranitvijo DPF + reprogramiranjem računalnika (brez čipanja!) - kdo dela, koliko stane, je že kaj junakov z izkušnjami?

Lp
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

reprogramiranje računalnika = čipanje

Sem si naredil sam... dela brez problemov :)

Luknjo zavariš in je.
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

coolbits napisal/-a:reprogramiranje računalnika = čipanje

Sem si naredil sam... dela brez problemov :)

Luknjo zavariš in je.
Sem se narobe izrazil - ne brez čipanja, ampak brez povečanja moči :roll:

Kaj si naredil sam - popravil preluknjan DPF?
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Sam sem spremenil parametre v računalniku in izklopil DPF, izklopil tudi EGR in dodal nekaj moči...

Fizično odstranil in nadomestil s cevjo mi ga je pa lokalni mojster za izpuhe... sedaj pa spraznjen čaka, da gre nazaj na svoje mesto za originalen izgled na tehničnem...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

pelinkovec napisal/-a:Zadnjič se mi je pri pospeševanju pojavilo H.E.C. opozorilo - šel na servis. Vzrok - preluknjan DPF :?:

Po mnenju serviserja se lahko s takšnim vozim naprej brez težav, če mi le ni moteča prižgano HEC opozorilo. Zanimivo je to, da po par dneh opozorilo izgine, se spet pojavi, itd... Regeneracije opravlja normalno.

A mi lahko še kdo od tu svetuje/pove mnenje/izkušnje glede tega pojava - je res nenevaren?

Kako pa je sedaj situacija z odstranitvijo DPF + reprogramiranjem računalnika (brez čipanja!) - kdo dela, koliko stane, je že kaj junakov z izkušnjami?

Lp
Jah če ti ni do odstranjevanja DPFja lahko probaš popravit luknjo v DPFju. Če regeneracije opravlja normalno, je verjetno satovje še OK...
Če ne bo pomagalo potem pa itak ni druge pametne variante, razen če nekje kupiš rabljen DPF.

Drugače ni nič narobe, motor nič ne trpi zaradi tega.
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

TribesMan napisal/-a: Jah če ti ni do odstranjevanja DPFja lahko probaš popravit luknjo v DPFju. Če regeneracije opravlja normalno, je verjetno satovje še OK...
Če ne bo pomagalo potem pa itak ni druge pametne variante, razen če nekje kupiš rabljen DPF.

Drugače ni nič narobe, motor nič ne trpi zaradi tega.
Odstranitev DPF je vsekakor opcija, še posebej, če se obstoječe stanje "zakomplicira" - v tem primeru ne bi menjal DPF ampak ga dal odstraniti.
Ne vem pa;
- kdo vse se ukvarja s tem,
- kakšen je strošek,
- kakšne so praktične izkušnje...

zato vsi nasveti dobrodošli :D

Lp
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Vsekakor odstranit ja :)

Odvisno s katerega konca si... jaz s primorskega, tribesman okolica lj... nekaj je še drugih ampak ne poznam kvalitete dela in nemorem govorit.

Cena pa spet odvisno kam greš... Zega to dela za nekje 600€ menda, drugje pa lahko narediš tud za samo tretjino te cene al pa še manj pa je prav tako dobro narejeno...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

coolbits napisal/-a:Vsekakor odstranit ja :)

Odvisno s katerega konca si... jaz s primorskega, tribesman okolica lj... nekaj je še drugih ampak ne poznam kvalitete dela in nemorem govorit.

Cena pa spet odvisno kam greš... Zega to dela za nekje 600€ menda, drugje pa lahko narediš tud za samo tretjino te cene al pa še manj pa je prav tako dobro narejeno...
+1

:)
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

coolbits napisal/-a:Vsekakor odstranit ja :)
Cena pa spet odvisno kam greš... Zega to dela za nekje 600€ menda, drugje pa lahko narediš tud za samo tretjino te cene al pa še manj pa je prav tako dobro narejeno...
Predvsem poboldano me zanima :D :lol: - in kje je to :wink:
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

coolbits napisal/-a:Vsekakor odstranit ja :)
Cena pa spet odvisno kam greš... Zega to dela za nekje 600€ menda, drugje pa lahko narediš tud za samo tretjino te cene al pa še manj pa je prav tako dobro narejeno...
Predvsem poboldano me zanima :D :lol: - in kje je to :wink:
MaaKo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 7:19 pm

TribesMan napisal/-a:
coolbits napisal/-a:Vsekakor odstranit ja :)

Odvisno s katerega konca si... jaz s primorskega, tribesman okolica lj... nekaj je še drugih ampak ne poznam kvalitete dela in nemorem govorit.

Cena pa spet odvisno kam greš... Zega to dela za nekje 600€ menda, drugje pa lahko narediš tud za samo tretjino te cene al pa še manj pa je prav tako dobro narejeno...
+1

:)
Predvsem TribesMan & coolbits...

Vectra 1.9 CDTI 150KM. DPF mehansko odstranjen. Lučka napake sveti. Lahko vidva programsko zadevo uredita glede na to, da vama je motor znan ;)

Hvala!
Odgovori
  • Informacija